Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Szerintetek való Beagle egy...

Szerintetek való Beagle egy első kutyás gazdinak?

Figyelt kérdés
Kíváncsi lennék olyanok válaszára, akik rendelkeznek beagle-s tapasztalatokkal :) Ajánlanátok ezt a fajtát egy olyannak, akinek ezelőtt nem volt kutyusa?
2012. febr. 15. 09:26
1 2 3
 11/23 anonim ***** válasza:
57%

Első kutyás gazdának minden fajta problémás lehet,minden fajtával foglalkozni kell és tanítani.Türelemmel,kitartással és következetességgel na és persze némi tudással ami egy kezdő gazdánál nem biztos,hogy meg van.

Ebben legnagyobb segítségükre a tenyésztő lehet aki elmondja,hogy mik az igényei és hogyan neveljük kölyök korától valamint a későbbiekben is bármikor segít és jó tanácsokkal lát el.(szerencsétlen 1 éves Beagle sem lenne a 3. gazdájánál ha ez így történt volna meg)

Vannak a gazda számára negatív tulajdonságai:"önfejű","makacs","szagmániás" ezek a tulajdonságok a tenyésztési célnak köszönhetőek:Falkában az ember irányítása nélkül órákon át űzték a vadat fáradhatatlanul és legyőztek minden akadályt.

Ellenben vannak gyengéi amit kiválóan kamatoztathatunk a saját javunkra a tanításkor:az ember szeretete és a falánksága.

Tanításkor ezt a két fegyvert kell alkalmazni,simogatással/dicsérettel vagy jutalom falattal csodákra képes,nagyon könnyen tanul.

2012. febr. 15. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/23 anonim ***** válasza:
18%
Nem tudom miért kell egy kutyát bekategorizálni... Egyik kutya sem makacs!! Nekem beaglem van, első kutyám. És tudok bánni vele! Szót fogad! Minden csak nevelés kérdése és hogy tudja az a kutya hol a helye a falkában. Következetes nevelést igényel, és akkor hűséges társa lesz az embernek! Imádom mikor a sok okos ember elolvas pár "szakirodalmat" és az alapján ítél meg egy kutyát. Ha egy kutya nem fogad szót a gazdájának, attól még nem a kutya a hibás! Minden nem megfelelő viselkedés kiváltója az ember! És ez minden kutyafajtára igaz! Az biztos, hogy nagyon aktív kutya, de melyik vadászkutya nem az?? Nehéz kezelni? Nehezen tanítható? Nem mondanám, minden motiváció és nevelés kérdése. És ha megfelelő nevelésbe van része, akkor igen is szót fogad a gazdának és követi! Az én kutyámat nem mellesleg azért dobták mert "rossz volt és nem lehetett bánni vele!" Érdekes, hogy amióta nálam van (kb. 8 hónapos volt mikor hozzám került) azóta minden nem kívánt viselkedését kontrollálni tudtam, és azóta igenis egy kezelhető kutya lett! Úgy hogy a kérdésedre válaszoljak, szerintem igenis vágj bele! Légy következetes vezetője kutyádnak és garantáltan nem lesz vele gondod! Jah és nagyon sokat kell vele mozogni, hogy levezesse az energiáját!
2012. febr. 15. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/23 anonim ***** válasza:
2012. febr. 15. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/23 anonim ***** válasza:

Nagyon édes,játékos kutya!

Határozottság kell mellé!

És nagyon nagy a mozgásigénye!

2012. febr. 15. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/23 anonim ***** válasza:
19%
Úgy tűnik akinek van azt mondja szófogadó, okos, akinek nincs (csak könyvből tanul)az meg azt mondja makacs.
2012. febr. 15. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/23 anonim ***** válasza:
32%
Én speciel nem könyvből tanulok, ahogy te írod, hanem gazdik tapasztalatát osztom meg. És nem csak erről az egy beagle-ről van szó, akit említettem. A kutyaovi előtt agility van és oda is sok beagle-vel kijárnak, sokszor emlegeti ő is őket, hogy makacsok stb.
2012. febr. 15. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/23 anonim ***** válasza:

Szia!

Szerintem a legeslegfontosabb dolog, hogy tisztában kell lenned a kutyád igényeivel. Mivel ő beagle ezért vele rengeteget kell mozogni, foglalkozni, nevelni, játszani stb. Mindenképpen kezdj el vele kutyaoviba, suliba járni. Egyébként meg vannak nagyon jó kutyanevelési könyvek amikben rengeteg hasznos tanács van. Pl Jan Fennel könyvei.

2012. febr. 15. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/23 A kérdező kommentje:
köszönöm mindenkinek :) megfogadom a tanácsokat
2012. febr. 15. 14:20
 19/23 anonim ***** válasza:

ma 09:35 vagyok


Nekem van beagle-m. Mellette még 2 más fajtájú kutyám, és nem vagyok kezdő gazdi. Szóval nem a levegőbe beszéltem.

2012. febr. 15. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/23 anonim ***** válasza:

Úgy tűnik akinek van azt mondja szófogadó, okos, akinek nincs (csak könyvből tanul)az meg azt mondja makacs.


Igen. Te nyilván tudod mivel foglalkozik az, aki azt mondja, makacs, és önfejű kutyus...

2012. febr. 15. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!