Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Tartható-e Kangal Budapesten...

Tartható-e Kangal Budapesten egy egyszerű kertbe?

Figyelt kérdés
Szeretnék magamnak egy Kangal kutyát, mert nekem minden szempontból ez a fajta tetszik. Sokat olvastam utána és érdeklődtem kenneleknél már, de ugye sokat lehet mondani és írni de más a személyes tapasztalat! Sokat segítenétek ha leírnátok hogy milyen ez a fajta kutya, csak hogy megerősítsétek a hitemet! El van- e egy szimpla kertben, szeret ugyan úgy a gazdájával sétálni, labdázni, utazni? Mennyire ragaszkodik a gazdához? Minden tapasztalat megosztást nagyon köszönök!
2012. febr. 14. 10:46
1 2 3 4
 1/35 anonim ***** válasza:
43%
Ha sokat olvastál utána, nem értem, hogy merült fel benned ez a kérdés.
2012. febr. 14. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/35 anonim ***** válasza:
79%

SZEMÉLYES tapasztalatom nincs vele, de szerintem ez a kutya nem neked való. Idegenekkel nagyon bizalmatlan, más kutyákat nem tűr meg (itt már a séta és az utazgatás is szinte kilőve) és igazi ridegtartásos pásztorkutya, akinek az igényeit messze nem elégíti ki egy egyszerű kert.


Nem akarlak elkeseríteni, de míg nincs egy ÓRIÁSI tanyád, addig szerintem ne akarj ilyen kutyát.

2012. febr. 14. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/35 anonim ***** válasza:
100%

Óriási terület kell neki, nem egy szimpla kert.

Nem szeret labdázni, aportozni.

A gazdájáért ölni tudna, de ez nem olyan szeretet amit például egy labrador produkál.

2012. febr. 14. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/35 anonim ***** válasza:
83%

ha igaz lenne amit írsz, akkor nem itt kérdeznél.


Mo-n kevés kangal van, a fajta néhány tartója pedig a netboard topikján gyűlt össze, ha igazán egy csepp közöd lenne a fajtához, akkor ennyit azért tudnál.

a másik furcsaság a kérdésedben a labdázás... ha azt gondolod, hogy egy pásztorkutya apportos/zsákmányos, akkor szánalmasan keveset tudsz róluk.

hagyd meg a kangalt annak, ami: ősi, nomád pásztorkutyának és ne kényszerítsd arra, hogy egy zsebkendőnyi telken éljen!

2012. febr. 14. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/35 A kérdező kommentje:
Nem beszólogatást kértem, meg okoskodást hogy keveset tudok, hanem saját tapasztalatokat véleményeket! minden kutya olyan amilyennek neveled! Láttam adatlapokon lánynak hogy két kutyája volt és nem tanyán lakott a háttérképből ítélve hanem egy normális házban. Barátságosnak tűnt, a videókból pedig szófogadónak! Azért köszönöm!
2012. febr. 14. 11:32
 6/35 anonim ***** válasza:
49%

Itt senki se szólogatott be meg oktatott ki, hanem elmonduk a véleményünket. Ezt kérdezted nem?


Végülis 3 tehén a borjaikkal is tartható lakásban, csak nem igazán jó neki. Érted, mindent lehet...

2012. febr. 14. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/35 anonim ***** válasza:
100%

ha minden kutya olyan lenne, amilyennek a gazdája nevelné, akkor nem lennének kutyafajták... -.-'


a kutyáknak vannak ösztöneik. a pásztorkutyáknak pedig elég eltérő az ösztönkészletük a "szokásos" kutyákéitól. ha ezt nem vagy képes belátni, akkor pláne ne akarj kangalt.

az pedig, hogy egy adatlapon láttál egy fotót, és abból következtetsz ilyen kardinális jellegű dolgokra, már ne is haragudj, de nevetséges...


hogy ne érezd annyira beszólogatásnak, most bemásolok egy idézetet egy olyan embertől, aki tényleg ért a pásztorkutyákhoz és a kangalhoz is. olvasd végig, szépen kérlek...


"1. Magyarul Kangal, törökül Kángál. Nem Kangál, és nem Kángal.


2. A Kangalok a legjobb ázsiák. Jó ez vicc volt (de nem teljesen). Az ázsiai, azaz viador pásztorkutyák közé tartoznak, szemben az európai pásztorkutyákkal, amelyek már csak halvány árnyékai az eredeti ázsiai pásztorkutyáknak. (Kivéve a munka és bunyó vonalú sarplaninacokat.)


3. Ha 100 találomra kiválasztott kangalnak számszerűsítenéd a pásztorkutyás teljesítményét/minőségét és átlagolnád, határozottabban magasabb értéket kapnál, mint ha a kájokkal tennél ilyet, a többi pásztorkutya fajtáról nem is beszélve. Miért? Mert a Kangalra nem tették rá az oroszok a buta mancsukat, sem az FCI a hájas kezét. (És már nem is fogja.)


4. Németországban, Hollandiában nagyszámú ivartalanított kangal tengődik menhelyeken, mert egykori gazdáiknak megtetszett a küllemük, vagy a kisugárzásuk, vagy a hírnevük, és bevásároltak. Aztán rájöttek, hogy mennyire reménytelen, vagy jó esetben energiaigényes ezeket a kutyákat urbánus környezetben megfelelő módon tartani, és lepasszolták.

Csak egy példa: elviszed sétálni, elengeded, és 5 km-es körzetben eltakarít minden nagyobb kutyát, ami nem menekül hanyat-homlok. Főleg ha ketten vannak, és ezért nincs "falkaéhségük". Jó. Kiürült a terep, a kangalokat sem ütötte el semmi a hajtóvadászat közben, most már megnyugodhatnál. A baj csak az hogy kb. 1 km-es távolságból követik az útvonaladat, előtted és jobbra vagy balra tőled. Bármit látsz is meg, preventíven nem nagyon tudod magadhoz hívni őket, mert kb. 20 km után kezdik kiadni magukból az egész héten az udvaron vagy a kennelben felgyülemlett energiáikat. Ha vad ugrik fel, várhatod őket negyed óráig míg visszatérnek, és közben rághatod a körmöd vajon elgázolják-e őket, ha autó utat kereszteznek. Közben újabb 5 km-es körzethez értek, ahol esetleg megint ártatlan kutyák vannak, és kezdődik minden elölről.

(Mindettől megkíméled magad, ha veszel egy 80 kg-os kájt. Vagy egy 90 cm-es 90 kg-os kangal/massztiff keveréket. Ez utóbbiak is letapossák a haverod kauját, az udvaron is jobban mutatnak, és 2 km séta után szépen baktatnak mögötted. Hawai.)


5. Persze megteheted, hogy soha nem viszed ki, vagy csak pórázon, de láttam bekattant és bekattanóban lévő kangalt Kangal város hivatalos tenyészetének kenneljeiben. És a vele szomszédos magán kennelben is. A folyamatos kenneltartást nem bírják, ezért ki kell kötnöd, de ez nem EU konform. Egy jó kangal egyszerűen nem EU konform.


6. De egyre több a nem jó kangal. Amikor kezdett dőlni az olaj, a gyapjú ára lejtőre került, ami maradt azt lenyúlták az ausztrálok, a pásztorkodás lehanyatlott, ma döglődik. A megmaradt kangalok nagy része státusz szimbólum lett, - mert a törökök azért k*rva büszkék rá, - és bunyós kutya. A városi paraszt nem érti a pásztorkutyát, neki olyan kell, ami ész nélkül esik neki a másiknak. Aztán csodálkozik, hogy a kolerikus kutya pár perc múlva kifordul. Nosza tegyünk bele egy kis ...

Végül a hollandusok valamiért ráccuppantak a magasra állított, mégis csontos kangalokra. Mivel azonban az ilyen ritka volt, és nekik sok kellett, hát elkezdődött a sorozatgyártás pár jó recept alapján. Végy egy kis angol masztiffot, adj hozzá egy kis ... stb. Jól fizet. Annyira jól, hogy Németországból telepedtek vissza törökök, a jó biznisz reményében."

2012. febr. 14. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/35 anonim ***** válasza:

Nekem csak pár kérdésem lenne:


Hányadik kutyád lenne? Ha nem az első, volt-e már hasonlóan karakteres kutyád?

Mennyi idős vagy?

Mekkora a kerted?

Mire kellene? ill. Lenne e elég időd foglalkozni vele?

2012. febr. 14. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/35 A kérdező kommentje:
Köszi az információkat! 21 éves vagyok, nem tudom meghatározni hogy mekkora a kert de legyen kb 250 m2. volt kutyánk ami családi kutya volt (bolognese :P) tudom hogy ég és föld. Pont ezért adódott a lehetőség hogy kertes házba költöztünk barátnőmmel és én mindig is szerettem volna egy nagy erős igazán jó házőrzőt ami nem riad meg semmi más kutyától és a ház védelmére nagyon jók! Szerintem ez a legkeményebb kutya, de ha azt mondja mindenki hogy neki mindenképp a nagyon nagy szabadság kell, és nem igazán "kutyás" kutya, értem ezt labdázás sétálás stb, akkor elfogadom! Még annyit írnék, hogy tudom, hogy nem való első igazi kutyának, de kölyök kora óta nevelném, idomítanám és tudnék vele lenni, apámnak meg a katonaságban is és utána is volt németjuhásza, amik az elején vadak voltak, de értett hozzájuk idomította őket. Szóval tudnék segítséget kérni! Köszi mégegyszer a véleményket!
2012. febr. 14. 12:53
 10/35 anonim ***** válasza:
41%

Ne haragudj, de egy megvadult németjuci kispista egy kangalhoz képest. Elhiszem, h nagyon szeretnéd, de nagyon megbánnád.

Nem csak hogy nem fél más kutyától, hanem kapásból MEGÖLI őket. Nem lenne mókás.

2012. febr. 14. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!