Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Ez megfelel az ideiglenesemnek...

Ez megfelel az ideiglenesemnek? Ez a max, ami belefér. Csak kicsit bűntudatom van, mert a sajátok sokkal jobbat kapnak.

Figyelt kérdés

[link]


Összetevők

Szárított csirkehús (36%), rizs, csirkezsír (15%), kukorica, szárított hal (6%), szárított céklapép (3%), kukoricaglutén, lenmag (3%), szárított egésztojás (3%), halolaj (3%), növényi olaj (1%), szárított sörélesztő (0,4%), kálium-klorid (0,4%), nátrium-klorid (0,3%), mono- és dikalcium-foszfát (0,3%).

Tápanyagkiegészítők: A-vitamin 12 000 IU, D3-vitamin 1200 IU, E-vitamin (alfa-tokoferol 91%) 120 mg, C-vitamin 120 mg, Niacin 30 mg, pantotén-sav 12 mg, B2-vitamin 6 mg, B6-vitamin 4,8 mg, B1-vitamin 3,6 mg, K3-vitamin (M.S.R. 53%) 1,2 mg, H-vitamin 0,30 mg, folsav 0,36 mg, B12-vitamin 0,048 mg, kolin-klorid 2500 mg, Zn – cink-oxid 108 mg, Zn – cink-szulfát-monohidrát 120 mg, Mn – mangán-szulfát-monohidrát 150 mg, Fe – vas-szulfát-monohidrát 44 mg, Fe – vas-karbonát 60 mg, Cu – réz-szulfát-pentahidrát 50 mg, I – kalcium-jodát-anhidrát 2,4 mg, Co – alap kobalt-karbonát-monohidrát 0,54 mg, Se – nátrium-szelenit 0,22 mg, DL-metionin 2000 mg, L-karnitin 350 mg.

Garantált beltartalom

Nedvesség 9,00%; fehérjék 32,00%; olajok és zsírok 22,00%; rost 1,60%; hamu 7,60%; kalcium 1,20%; foszfor 0,90%.


2012. febr. 13. 13:06
 1/7 Szilvi & Argos ***** válasza:
TÖKÉLETES!!! A saját kutyáid mit kapnak, ami ennél sokkal jobb? Nem lehet ennél már sokkal jobb tápot találni :D
2012. febr. 13. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Nincs ezzel semmi baj, bárcsak én is megengedhetném magamnak :)

Lehet, hogy most kapni fogok a fejemre, de szerintem keress egy jó középkategóriás tápot neki, mert a táp maga tökéletes, de sajnos nem sok esély van rá, hogy a leendő gazdi is ezt fogja tudni venni. Inkább szokjon meg valami olyat, amit akár éveken keresztül kaphat a jövőben is.

2012. febr. 13. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!


A kutyának muszáj valami hasonlót kapnia, mert elég rosszul hasznosít, kell neki a sok zsír és fehérje. Főleg ebben a hidegben, rövid szőrű és nincs rajta plusz, sőt...

Már hetek óta nálam van, és még nem sikerült felhízlalni, azzal szoktak vádolni, hogy éheztetem, pedig többet kap enni, mint például a nála 10 kg-mal nagyobb saját, és mégis csak annyit értem el, hogy tartsa a súlyát (ideiglenes napi 4,5 pohárral, saját napi 3 pohárral).

Az emésztése egyébként rendben van, a széklete jó, csak nem akar felszedni. Amúgy egy hiperaktív, pörgős kutya.

Eddig szénhidrátosabb tápokat kapott (amit küldtek a számára), most akarok váltani olyanra, ami közelebb áll az életmódjához.

Az enyémek Artemist és Acanát kapnak, de velük is úgy vagyok, hogy általában a szállítás napjára sikerül az egész összeget összeszedni, úgyhogy nem tudnék az ideiglenesnek is ilyet adni...

2012. febr. 13. 13:47
 4/7 anonim ***** válasza:
Főtt kaját nem próbáltad még neki? Azzal sokkal könnyebben, látványosabban lehet hizlalni őket.
2012. febr. 13. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Ha valaki ennyiért tápot vesz, akkor inkább vegyen disznó lapockát, kockázza fel, főzze fel ugyan annyi rizzsel, meg répával és fokhagymával, egy kanál disznózsírral. Sokkal jobban hasznosul, és ebben tényleg semmi káros nincs.


Napi 2x ilyen (az adagjában), meg egy kis tepertő, és garantált az eredmény.

2012. febr. 13. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
De ennek a tápnak a napi etetési költsége 200-230 Ft... és nekem tényleg csak ennyi fér bele...
2012. febr. 14. 11:20
 7/7 anonim ***** válasza:

A táp tökéletes, jó lesz neki, ha neked ez a szimpatikus. Az előző válaszoló arra akart szerintem kilukadni, hogy a hús jobb lenne neki és olcsóbban is megúsznád.

A zoofast.hu-n is nézz körbe esetleg, ott olcsóbb az acana, mint az acanashopban és van sok más jó (olcsóbb) táp is, ami szintén megfelelne az ideiglenes kutyusodnak.

Persze ha ehhez ragaszkodsz, nincs semmi baj vele. Jó úgy ahogy van. Ha mégis főznél neki, akkor itt az oldal alján van egy etetési táblázat, hogy mennyi hús kéne naponta a kutyának:

[link]

Állateledelesnél 2-300Ft/kg körül szokott lenni húsnyesedék és 1-200Ft/kg körül a darálék. A megfelelő mennyiséget felfőződ kb ugyanannyi rizzsel, kevés zöldséggel, teszel hozzá kis zsírt és megvan a tökéletes hizlaló kutyakaja ráadásul olcsóbb is.

2012. febr. 14. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!