Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Kutyákat ti felengednétek...

Kutyákat ti felengednétek tömegközlekedési eszközre (busz, vonat) szájkosár nélkül?

Figyelt kérdés
Ill. volt aki már úgy utazott kutyával,hogy nem volt rajta szájkosár? Vagy ez kockázatos?
2012. febr. 11. 17:44
1 2
 11/13 anonim ***** válasza:

én sem engedném , de amúgy vkinél függ hogy hogy nézz ki a kutya és mekkora a méret..régebben amikor suliból későn jöttem busszal egy csaj két dobival szállt fel mind2 szájkosár volt ahogy leszáltak a végnél (én is ott szálltam le) le is vette róluk a szájkosarat..


de pl egy félelmetesebb kinézetű ( roti,dobi,pitbull stb) kutyától jobban félenek az emberek,mint egy kisebb hófehér gombóctól (bár akár agresszívabb is lehet ,mint egy roti , de kinézet számít mindenütt)

vmelyik nap szintén a haza felé jövetelt a buszra felszállt egy csajszi akinek egy sharpei kölyök volt a kezébe a busz sofőr elengedte hogy nincs rajata szájkosár ,a csaj megmutta az oltási könyvet hogy kölyök és egész uton ölbe volt a kutyus..

2012. febr. 11. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 anonim ***** válasza:
100%

Én felengedném, ha csak rólam lenne szó, de tekintettel kell lenni másokra is, tehát nyilván felteszem a szájkosarat a sajátjaimra is...

(Bár inkább autóval utaztatom őket.)


Hiába jámbor a KÁJ-om, és inkább egy kis borjú, mint kutya, akkor is rá kell tennem a (vászon) szájkosarat, erről én sem nyitok vitát...


De van egy 28 kilós keverékem, akire csak addig teszek szájkosarat, amíg meg nem húzzuk magunkat egy lehetőleg eldugottabb helyen, mert szerencsétlen már 5x hányt amikor rajta volt a szájkosár.

Most nem tudom, melyik a rosszabb, elviselni egy láthatóan egyáltalán nem agresszív kutyát a lábaim között, vagy szagolni 10 megállón át a hányását...


a kisebb kutya (18 kg) elviseli a szájkosarat, a legkisebb (8 kg) meg inkább az ölemben van (zsúfolt buszon szájkosárral) mert félek hogy rálépnek...


Inkább az zavar, amikor kérdezés nélkül nyúlkálnak a kutyáim felé...


Egyszer még kicsi volt a legkisebb, és a szomszéd gyerekei (az anyjuk jelenlétében) kifeszítették a kerítést, hogy kiszedjék a kiskutyát. Mellesleg a KÁJ területére nyúlkáltak be... Amikor észrevettem kimentem, nem akartam bunkó lenni, mutattam a gyerekeknek, hogy szabad simogatni stb., erre a 6-7 éves gyerek felkapta és azzal a lendülettel a fejére ejtette a kutyát.

Anyuka és a gyerekek nevettek.

Hát annyi káromkodást még sosem fojtottam magamba...

Szerencsére nem lett baja a kutyának, de azért erre is kitalálhatnának valamit...


Mert ez kis túlzással olyan, mintha kivenném valakinek a zsebéből a mobilját és elkezdenék matatni rajta...



És a buszon is általában azért harapnak a kutyák, mert a néni meg akarja simogatni a cuki kis buksiját...

2012. febr. 11. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 anonim ***** válasza:
100%

Mostanában inkább autózunk a kutyával, de az első kutyámmal rengeteget buszoztunk- villamosoztunk- metróztunk és vonatoztunk.

Tömegben mindig volt rajta szájkosár (a többi utas miatt, bár ha "véletlenül" ráléptek volna én előbb haraptam volna... de hát a szabály az szabály).

Viszont ha csak lehetett rögtön levettem róla, igyekeztünk hátul utazni vagy az utolsó kocsiban...

Sokszor elég későn mentünk hazafelé villamossal általában igyekeztünk úgy felszállni, hogy ne is vegyenek észre... és az utolsó pár megállóra már a pórázt is levettem róla (de akkor már az egész szerelvényen nem voltunk csak hárman- négyen a vezetővel együtt.) Azzal a kutyával meg lehetett ezt csinálni, mert sohasem ment tőlem 4-5 méternél messzebb (egyszer csúcsidőben gyalog, póráz nélkül mentünk az Oktogontól a Blahán és a Keleti pu.-n át a Pillangó utcáig és végig szépen mellettem jött...) A mostani kutyámmal nem mernék ilyesmire vállalkozni.

2012. febr. 11. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!