Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hogyha nagy kertünk van,...

Hogyha nagy kertünk van, akkor miért zavar másokat (idegeneket), hogy nem sétáltatjuk naponta a kutyát a mínusz tíz fokban?

Figyelt kérdés
Nulla fok fölött minden reggel kivisszük őket futni, de ilyenkor a kutya sem szeret a kemény jégen, aszfalton menni.
2012. febr. 14. 10:26
1 2
 11/12 A kérdező kommentje:

"de, van egy olyan ,ki-nem -mondott érzésem, hogy kifogások vannak, de napi rendszeres séták, nincsenek ???:("


Nincs semmiféle kifogás. Jobb időben mindennap futnak a kutyák, plusz hétvégén egy hosszabb séta/túra is benne van a programban.

2012. febr. 14. 20:33
 12/12 anonim ***** válasza:

Bélánál a pont! A sózásért nem bomolnak a kutyák.


Egyébként pedig a kutyák sem egyformák. Tehát azért mert mondjuk little red katonás rendben szigorúan kétszer megfuttatja a kutyáját, nem biztos, hogy más kutya is pont ugyanezt igényli.


Mi csak ritkán visszük sétálni, azt is csak azért, hogy világot lásson és szimatoljon. De csak pórázon! Nem az utcán fogom futtatni, ahol bármikor elütheti egy autó. (Erdő meg messze van.) Az udvarunk viszont igen közel van... sőt még nagy is. Na ott tudunk vele rohangászni eleget. Kertfunkció emiatt nem is van már...

Na és a mi kutyánkon is megfigyeltem, hogy nem szeret annyit kint lenni ebben a hidegben!

Ma szép napos idő volt, szeretett kint lenni, napozott főleg, és magától kikéredzkedett.

De az elmúlt hetekben alig tudtuk kint tartani. Én még jártam keltem, majd megfagytam a kedvéért, ő meg miután megkergetett egy macskát, elvégezte a kis- és nagydolgát, aztán kinyitotta magának az ajtót és bentről figyelt, hogy menjek már be én is...

Sőt, miután egyik nap a hóban futkosott elég sokat, feljött az elsöpört járdára (mi nem sózunk), és 1-1 lábát felemelve tartotta, mert fázott neki. Még gondoltam is, hogy milyen nyámnyila, és mi lenne, ha egyáltalán be sem engednénk a lakásba, mint mások...


Úgyhogy teljesen igaz lehet, hogy a kérdező kutyája sem a legnagyobb mínuszokban van elemében, sőt nem is szereti azt...

2012. febr. 14. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!