Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Belehet vinni kistestű kutyáka...

Belehet vinni kistestű kutyákat a plazaba?

Figyelt kérdés

Nem szeretem otthon hagyni a havanese kutyusomat .

Igaz , idegenekkel bizalmatlan , nem iskolázott kutya , de nem megy neki senkinek/semminek önszántából.

Nincs kutya táskám , de nem hiszem hogy lesz , mert a kutyusom 2 éves lesz nemsokára és nincs hozzászokva.

De ölben nagyon sokszor cipelem. (: Szóval 1-2 óra a kezemben már neki mindennapos dolog.

De belehet vinni ölben a kutyusomat ? És ha csak táskával akkor , hogyan szoktassam a kutyatáskába ?


2012. febr. 12. 21:59
1 2 3
 11/27 anonim ***** válasza:
Valószínűleg nem vették észre a biztonsági őrök a kutyát, vagy nem tudom. Ha nem akarod, hogy kizavarjanak, jobb, ha nem viszed be a kutyust. Lehet, hogy neked nem lesz éppen akkor szerencséd. De ha ennyire zavar, menj oda a biztonsági őrhöz és kérdezd meg, hogy nem-e lenne baj, ha bevinnéd. De szerintem nem fogja megengedni.
2012. febr. 12. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/27 anonim ***** válasza:
80%

A kutya az kutya. Sehol nincs különbség, hogy kicsi vagy nagy. Szépen is néznénk ki, ha a mérethatár alapján szabnák meg a dolgokat, egy neveletlen öleb sokkal több gondot és kárt tud okozni, mint egy jól nevelt bernáthegyi.

Hogy vásárolnál ha az öledben van a kutya? Csak le kéne tenni néha...

És azt ne mondja nekem senki, hogy ha olyan fontos, hogy a plázába vihesse a kutyáját, akkor havi 5-6000Ft-ot nem tud kutyaiskolára költeni, hogy meg legyen nevelve, úgy ahogy illik.

A segítő és szolgálati kutyákon kívül max. az állateledelesig engednek ahova be lehet vinni (fresi, alpha, zoodoom).

2012. febr. 12. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/27 anonim ***** válasza:
Azt én sem értem, hogy hogy képzelted a vásárlást kutyával a kezedben. Amúgy meg nem kell kutyaiskola ahhoz, hogy egy kutya normálisan viselkedjen, csak egy falkavezér.
2012. febr. 12. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/27 Akiteki ***** válasza:
100%

Erről beszéltem a múltkor az éttermek kapcsán.

Egyszerűen úgy képzelik, hogy rájuk nem vonatkoznak a szabályok, csak azért mert ki tudják játszani.

Legközelebb én is az ölembe kapom a huskymat és közlöm, hogy ugyan, senkiben sem tesz kárt és besétálok vele. (Mondjuk ő nem is morog senkire) Elég ritkán járok plázákba, de az Arénába akartam tavaly bemenni a kutyás boltba, ami pont a bejáratnál van és már ezerrel rohant oda a biztonsági őr, mintha épp kifosztani készülnék a bankautomatát.

2012. febr. 12. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/27 anonim ***** válasza:
0%

Szerintem nem lehet egyáltalán, se ölben, se táskában, sehogy. De a táskához szoktatáshoz:

Először szoktasd a táskához, tedd mellé, adj neki jutalomfalatokat, majd pár másodpercre tedd őt a táskába, ott is jutalmazd, és folyamatosan növeld a táskában eltöltött időt. Aztán ha jól megy, emeld fel, de óvatosan, nehogy megijedjen, esetleg kiugorjon, úgy is jutalmazd, majd tedd a válladra a táskát, sétálj vele, és szintén jutalmazd, beszélj hozzá, biztasd.

15/L

2012. febr. 12. 23:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/27 anonim ***** válasza:
Akiteki 22:37-kor elkapta a lényeget. Nem méret alapján osztályozunk, hanem faj alapján. És a kutya az kutya, ha csivi, ha káj.
2012. febr. 13. 09:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/27 anonim ***** válasza:
56%

Azt már meg se kérdezem, h ha valakinek nincs pénze kutyasulira, akkor mi az istennek megy a plázába. Ott jobb a levegő, vagy mi?


Múltkor kénytelen voltam bemenni oda, mert a barátnőm ott akart vásárolni. Jóvan, menjünk. Jajj, neki pislie kell. Bementünk a wc-re, hát nagyon erősen kellett koncentrálnom, h ne rugdossam fel a fele társaságot. Sok kis visító majom, a parfümök százaitól az ember nem kap levegőt, mindegyik pucsít a tükörben és fényképez, a vakolattól már azt se látni h esetleg kék vagy épp zöld a bőre, egyenruha (cicanaci, csöcskirakós felső és platformcipő), a témákról már ne is szóljak.

2012. febr. 13. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/27 anonim ***** válasza:

szerintem simán kibírja azt a pár órát otthon ,jobb az neki is és neked is, múltkor egy beagle-s nénit láttam az árkádba nem tudom hogy engedheték be ,pórázon a néni lábánál ment a kutya,nah mind1..amúgy szerintem sem lehet bevinni kutyát..lehet vki nem szól ,mert szereti a kutyákat és neki is van, de van aki 100 % hogy szólni fog mert nem szereti a kutyákat stb..


ez M.o itt nem úgy mennek a dolgok mint máshol pl Németország vagy Amerika, ahol mindenhova belehet vinni a kutyákat, mérettől és fajtától függetlenűl..


nekem is havanese-m van ,meg egy bichon frise :) de elnem vinném őket plázába , az a sok ember hiába hogy jól neveltek akkor is, meg míg ruhát próbálnál hová tennéd a kutyát??

2012. febr. 13. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/27 anonim ***** válasza:
100%
Bocsi,de attól,hogy a csiva bent van a boltban,az nem azt jelenti,hogy be leht vinni a kutyát! És ez TILOS! Nem lehet bevinni kutyát! És mi az,hogy a nagy kutya bepiszkít? Egy jól nevelt kutya nem piszkít be,ha német dog,ha csiva! A legkisebb kutya is odatojhat bárhova,mert idegen szagok irritálják,és ettől pisilhet,kakilhat... A lnyeg,hogy egy hülye vonzza a többit! De igazából lopni is tilos,de nyugodtan csináld,azt is csinálja más! Majd mond a hatóságoknak,hogy mást láttál,és ezért csináltad! Mert ha rád hívják őket,akkor fizethetsz rendesen,mert kint van,hogy kutyával bemenni tilos! Ha nincs pénzed iskolára (nekem sem fontos ez) akkor gondolom nics 10-20 ezred a csekkre,amit kaphatsz a kutyás vásárlásért! ;)
2012. febr. 15. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/27 A kérdező kommentje:
Már bevittem és senki sem szólt hogy ne lehetne bevinni sőt a b.i. őr megdicsérte.
2012. febr. 15. 19:40
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!