Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Kutyaharapás. Szerintetek...

Kutyaharapás. Szerintetek csináljak valamit, vagy mostmár hagyjam?

Figyelt kérdés

3 hete "rámengedtek" egy németjuhászt, a néni kinyitotta a kaput, a kutya meg uzsgyi nekem, egyből elkapta a lábam. De megjött a gazdi, és elengedte. Fájt nagyon, sokáig alig tudtam ráállni. Még szerencse, hogy bőrcsizma volt rajtam, cicanadrág, meg 2 zokni. Nem véreztem(!), de a csizmát átlyukasztotta a foga (amit csak később vettem észre).

Nagyon ráfogott. Az egyik fogának a helye még mindig lila, 1forintos nagyságú. Körülötte lila-piros pettyes. Elől pedig úgy fáj a lábam, minthogyha jól beleütöttem volna valahova. Várjak még, és majd elmúlik, vagy kell valami óvintézkedés? Vagy már minek? Feljelentésnek van értelme? Esetleg munkahelyi baleset?



2012. febr. 11. 16:22
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:
66%

Hát azonnal cselekedni kellett volna! Kérd el az oltási könyvet, és ha nincs, akkor fel kell jelenteni! Egyébként, Tetanus -ellen van védőoltás, a betegség neve a Tetanus , és nem az oltásé!

3 hét alatt a veszettség lappangási ideje is halálos kimenetelű, tehát elég sokat vártál ezzel a dologgal!

És még jó hogy nem tépte le a füledet. Én a helyedben azonnal elmentem volna orvoshoz.

2012. febr. 11. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 anonim ***** válasza:
87%

Én is így jártam két éve. Engem egy chow-chow harapott meg. Gondolom "véletlenül" kint felejtették a cukrászda előtt póráz meg szájkosár nélkül, amíg bent ettek... A combomat harapta meg. Feljelentést nem tettünk, pedig nagyon megérdemelte volna. Mivel rajtam csak egy nadrág volt azt nagyon szépen átharapta. Nekem akkor nem is fájt adrenalin meg miegymás. Sűrgősségi->tetanusz, majdnem veszettség kombó mivel a gazdája elment a kutyával. Később előkerítettük.

A lábam később nagyon fájt, kb 2-3 hónapig alig bírtam ráállni fájt ha csak hozzá érnek ott. Valószínűleg izomba kaphatott. Utána csak akkor fájt ha erőltettem, gyorsan sokat mentem vagy ilyesmi. Mai napig is van, hogy meg-meg fájdul. De már jobban bírom az erőltetett menetet is :)

Szerintem ha most fáj, fájni fog később is.

Ha 3 héttel ezelőtt volt akkor pedig nincs értelme a feljelentésnek.

2012. febr. 11. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 Akiteki ***** válasza:
50%

8/12

Igen, én nagyon tudok. Ha megtanulod használni a googlet, még Te is tanulhatsz.

2012. febr. 11. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 anonim ***** válasza:
81%

A közhiedelemmel ellentétben egyáltalán nem tesz jót sebnek, ha hagyjuk, hogy nyalja a kutya. És igen, láttam (és kezeltem is elég sokáig) olyan sebet, ami kegyetlen mód begyulladt,pedig ki tudta nyalni a kutya... Mert a kutya a tökét, seggét is kinyalja, adott esetben megeszik mindenféle egyáltalán nem steril dolgot. Láttam olyat is, hogy egy kisméretű sebből a kutya jó nagyot csinált,mert a h.ülye gazdája hagyta, hogy nyalja.... Engem harapott meg kóbor kutya, akit befogtam. Mivel nem akartam, hogy a kutyát (akinek nagyon randa sebe volt) 2 hétre ellátás nélkül megfigyeljék, azt mondtam, nem tudom kinek a kutyája volt és hogy most hol van. Az sebész első dolga a sebellátás és a jegyzőkönyv felvétele (ami alapján az ÁNTSZ kiadta a veszettség elleni oltásokat, amit meg kellett kapnom) után a tetanusz beadása volt. Antibiotikumot is írt fel és a lelkemre kötötte, hogy egy ideig naponta mérjem a lázam, és ha valami van, azonnal jelentkezzem. És elmesélte, hogy egy kutya harapása nagyon veszélyes lehet, mivel rengeteg randa bacit tartalmazhat. És hogy csak a macska harapása veszélyesebb nála...


Kedves kérdező! Tessék azonnal elmenni a dokihoz és megmutatni a sebet. A kutya tulajdonosát pedig, azonnal keresd meg és kérd el az oltási könyvét.

2012. febr. 11. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 anonim ***** válasza:
a betegség neve nem tetanusz hanem vérfertőzés azért kapod a tetanusz oltást!!! most már tök mind1 3 hét eltelt.Rögtön kellett volna könyvet kérni,jelenteni,fizetetni a kárt.Nem 3 héttel!!
2012. febr. 27. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 Akiteki ***** válasza:
75%
A vérfertőzés "kicsit" más fogalom. :))))))))) Inkább a vérmérgezés az ide illő.
2012. febr. 29. 23:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!