Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Szerintetek való Beagle egy...

Szerintetek való Beagle egy első kutyás gazdinak?

Figyelt kérdés
Kíváncsi lennék olyanok válaszára, akik rendelkeznek beagle-s tapasztalatokkal :) Ajánlanátok ezt a fajtát egy olyannak, akinek ezelőtt nem volt kutyusa?
2012. febr. 15. 09:26
1 2 3
 1/23 anonim ***** válasza:
18%
Szerintem tökéletes. Nagyon játékos, okos kutyák. Elég aktív. Igényli az ember közelségét. Szereti a nagy sétákat.
2012. febr. 15. 09:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 A kérdező kommentje:
köszi :)) sokat olvastam róla, és bár egyes forrásokból azt hallottam hogy makacs, teljesen beleszerettem :D
2012. febr. 15. 09:32
 3/23 anonim ***** válasza:
87%

Egyértelműen nem.

Kivéve ha teljesen eltökélt vagy, hogy ilyen kutyát szeretnél, és nem riadsz vissza, ha a tanítása és a behívása nehézségekbe ütközik. Ne feledd, a beagle még igazi kopó, erősen benne van a vadászösztön.

2012. febr. 15. 09:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/23 anonim ***** válasza:
80%
Szerintem sem. Borzasztó konok, makacs kutyus. Nehezen tanítható, a makacssága miatt.
2012. febr. 15. 09:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/23 anonim ***** válasza:
72%

Előttem már leírták, hogy makacs és nehezen tanítható.

Ezt mindenképp olvasd át, hosszú ugyan, de egy beagle a főszereplője..


http://www.gyakorikerdesek.hu/allatok__kutyak__2650205-hogya..

2012. febr. 15. 09:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/23 anonim ***** válasza:
32%
Lehet hogy igaza van az előző két válaszolónak, nem tudom. Mi nem ezt tapasztaltuk. Nálunk nagyon okosak és szófogadóak. Nyilván foglalkozni kell velük de szerintem könnyen tanul.
2012. febr. 15. 09:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/23 anonim ***** válasza:
58%

nem kezdőnek való kutya! De ha tudsz bánni egy kutyával akkor lehet róla szó! Látnád mennyi beagle van a menhelyen.

Sokuk éppen azért van bent, mert kölyökkorában megveszi egy gazda, és rájön hogy nem egy könnyú eset vele együtt élni, mert sok mozgást és következetes nevelést igényel, és ha a gazdi nem bír vele egyszeűen megszabadul tőle!

Sokat kell vele foglalkozni és már kölyökkorában megtanitani az alapvető szabályokra!

Ha meg van minden ,akkor jó kutya lesz belőle!

2012. febr. 15. 09:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/23 A kérdező kommentje:
Köszönöm mindenkinek :) Abban biztos vagyok hogy nem adnám fel csak azért mert nem könnyű tanítani...és menhelyre egész biztosan nem kerülne, annál sokkal jobban szeretem a kutyákat. Azt hiszem még megfontolom a választást :3
2012. febr. 15. 09:49
 9/23 anonim ***** válasza:

Ja igen.. A menhelyekről jut eszembe..

Ismerek egy beagle-t, 1 éves, a harmadik gazdájánál van éppen, vannak vele bőven problémák, szóval nagyon nagy elszántság kell hozzá és igen erős kezű gazdi (azt tapasztalom, hogy a bullmasztiffom 100x könnyebb eset, mint sokszor egy beagle), kitartás, következetesség. Amit egy átlag kutya 2 nemből megért, hogy nem szabad, a beagle már-már idegörlően próbálkozik újra és újra.

Persze lehet, ha az alomból a tenyésztő segítségével kiválasztasz egy nyugodt kiskutyát, akkor jobb lesz a helyzet, de nagyon erős kezű gazdinak kell lenni hozzájuk!

2012. febr. 15. 09:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/23 anonim ***** válasza:
4. vagyok. Ha mellette döntesz, kutyaiskolába mindenképpen menjetek!
2012. febr. 15. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!