Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Miért csináljátok ezt? Tudom...

Miért csináljátok ezt? Tudom hogy rengeteg tenyésztő az oldalon. Ez eddig rendben is van. De miért kell mindig a törzskönyvel jönni?

Figyelt kérdés
Bármilyen kérdést tesz fel valaki (milyen tápot vegyen, milyen játékot vegyen) mindig a törzskönyv a téma. Törzskönyv kell,de ha nem az volt a kérdés akkor NE!!Nyilván legyen a kutyának, de itt egy példa: 1-2 órája feltettek egy kérdést mi legyen az illető kutyájának a neve, na az első válaszadó mindjárt jött hogy hát ha úgyis törzskönyves mert annak kell lennie akkor adott a név.
2012. febr. 15. 13:37
1 2 3 4
 31/40 anonim ***** válasza:
50%
A beteg kutyának mi baja volt? Arról olvastál? Genetikai, vagy szerzett betegség volt? Ha genetikai akkor a többi alombeli kiskutya gazdájának is felhívta erre a figyelmét? Kivonta a szülőket a tenyésztésből? Ha szerzett betegség volt miért adott másik kiskutyát? Vagy egyszerűen csak adott egy másik kiskutyát ezzel megállítva, hogy a gazdi elkeseredésében, csalódásában esetleg nagyon hangoztassa, hogyan járt? Amíg ezekre a kérdésekre nem tudod a pontos választ, ne pontozz le olyat, aki esetleg tudja!
2012. febr. 15. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/40 anonim ***** válasza:
Részletekbe nem bocsátkozott a kérdező/válaszoló, annyit tudok, hogy nem azt választották, hogy másik kutya legyen helyette. És egyébként ennél a kérdésnél nem pontoztam senkit le, csak akikkel egyetértek, azokat fel.
2012. febr. 15. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/40 anonim ***** válasza:
Ja.. és remélem a válaszomból kiderült, hogy a gazdi járt itt a fórumon, nem a tenyésztő.
2012. febr. 15. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/40 anonim ***** válasza:
A titok nyitja a részletekben van, amikről nem tudsz, mégis egy információ alapján (a sok közül) alkottál véleményt. Látod? Nem is olyan egyértelmű.
2012. febr. 15. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/40 anonim ***** válasza:
100%

Arról beszélünk, ha valaki tenyésztőtől vásárol kutyát, garanciát kap rá, ha netán mégis "hiba" csúszik be, akkor a szerződés alapján lehet cselekedni. Az itteni válaszoló/kérdező ezt megtette, ezt írta le.

Mi ezzel a gond?

Nyilván egyébként vannak olyanok sajnos, amit előttem leírtak, ennek pont az ellenkezője, én ezzel a példával akartam alátámasztani a te gondolatmeneted.


"de én még olyat nem olvastam itt, hogy egy tenyésztő beismerte volna a hibáit, vétségeit. Kicsit emberibbnek tűnnének pedig, ha ezt megtennék"


Mi ez, ha nem beismeri a hibáját és igyekszik korrigálni?


Úgy veszem észre, hogy te nagyon az ellen kezdesz el érvelni, hogy az embere tenyésztőtől vegyenek kutyát. De kérdezem én, mégis miért?

2012. febr. 15. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/40 anonim ***** válasza:
61%
Tévedsz Alexandra! Én amellett érvelek, ahogy már írtam is, hogy nem állíthatunk be valamit 100%-osra, amikor nem az! Ennyi és nincs tovább!
2012. febr. 15. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/40 anonim ***** válasza:
100%
Én tenyésztő vagyok de egy kérdésnél sem írtam a törzskönyvet...kiállításra járok, magas színvonalú kennelem van, de néha már engem is bosszant a dolog, tényleg nem kell mindenhez odaírni ha törzskönyv nélküli kutyáról vagy keverékről van szó...vannak egyesek akiknél a kutya az csak papírral kutya, nekem sokszor van befogadott kutyám a bajnok kutyáim mellett és ugyan úgy szeretem őket is. A tenyésztő szaporító téma más dolog de én sem szeretem ha mindenki ezzel kezdi, és azt sem amikor vki kiskutyát vett és az az első válasz h kérdezd a tenyésztődet, aki köztudottan ezek szerint szaporító, de azért mert hozott egy rossz döntést még segíthetünk...
2012. febr. 15. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/40 anonim ***** válasza:
77%

egy másik kérdésnél már leírtam az ezzel kapcsolatos véleményemet. most megteszem itt is, aztán hanyagolom a témát, mert ez a vita nem csak parázs hanem meddő is, némi személyeskedéssel tűzdelve


ez a szaporító kontra tenyésztő dolog manapság kezdett ilyen élesen elhatárolódni egymástól. régen, mondjuk úgy 20 éve simán működött az, hogy ha valakinek volt egy szép és egészséges fajtatiszta kutyája, akkor (általában informális úton) keresett hozzá egy ellentétes nemű, hasonlóan hobbiállatként tartott fajtatársat. A kan kutya tulajdonosa kapott egy kölyköt az alomból, a nőstény gazdája pedig moderált áron eladta a nem törzskönyves, de egészséges kölyköket. többnyire ismerősnek vagy ismerős ismerősének, tehát valamelyest azzal is tisztában volt, h hová kerülnek a kölykök. Ezzel szerintem semmi gond nincs. a lényeg, h a kutya egészséges, jó idegzetű legyen, nem mindenki akarja versenyekre, kiállításokra vinni a kedvencét. A probléma ott van, h ez a tevékenység mára üzletággá vált sokaknál és ipari mennyiségben, lelkiismeretlenül gyártják a kiskölyköket. a sokszor rokoni kapcsolatban álló kutyákat pároztatva elletnek minél több és több kölyköt, mert ebből akarnak megélni. Ezek a kutyák többnyire rossz körülmények között sínylődnek és a velük való bánásmód bőven kimeríti az állatkínzás fogalmát. Hát ezért éleződött ki ennyire ez az ellentét. Mindezt tetézik azok a kutyatartók, akik nem akarnak ugyan fedeztetni, de nem is figyelnek oda az állataikra és küldik a kiskölyköket a menhelyre vagy az út szélére, ha már megtörtént a baj. azért ilyen indulatos mindenki, mert mostanra ez már sajnos tényleg komoly és tragikus problémává nőtte ki magát.

2012. febr. 15. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/40 anonim ***** válasza:

37-es!

Igen, erről van szó!

2012. febr. 15. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/40 anonim ***** válasza:
55%
31-es válaszomban pedig olyan kérdéseket tettem fel, amelyek logikusak egy olyan esetnél amelyet Alexandra említett. Csak kérdések. Aki lepontozott pedig ostoba, ha benne ezek a kérdések nem merültek fel.
2012. febr. 15. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!