Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Lehet már ekkora a hasa? A...

Lehet már ekkora a hasa? A spánielem hasas, május 3.-án jött össze a dolog a párjával, és óriási hasa van!

Figyelt kérdés
Lehet neki ha még csak 1 hónapos terhes ekkora hasa?Vagy lehet,hogy már hamarabb is összejött a dolog nekik?Mi a véleményetek?És megy a hasa is,ez összefüggésbe lehet a vemhességgel?Előre is köszi a válaszokat!
2009. jún. 4. 14:49
1 2 3 4
 1/39 anonim ***** válasza:
89%

1.) nem tudod mikor tüzel a kutyád?

2.) nem tudod mikor vemhesül a kutyád?

3.) miért nem orvostól kérdezed? látta orvos a vemhesség elött, alatt?

4.) nem kellene picit tájékozodni mielött kutya szaporitásra adod a fejed?

5.) miért kell szaporitani?

2009. jún. 4. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/39 anonim ***** válasza:
100%
a kutyák vemhességi ideje 60 ( + - néhány) nap.. amúgy gondolom most először vagy ilyen szituációban, de ha nem vagy tájékozott minek szaporítani ? az első válaszoló is leírta. amúgy nyilván sok kutya van benne,a mellbimbói is megduzzadtak.. jah egyébként az ember se úgy jön létre, hogy kifejlődnek a szervek, aztán mikor kész beleúsznak a csontocskák meg kívülre a bőr.. ajánlom olvass el egy könyvet,vagy kérdezz meg egy tapasztaltabb kutyatartót netán állatorvost.
2009. jún. 4. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/39 anonim ***** válasza:
100%

Mikor volt utoljára féregtelenítve?


csak mert a vemhesség ideje alatt a hormonális változások hatására a szervezetben lévő szunnyadó lárvák bekerülve a véráramba megfertőzik az anyát és a kölyköket is.


Ettől lehet nagy hasa.

2009. jún. 4. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/39 A kérdező kommentje:
Köszi,a sok értelmetlen választ,a kutya 1.5 hónapja volt féregtelenítve,oltva.Szóval jól vannak tartva.Azért szaporítom,hogy majd utána eladhassam őket,meg imádom a kicsi kutyákat,és a magam örömére is.:)Ehhez senkinek semmi köze,hogy én mit csinálok a kiskutyákkal,nem a kérdésemre válaszoltatok!:D Nyílván jó helyre adom el a kicsiket,amúgymeg amerre mi lakunk,nagyon is keresik a spániel kölyköket.Ja és igen,ez az első "terhességünk"!
2009. jún. 4. 17:37
 5/39 A kérdező kommentje:
A kérdésem még mindíg áll,jó lenne,ha válaszolnának is rá!Kösszz
2009. jún. 4. 17:39
 6/39 anonim ***** válasza:
79%
Ha annyira szereted a kutyákat akkor nyilván aggódsz annyira, hogy felkeress egy orvost aki uh-al ki tudja szűrni az esetleges komplikációkat. Lehet hogy sok kicsi van, az is lehet hogy sok a magzatvizük, de még számtalan oka lehet. Innen nem tudjuk diagnosztizálni a kutyádat leírás alapján.
2009. jún. 4. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/39 anonim ***** válasza:
83%
az ilyenek miatt van állandó teltház a spánielmentőknél..
2009. jún. 4. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/39 anonim ***** válasza:
90%

itt a legtöbben a kérdésedre válaszoltunk, hogy LEHET ekkora hasa.. senki nem kérdezte mit akarsz a kiskutyákkal, de ha már ilyen szórakozást választottál illett volna utána érdeklődni a dolgoknak.. mint írtad, most lesz a kutyád első ellése, és ha nem vagy elég tájékozott,könnyen a kutyád életébe kerülhet.. a spánieled nem fogja tudni mit kell csinálni, csak ha segítesz neki. sok kutya először azt sem tudja mi az, elássák vagy egyéb dolgokat művelnek a kölykökkel.. persze valamennyi ösztön van, szoptatás, meg ezek, de azért elsőre mégsem olyan.. hívhatsz elléshez orvost, de szerintem eléggé felzaklatná a kutyát..( amúgy előtte egy héttel érdemes megnézetni, hogy minden rendben van e )

amúgy szerintem ne aggódj, július elején már jó néhány kölyköt számolhatsz :P 8 hetes kortól pedig már el is adhatod őket, de sztem egyet tarts meg :D jah és ne hagyjatok meg 4-5nél több kiskutyát.. elsőre semmiképp...

remélem minden jól fog menni :) amúgy igen lehet hasmenése is, no para , tápláld helyesen,foglalkozz vele sokat és minden ok lesz :)

2009. jún. 4. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/39 A kérdező kommentje:
Nem,nem hiszem,hogy az olyanok miatt vannak tele a spánielmentősök mint ÉN!Én egy felelősség teljes gazdi vagyok,aki nem az utcára fogja dobni a kölyköket,hanem szerető embereknek fogom eladni pénzért.Remélem ez nem baj!Nyílván az fog venni spánielt,aki nagyon szeretne,egy ilyen kutyát,mint annak idején én is!Az utolsó válaszolónak,meg köszönöm a válaszát!!!!!!!!!!!!!
2009. jún. 4. 20:10
 10/39 A kérdező kommentje:
Pedig tudni fogja,hogy mit csinál,okosak a kutyák,ha ott vagyunk az első fialásuknál,akkor következőleg is el fogják várni a segítséget.Ösztönösen szépen világra hozza kölykeit,persze ezzel nem azt akarom mondani,hogy sosem fogok rá nézni.És persze el viszem dokihoz is az anya kutyát ellés után.
2009. jún. 4. 20:14
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!