Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hogyan lehet bent a lakásban...

Hogyan lehet bent a lakásban kutyát tartani szagok nélkül?

Figyelt kérdés

A gyerekek nyúznak már egy éve, hogy legyen kutya, de egyszerűen elviselhetetlennek tartom, hogy a lakást belengje a kutya bűz... Sok ismerősöm van, akiknek egy öleb típusú kutyája van, havonta járnak velük kozmetikushoz, még is belengi az egész házat a kutya bűze, ha találkozok velük, akkor pedig egyértelműen érzem a ruháikon, hogy kutyás.

Ki lehet ezt valahogy védeni? Én nem akarok kutyát emiatt, de a férjem, meg a gyerekek... Nem akarom, hogy az én házamból is kutyatelep legyen...


2012. febr. 13. 18:46
1 2 3
 11/23 anonim ***** válasza:

Rendszeresen karban kell tartani a szőrét, megfelelő sampont használva. Jól kell táplálni, mert az ún. kutyaszag lehet a nem éppen optimális táplálás eredménye is. Esetleg ezek közül is ki lehet próbálni amelyik neked szimpatikus, de az első 2pont nem elhanyagolható:

[link]

2012. febr. 13. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/23 A kérdező kommentje:
Tulajdonképpen egyik válasz sem volt kedvező. Nem lesz kutya, nem csinálok a házunkból kutyatelepet.
2012. febr. 13. 20:17
 13/23 Mailerdeamon ***** válasza:

Mi ebben a sötétség? Vagy te nem szoktál fürdeni? :)

Ugyan úgy jár a kutyának is, ha nem akarjuk hogy büdös legyen. Ilyen egyszerű a dolog.

2012. febr. 13. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/23 anonim ***** válasza:

Az enyémnek nincs szaga. Ha megázik, akkor van ázottkutya-szaga, de ha megszárad, el is illan. A fejének konkrétan BRIÓS illata van (nem csak én vettem már észre).


Az viszont tény nálunk, h már szinte az zavar, ha NINCS szőr a kajámban :D

2012. febr. 13. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/23 anonim ***** válasza:
Mi nemrég vettünk egy beaglit, lakásba. Kutyaszag volt, nem is simiztem gyakran. Kétszer fürdettem meg a három hónap alatt, illatosítót tettem az előszobába, nappaliban általában gyertyát égetek. Anyukám azt mondja, gyerekkorom óta, hogy faksznis vagyok a szagokra és, hogy én tisztaságmániás vagyok :)). Ha hiszed, ha nem, már ott tartok, hogy napi kétszer porszívózok, mert vedli a kölyökszőrét és száll a levegőben a szőre :). Napi 5-ször visszük le, ebből a hosszú séta 1 órás, a többi 30 perces. De..amennyire nem akartam és féltem a kutyás dolgoktól, annyira imádom most és bele tudnék bújni a finom bundájába a kutyaszagával együtt szeretem, megszoktam és imádom, mint a kisfiam illatát :))
2012. febr. 13. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/23 anonim ***** válasza:

Ha egy kutyát rendesen ápolnak, akkor az nem büdös..

Ezt meg utálom, hogy jajj a kis yorki, csivi, meg havanese..-k nem büdösek nem egy frászt nem. MINDEGYIK büdös, ha NINCS MEGFELELŐEN ÁPOLVA. Egy németjuhász vagy egyéb is lehet tiszta, jó illatú, ha ápolva van, nem csak az úgynevezett "divat kutyák". Nevetséges.

Kedves Kérdező!

Ha ennyire nem bírod a kutyákat, akkor inkább ne legyen kutyátok. Így szerintem semmi értelme nincsen, ha ennyire irtózol tőle, hogy "kutyatelep" lesz a házatok. Ahogy fentebb is írtam, ha megfelelően tisztán van tartva az állat nincs szaga. Nekem is van kutyusom a házban, annak ellenére, hogy egy tisztaságmániással lakom együtt, a házunk full steril. Műteni lehetne a kövön, mert ha egy nap 28xor nincs felmosva, mindennapos nagytakarítás, kisuvickolva minden. Nem csak egy kutya van nálunk, de két macska is. De mondom én tisztaságmániással lakom akinek ez a hobbija.

A második válaszolónak: Már ne is haragudj, de a Francia Bulldog nem büdös! Nekem is az van és egyáltalán nincs szaga. Klasszikus értelemben vett kutyaszaga nincsen. Senki nem mondta, hogy büdös lenne tőle a szobámban vagy bármi. De mondjuk azt hozzáteszem, hogy megfelelően ápolom is. Ezalatt nem a havi fürdetgetéseket értem. Mégsem büdös. Maximum az, hogyha pukizik. De azt meg mindenki szokott szal, ha emiatt büdös akkor mindenki büdös!!! Véleményem szerint akkor a kedves ismerősöd nem tartja megfelelően! De azért ne szóljál le egy adott fajtát, mert találkoztál belőlük eggyel!! Köszii!!

2012. febr. 13. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/23 anonim ***** válasza:
De tényleg vannak allergénmentes kutyák és azok nem "kutyaszagúak".. Bichon havanese, bolognese én Őket ajánlanám neked. Nem hullajtja a szőrét, de nyíratni kell, hogy szép puccos kutyi legyen! Gyermekszeretők is.. :)
2012. febr. 13. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/23 Akiteki ***** válasza:

Nem a szaggal van bajod, hanem a kutyákkal. Ne vegyél semmilyen kutyát. El lehet lenni kutya nélkül is.

A gyerekek is túl fogják élni, úgysem a szag a legnagyobb gond egy kutyával.

2012. febr. 13. 23:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/23 anonim ***** válasza:
100%

Igaza van Akitekinek... Itt alapból neked bajod van a kutyákkal különben nem így beszélnél róluk. Nem bűze van, hanem szaga, ugyanúgy ahogy embereknek is különböző szaguk van még ha fürdenek is. Én pl imádom a saját kutyám illatát és egyáltalán nem bűzös a lakás!


Amúgy, semmilyen választ nem fogadtál volna el, csak saját magát megerősítését vártad, hogy "deigenis van a kutyának szaga"...

2012. febr. 14. 09:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/23 anonim ***** válasza:

Nekem ehhez az egész dologhoz annyi a hozzáfüznivalóm,hogy a kutya ha fürdetve van(persze nem mindennap,mert ők nem olyanok,mint az ember),de úgy 2-3 havonta˙(télen pl.mi abszolut nem szoktuk fürdetni,csak amikor már kicsit melegszik az idő),akkor nem büdös.Anyu élettársa extrán tisztaságmániás,de ha rendszeresen van porszívózva,utána pedig fel van mosva,akkor a kutyatartás ezen része(most a sétáltatásról,meg az egyéb törődésről nem beszélek,mert az itt nem volt kérdés),szóval a kutyatartás ezen része gyakorlatilag problémamentes.


Egy kutyától pedig még nem lesz a házadból kutyatelep,elárulom neked,az úgy 15-20 kutyától indul felfelé.

2012. febr. 14. 10:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!