Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Miért csináljátok ezt? Tudom...

Miért csináljátok ezt? Tudom hogy rengeteg tenyésztő az oldalon. Ez eddig rendben is van. De miért kell mindig a törzskönyvel jönni?

Figyelt kérdés
Bármilyen kérdést tesz fel valaki (milyen tápot vegyen, milyen játékot vegyen) mindig a törzskönyv a téma. Törzskönyv kell,de ha nem az volt a kérdés akkor NE!!Nyilván legyen a kutyának, de itt egy példa: 1-2 órája feltettek egy kérdést mi legyen az illető kutyájának a neve, na az első válaszadó mindjárt jött hogy hát ha úgyis törzskönyves mert annak kell lennie akkor adott a név.
2012. febr. 15. 13:37
1 2 3 4
 21/40 anonim ***** válasza:
84%
Egyébként a törzskönyv sem biztosítja, hogy tökéletes kutyát kapsz. Híres-neves yorkshire terrier tenyésztőtől (szerepelt kutyamagazinok címlapján, tévében) vettünk két szukát, mindkettőt törzskönyvesen. Az egyiknek sérve lett, a másiknak gerincferdülése (púpos lett a kutyus), de a nő letagadta, hogy tőle vettük, pedig nálunk volt a papír, minden. Szóval a törzskönyv nem jelent semmit.
2012. febr. 15. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/40 anonim ***** válasza:
42%
Ha kezetekben volt az adásvételi szerződés (elvileg lennie kellett, nem?), akkor szépen elmentek a bíróságra és feljelentitek, és megkapjátok a kártérítést. Ennyi lett volna az egész.
2012. febr. 15. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/40 anonim ***** válasza:
84%

Ez engem is nagyon bosszant! Már csak azért is, mert tudom, hogy a legsikeresebb, legfelkapottabb tenyésztők körül is vannak megbotránkoztató dolgok, amik ilyen-olyan okokból sosem kerülnek napvilágra. Ha felszínre kerülnének, biztos 100-szor meggondolná a leendő kutyatulajdonos, hogy akar-e tk-es kutyát "jó" helyről, avagy sem. Fekete és fehér színekben tüntetik fel a szaporítást és a tenyésztést, de ez nem ilyen egyszerű és egyértelmű. Ezért inkább átugrom az ilyen kérdéseket, mert ha ki merem nyilvánítani a véleményemet, tapasztalataimat, információimat, akkor leszedik a fejemet és jön a lepontozás. A legnagyobb baj viszont, hogy ezt a témát minden kérdésbe belekeverik lassan, úgy letámadnak embereket 0 információ birtokában, hogy csak nézek. Még semmit nem közöl a kérdező a kutyája származását illetően, máris meg van gyanúsítva, hogy szaporítótól vett kutyát.

Téved aki azt hiszi, hogy kevés tenyésztő jár ide. Volt egy kérdés nemrég amire rengeteg válasz érkezett. Ott kiderült, hogy rengeteg tenyésztő irkál itt sumákban. Gondolom más kérdéseknél egyszerű hobbikutyásnak tüntetik fel magukat, befolyásolva ezáltal az ide látogató valóban hobbikutyás gazdikat. Beválik ez a stratégia, mert már mindenki ugyanazt fújja, holott minden éremnek 2 oldala van, itt viszont ezt nem akarják belátni az emberek.

2012. febr. 15. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/40 anonim ***** válasza:

utolsó:


semmilyen oldalról nem vagyok érintett, egy egészséges fiatal felnőtt keverék kutyus gazdija vagyok. bízom benne, hogy ő jó ideig velem lesz még, második kutyát sem tervezek, így remélem úgy 10-15 évig semmilyen módon nem lesz nálam aktuális a kérdés.


ettől függetlenül érdekes a felvetésed és azt gondolom, (esetenként) lehet is benne igazság. megosztanád velem a tenyésztéssel kapcsolatos véleményedet, tapasztalataidat - ha nem akarod nyilvánosan, akkor privátban

2012. febr. 15. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/40 anonim ***** válasza:

24-es!

Válassz ki egy fajtát. Bármelyiket, amelyik közel áll hozzád, amelyik tetszik. Csatlakozz közösségekhez, amelyekben szintén a választott fajta kedvelői a tagok. Vegyes társaság legyen, ami azt jelenti, hogy legyenek hobbikutyások és tenyésztők, tk-es és tk nélküli kutyákkal. Ismerkedj! Járj el kutyás találkozókra, barátkozz a gazdikkal, menj el kiállításokra! Kövesd kutyáik sorsát, fejlődését, figyeld a gazdik ténykedését, hozzáállását a kutyáikhoz. Beszélgess sokat és figyelj! Előítéleteid ne legyenek, legyél nyitott mindenki felé! Egy idő után annyi tapasztalatod lesz, hogy kezdheted őket rendszerezni!

2012. febr. 15. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/40 anonim ***** válasza:
Szia! Képzeld, az én válaszomon háborodtál úgy fel! Mi bajod volt vele? Képzeld, anyum jól megjárta egy szaporítós pincsivel, rengeteget költött a kezelésére, mindegy, nem téma, de a törzskönyvi név néha tényleg olyan jó, hogy illik a kutyára, vagy annak egy becézése.
2012. febr. 15. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/40 anonim ***** válasza:
Ja, és nem vagyok tenyésztő! (pincsineves)
2012. febr. 15. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/40 anonim ***** válasza:
67%

Nem hangzott el sehol, hogy minden tenyésztő tökéletes. Ilyet senki nem mondott...

Egyszerűen a tenyésztőnél kisebb a valószínűsége a 'hibáknak'. Sokkal kisebb. És ha megismersz egy fajtát mielőtt megveszed, beszélsz tenyésztőkkel, utánajársz a dolgoknak (fórum stb.) akkor kisebb az esélye, hogy rossz helyről vedd. Mert ugye mást sem veszünk utánajárás nélkül, akkor miért pont egy kutyával tennénk másként?

2012. febr. 15. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/40 anonim ***** válasza:
72%

"Nem hangzott el sehol, hogy minden tenyésztő tökéletes. Ilyet senki nem mondott..."


Lehet, hogy én vagyok a figyelmetlen olvasója ennek az oldalnak, de én még olyat nem olvastam itt, hogy egy tenyésztő beismerte volna a hibáit, vétségeit. Kicsit emberibbnek tűnnének pedig, ha ezt megtennék és az a sok szép dolog amiket itt, akár egy betanult kötelező iskolai olvasmányt előadnak,(tudjátok, ha álmodból felébresztenek is fújni kell), még hihetőbb is lenne! Ehelyett agresszívan földbe döngölik azt, aki más véleményen van, vagy nem mindenben ért egyet velük.

2012. febr. 15. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/40 anonim ***** válasza:

Valószínűleg azért nem olvastál, mert nem gyakori eset.

Én olvastam, mégpedig azt, hogy a tenyésztő felajánlotta, hogy ad a beteg kutya helyett egy másikat vagy pedig beszáll az orvosi ktg-ekbe.

2012. febr. 15. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!