Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Tényleg nem szabad megfürdetni...

Tényleg nem szabad megfürdetni a kiskutyákat 6 hónapos korig?

Figyelt kérdés

Tegnap voltam boltban, hogy megvegyek minden fontos dolgot a hamarosan érkező kiskutyának( 10 hetes), és az eladó lebeszélt a kutyasamponról, mivel nem szabad fürdetni mert a bőrén van faggyú és ha megfürdetem, akkor ez lejön és a bőre védekezőképessége legyengül és minden baja lesz (bőr írritáció stb.)

Ez most komolyan így van?!

Ma hozom haza tuti alom szaga lesz..azt terveztem h megfürdetem, de most dilemmába vagyok...Segítsetek!


2012. febr. 11. 11:29
1 2
 11/16 A kérdező kommentje:
Igazatok van tényleg elég stressz lesz neki, hogy új emberek és hely veszi körül, várok vele egy pár napot vagy másfél hetet még megfürdetem. Legalább addig amíg meg nem szok minket. Köszönöm a sok jó választ! :) Szép napot!!
2012. febr. 11. 11:53
 12/16 anonim ***** válasza:

Nálunk volt olyan kölyök (ideiglenesben) akit sajnos első nap kellett fürdetni, olyan büdös volt, hogy nem lehetett megmaradni bent tőle. Igazából nem viselte meg egyáltalán, persze mindegyik másképp reagál rá.

A sajátunkat is első-második nap fürdettük, ő imádta, főleg a szárítást. Érzékeny bőrre való és kölyök kutyasampont használunk, se vakarózás se semmi :).

Ismerek olyan embert aki fürdetés helyett kutya ill. babatörlőkendőt (hipoallergén) használ, mikor melyik van neki otthon. Egyik se okozott még semmiféle irritációt, gondot és fürdetés nélkül is jó illatuk van a kicsiknek.

Nyugodtan fürdetheted, csak megfelelő samponnal valamint jól öblítsd le róla és szárítsd meg rendesen, de lehetőleg ne hajszárítóval, ahhoz előbb hozzá kell szoktatni.

2012. febr. 11. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 anonim ***** válasza:

Jobb helyeken a tenyésztő megfürdeti a kölyköt, mielőtt odaadja a gazdának. Ha pedig kutyák közé viszed haza, célszerű megfürdetni, mielőtt bemutatod a többieknek, hogy semleges szaga legyen.

Nem kell vele várni semmit, nem lesz tőle baja.

2012. febr. 11. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 anonim ***** válasza:

Kérd meg a tenyésztőt, hogy fürdesse meg.

De ha Te fürdeted, akkor vegyél neki megfelelő kutyasampont (milyen fajta?) és valaki segítsen. A kádba pedig tegyél csúszásgátlót, vagy teríts le egy törülközőt, hogy ne csúszkáljon.

2012. febr. 11. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 Akiteki ***** válasza:

Annyira jó, hogy mindenki mindenhez ért, főleg a bolti eladók.

Először is a kölyköt megfürdetem már 3-4 hetesen, mert olyankor még a kajába is képesek belefeküdni. Mielőtt elviszi a gazdi, akkor reggel is megfürdetem, hogy szép tisztán vigye el a kicsit. Ha meg én hozok haza kölyökkutyát (vagy felnőttet is) első dolgom, hogy megfürdetem, hogy a többiek ne érezzék rajta az idegen hely szagát és hamarabb befogadják a falkába.

Az égvilágon semmi baja nincs attól, hogy vizes lesz és utána egy órán át csak vele foglalkozom, amíg törölgetem és szárítom

2012. febr. 11. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 anonim ***** válasza:
mi a havenese-ünket 9 hetesen hoztuk el ,elég büdi volt, de nem akartuk azt hogy szegény új helyen van , az anyja és a tesói nélkül és egyből megfürdetjük, mi az elhozása után 3 nappal fürdettük meg, fontos hogy 4-6 hetente szabad csak megfürdetni és 1 éves koráig kölyök samponnal..
2012. febr. 11. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!