Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Tartható-e Kangal Budapesten...

Tartható-e Kangal Budapesten egy egyszerű kertbe?

Figyelt kérdés
Szeretnék magamnak egy Kangal kutyát, mert nekem minden szempontból ez a fajta tetszik. Sokat olvastam utána és érdeklődtem kenneleknél már, de ugye sokat lehet mondani és írni de más a személyes tapasztalat! Sokat segítenétek ha leírnátok hogy milyen ez a fajta kutya, csak hogy megerősítsétek a hitemet! El van- e egy szimpla kertben, szeret ugyan úgy a gazdájával sétálni, labdázni, utazni? Mennyire ragaszkodik a gazdához? Minden tapasztalat megosztást nagyon köszönök!
2012. febr. 14. 10:46
1 2 3 4
 31/35 anonim ***** válasza:

örülök, hogy nyitott fülekre talált az írásom :)


azt mondom ne add fel a pásztorkutyás álmaidat, nézelődj, tanulj a fajtáról, ismerkedj tenyésztőkkel, menj el az ópusztaszeri találkozóra, és beszélgess kangalosokkal. aztán egyszer, ha úgy alakul az életed már tapasztalt fejjel, okosabban tudsz belevágni a kutyatartásba.

2012. febr. 14. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/35 anonim ***** válasza:

Kedves 21-es.


Nincs tapasztalatom a legeltetés terén, valóban csak olvastam a témában, pásztorkutyás teszteket néztem meg élőben és videón, könyveket olvastam és beszélgettem jó néhány tapasztaltabb emberrel a témában.


Ha kicsit jobban belegondolunk, akkor nem lehet különbség a nyáj mellett valóban dolgozó pásztorkutyák között, amelyek jellegében és veszélyességében azonos területen vannak. Tehát továbbra is tartom a véleményem: nyáj mellett dolgozó kangal vagy káj között nincs lényegi különbség. Mind a kettő teszi a dolgát, mind a kettő ugyanazt a munkát végzi. Aki olyat állít, hogy határozottan magasabb a teljesítménye (tehát sokkal jobb) az egyik fajta, mint a másik, akkor az elfogult az adott fajtával kapcsolatban. Ezek a kutyafajták közel azonos kultúrkörnyezetben nőttek fel, nincs közöttük lényegi különbség. Csak éppen nem a városiasodott kájokat kell összehasonlítani egy nyáj mellől kikerült sivas kangallal, hanem ugyanúgy a belső-ázsiai vagy egyéb terülekről kell kájt vinni és azzal összehasonlítani.


Jah, egyébként már 3 éves az a herélt komondor. :-)

100-150 éve pedig a komondor és a kuvasz is ugyanazt megcsinálta, mint manapság a nyáj mellől kikerülő kangalok, kájok. És valószínű 100-150 év múlva már nem lesznek ilyen kangalok és kájok sem, őket is utoléri a kultúr- és küllemtenyésztők hada, mint ahogy egy részüket már el is érte, no meg a megalomániás idiótáké is, akik mixelik a kutyákat hogy minél nagyobbak legyenek, aztán felteszik kangal néven őket, hogy butítsák a népet.

2012. febr. 14. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/35 anonim ***** válasza:

Hallomásból úgy tudom, hogy Erdélyben az egyik legjobban dolgozó és megbecsült kutya egy káj szuka, amelyik épp hogy 40kg felett van.


Tavaly voltam Mongóliában, sajnos nem sikerült élőben mongol pásztorkutyát látnom, mert rövid ideig tartózkodtam az országban. 10-20 év múlva majd valaki behozza és azt fogja dicsőíteni és akkor majd halljuk a már sokszor elismételt kliséket, amiket most a kangallal szemben hallunk, hogy ez a legősibb, ez a legkeményebb, nincs ennél jobb. :-)

2012. febr. 14. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/35 anonim ***** válasza:

A nyáj mellett dolgozók tekintetében nincs. De azok vagy Ázsiában vannak, vagy Erdélyben. De én arról beszéltem, hogy akik meg itt vannak Magyarországon, azok közül a kangalok felmenői között jóval közelebb vannak azok, akik nyáj mellett dolgoznak/dolgoztak.


Tehát ha innen esetleg visszakerül egy kangal a nyáj mellé, nagyobb valószínűséggel tudna működni, mint egy káj.


De egy káj is nagyobb valószínűséggel tudna működni, mint egy komondor/kuvasz.


Hogy 100-150 vagy akár 15-20 év múlva mi lesz, azt nem tudhatjuk.


Lehet elfogy az olaj, új energiaforrás meg nem lesz és vissza kell térni az állatokhoz vagy elpusztul a föld vagy bármi.

2012. febr. 14. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/35 anonim ***** válasza:
Ez egyértelmű, ezt nem is vitattam. Én azzal nem értettem egyet, hogy ha találomra kiválasztunk 100 kangalt és 100 kájt, akkor a kangalok jóval jobbak. Persze, ha Mo.-n tesszük az általad említett dolgok miatt ez valóban a kangal javára billentené a mérleget. De egyforma kultúrkörnyezetből származó kutyáknál nem lenne különbség.
2012. febr. 14. 23:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!