Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Lehet már ekkora a hasa? A...

Lehet már ekkora a hasa? A spánielem hasas, május 3.-án jött össze a dolog a párjával, és óriási hasa van!

Figyelt kérdés
Lehet neki ha még csak 1 hónapos terhes ekkora hasa?Vagy lehet,hogy már hamarabb is összejött a dolog nekik?Mi a véleményetek?És megy a hasa is,ez összefüggésbe lehet a vemhességgel?Előre is köszi a válaszokat!
2009. jún. 4. 14:49
1 2 3 4
 31/39 anonim ***** válasza:
79%

Én konkrétan az oltás áráért hoztam el az enyémet egy olyan helyről,ahol nem foglalkoztak vele,most is retteg 1 év után,beteg volt stb.

Ha ott marad,biztos,hogy első tüzelésnél befedeztették volna,és szülhetne a szerencsétlen kölyköket.

Az elődje egy olyan bullterrier volt(sajnálatból hoztam el),akit kutyaviadalosok agyon akartak verni,mert nem volt hajlandó verekedni.Vele egy időben volt egy menhelyi keverékem,akit előzőleg végigrugdostak az Andrássy úton.A bull 17 évesen,a foxikeverék 15 évesen halt meg.

Saját kutyám mellett menhelyeken,állatvédő szervezeteknél segítek,nagyrészt keverék kutyákon.

2009. jún. 5. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/39 anonim ***** válasza:
71%
Egyébként nem a szaporítást ellenzi senki, hanem a hozzáállásod. Lenne egy kérdésem: mégis hány éves vagy? Ha olyan érett nőnek tartod magad, nyilván komolyabban állnál a dolgokhoz.
2009. jún. 5. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/39 anonim ***** válasza:
83%

Én nem csak a hozzáállásodat, hanem a szaporítást is ellenzem.

De tényleg nagyon dúrva, hogy egy érző lényt, aki tud boldog és szomorú is lenni, akinek fáj a magány és a megalázás, aki szívből tud örülni egy simgató kéznek összehasonlítassz egy kiló kenyérrel...

Jól nézd meg ezt az oldalt, mert itt fognak kikötni a kutyád kölykei pár év múlva.

[link]

Bár gondolom fölöslegesen mutatom neked ezt az oldalt...

Szerencsére vannak nálad különbb emberek is, akik igaz, hogy utánad "takarítanak", de a kutyák érdekében veszik el az időt és a pénzt a családjuktól.

Bárcsak mindenki felfogná végre, hogy a kutya társállat, nem pedig kereskedelmi cikk...

Közönséges vagy és pénzéhes!

2009. jún. 5. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/39 anonim ***** válasza:
79%

Te felelőtlen, ostoba, hülye szaporító!

Szálljál már egy kicsit magadba!

A felelős állattartás nem azt jelenti, hogy nem bolhásak a kutyáid, hanem azt, hogy vigyázol rájuk, és többek között arra, hogy a kutyád ne váljon testi-lelki ronccsá az agyonelletéstől!

Nem veszed észre, hogy csak vagdalkozol, káromkodsz, miközben többen normálisan is elmagyarázták, miért nem jó, amit teszel? Másfél millió gazdátlan kutya van az országban, miért növeled ezt a számot??? Ha tényleg felelős állattartó, kutyabarát ember vagy, akkor azokra is gondolsz, akik akár több éven keresztül rácsok mögött kelnek-fekszenek! (Ha legjobb barátnőd gyereke fetreng a hasfájástól, sajnálod és együtt érzel vele, nem???)

Azzal tisztában vagy, hogy milyen betegségeket örökíthet a kutyád? Van egyáltalán törzskönyve, szűrései? A spániel fajta állományt is rontod a kölyök gyártással, így rombolva a GONDOS TENYÉSZTŐK munkáját, akik százezreket költenek kiállításokra, szűrésekre, prémiumtápokra, stb.

Mindenkinek ártasz ezzel: a kutyádnak, az állatvédelemnek, a kölyköknek, akik majd olyan emberek kezébe kerülnek, ahol láncon lesz a kutya, éhezik, kidobják, verik, menhelyre adják. ÉS DE, IGENIS, HA LEHOZOL EGY ALMOT, TARTOZOL ÉRTE!

FELELŐS LETTÉL AZÉRT, AMIT MEGSZELIDÍTETTÉL! Ha almot csinálsz, a TE FELELŐSSÉGED, hogy mi lesz a babákkal. A gondos tenyésztő is nyomon követi az almai sorsát, de legalábbis nem ellet évente kétszer.

Azt sem tudod, mit beszélsz. Saját magadnak mondasz ellent két egymás után hsz-edben.

Idézlek:

"Az összes pincsit szerető gazdiknak adtuk el!De ha nem törődnek velük,az már nem az én dolgom,és nem is a tietek!"

"Mert az én kutyáim sosem fognak menhelyre kerülni,vagy éppenséggel az utcára!"

Nem vagy komplett.

Menj csak el 1 hetet segíteni egy menhelyre, és utána nézzél szembe magaddal és a "munkáddal". Undorító, ezért tart itt a magyar állatvédelem, ahol tart, mert ilyenekkel kell megküzdenünk!

Hagyjál fel ezzel!

És nem utolsósorban ajánlom figyelmedbe a MAGYAR ÁLLATORVOSI KAMARA VÉLEMÉNYÉT. Vagy ők is buták és bunkók és te vagy a tökéletes? Hah...

A Magyar Állatorvosi Kamara

Szakmai, Továbbképzési és Oktatási Bizottságának

állásfoglalása

az ivartalanítás kérdésében

(A Cerberos Állatvédő Egyesület

MÁOK elnökéhez intézett kérdései alapján)



Kérdés: Szükséges-e akár a kan, akár a szuka kutyáknak életükben párosodniuk?

Válasz: Nem.


Kérdés: Szükséges-e bármilyen okból a szukáknak életük során legalább egyszer elleniük?

Válasz: Nem.


Kérdés: Okoz-e bármilyen formában jellembeli, magatartásbeli változást a szukák és kanok ivarérés előtti és ivarérés utáni ivartalanítása?

Válasz: Igen, kedvező változásokra számíthatunk.

A korai (6 hetes - 3 hónapos korban elvégzett) és az ivarérés előtti (3-6 hónap között elvégzett) ivartalanítás esetén a viselkedési problémák pl. agresszió, elkóborlás stb. kialakulásának valószínűsége minimális, míg az ivarérés után elvégzett ivartalanítások esetében jelentős lehet. A korai és ivarérés előtti ivartalanítás hatására az ivartalanított egyedek kölyök kora „megnyúlik”, a kölyökre jellemző viselkedés (pl. játékosság) a nem ivartalanítottakhoz viszonyítva hosszabb ideig tart.


Kérdés: Okoz-e elhízást az ivarérés előtt vagy után végzett ivartalanítás?

Válasz: Nem feltétlenül. A gazdán múlik. Az ivartalanított eb hajlamosabb az elhízásra, a takarmány energiatartalmának 20-30 %-os csökkentésével az elhízás egelőzhető.


Kérdés: Van-e hatással az ivarérés előtt, illetve után végzett ivartalanítás az ivar és járulékos szervek daganatos megbetegedéseinek kialakulásában?

Válasz: Igen, határozottan jótékony hatása van az említett megbetegedésekre ill. azok megelőzésére. Mind a korai, mind az ivarérés előtti ivartalanítással kapcsolatban elmondható, hogy a méhbetegségek, a tejmirigy daganat, a herebetegségek kialakulásának valószínűsége gyakorlatilag nulla, a prosztata megbetegedések kialakulása minimális. Az ivarérés utáni ivartalanítás is jelentős pozitív hatással van az említett megbetegedések kialakulására, sőt egyes betegségek (prosztata, cukorbetegség, stb.) kezelésében az ivartalanításnak is nagy szerep jut. A nemi hormon függő végbélnyílás környéki daganatok előfordulása mindhárom módszerrel megelőzhető vagy csökkenthető.


Kérdés: Milyen hatással van az ivarérés előtti vagy utáni ivartalanítás az álvemhesség kialakulására?

Válasz: Az ivartalanított szukáknál álvemhesség nem fordul elő.

Ajánljuk továbbá az ivartalanítás helyes időpontjának megválasztásával kapcsolatban az alábbi linket:

[link]

2009. jún. 6. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/39 A kérdező kommentje:
Ha nem bánod,nem olvastam el végig a kommented kedves utolsó válaszoló!Kár volt az idődet pocsékolnod a sok írásra,mert nem tudtál meghatni.Az én véleményem ettől nem lesz másabb.Nem vagyok egyáltalán befolyásolható típus!Abszulút nem izgat,hogy te vagy más mit gondol.Én sem fogom halálra szaporítani a kutyáimat,csak ti IDIÓTÁK vagytok,hogy elhittétek,hogy mert én majd évente hagyom had szaporodjanak kétszer,had szenvedjen a szuka kutyám!De már a tököm ki volt veletek,hogy ti mindent kiforgattok,a kérdésemre basztatok válaszolni 1-1-ig,aztán be írtam ezt ("akkor dugnak amikor akarnak"),legalább volt igazi okotok buzerálni mégjobban!Buták vagytok!Hagytátok magatokat becsapni,ilyeneket elhittetek,mikor imádom a kutyám,és jól van tartva,és minden szükséges papírja oltása megvan,és minőségi kaját eszik és stb.Meg én itt aggódom érte,kérdést baszok be,hogy értelmes válaszolók hátha válaszolnak majd,de ti nem gondolkoztok,és valószínűleg a való életben is így van.Tökre becsapnak titeket mindenhol,és meg is érdemlitek!Most lesz az első fialása a spánielemnek,és valószínűleg nem is az utolsó,de nem fogom halálra elletni,és nem fogom ivartalanítani sem! Én ilyen vagyok,ezen nem te/ti fogtok változtatni!Majd ha tüzel,külön lesznek zárva ennyi!A kutya kölyköket majd eladom,szerető gazdiknak.Ennyi!A további sorsukért már nem én leszek felelős,hiszen már nem az enyémek lesznek.Akik meg vannak áldva azzal,hogy de pedig örök életükre én leszek a felelős meg stb.Hát azok is baromi buták!Nem hinném,hogy attól a 4-6 kölyöktől amit én fogok eladni,na azoktól lesz tele a menhely.Ez nem így van.Az emberek nem azért fogják meg venni,mert ki fogják/akarják rakni az utcára,De én így gondolkozom,MAGAMBÓL indulok ki,és meg bízok az emberekben!De ti is magatokból indultok,ki,nem csodálkoznék,ha raktatok volna már ki állatot az utcára.Miért kéne szépítenem a kérdésemet?A kommentjeimet?Muszáj tudni az igazságot az embereknek,hogy tudjanak SEGÍTENI,mert én sem poénból írtam a kérdésemet.De valakik halálra szépítik a kérdéseiket,mert tudják,hogy itt csak az átkozódás meg a parazstkodás,meg a trágárkodás megy.(hiszen láto más kérdéseknél a válaszokat,mikor az illető sok estben meg sem érdemli a szidást,csak ti ettől fazsák vagytok)És a kérdés hátterét senki nem tudja,senki nem látja,mert félnek kiírni.És ne mondja senki hogy ez nem így van.Ez volt az utolsó kommentem.Ti meg akár hogy is más véleményen vagytok,akkor is próbáljatok meg segíteni a kérdés íróján,ha meg bosszant valami,akkor hagyjátok a fenébe,nem kell a többi lökött népet buzdítani!Mert ez nem csak nekem,de én hiszem,hogy másnak sem esik jól vagy éppen mást sem érdekel.El kellene gondolkozni ezen.
2009. jún. 6. 17:45
 36/39 anonim ***** válasza:
79%

Legalább annyit megtehetnél, h ivartalanítási kötelezettséggel adod el a kölyköket, bár az eddigi hsz-eidből ítélve nem hiszem, h megteszed. Akkor egy kis matek: 4-6 kutyát adsz el/év ok, a legyen belőle 3 szuka akiket leelletnek az első évben az még 3X6= 18/év, és így tovább a végtelenségig.


Nem lehetsz biztos abban hogy a te kutyád kölykét nem rakja ki senki, hiszen nem drága pénzért vette hanem viszonylag occsóért, és így ha viselkedés problémás, vagy esetleg betegen kímúlik, mert ha már olcsón vette nem fog drága pénzeket költeni az állatorvosra.. vgy vesz még eggyet az occsóbb azt amit meg tölled vett kirakja, lelöveti a vadásszal, vagy beviszi egy menhelyre. Sajnos ez a magyar valóság amire költeni kell azt inkább lecseréljük olcsóbbra, meg ugy is olyan édes amíg kicsi, stb... Legalább abban biztos lehetnél, ha ivartalanításival adnád el a kicsiket,m hogy nem egy "profi" szaporítóhoz kerülnek és nem kell életüket egy ládába, vagy kikötve a tűző napon leélniük, évente kétszer leelletve addig amíg bírják szegények. Te nem sajnálnád őket? Nem sajnálnád azokat a kicsiket akiket jószerivel te nevelsz fel? Mondjuk a disznó tenyésztők sem sajnálják a malacokat, pedig tudják hová mennek... de a kutya nem disznó.

2009. jún. 6. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/39 anonim ***** válasza:
83%
Ha annyira szereted meg gondoskodsz a kutyádról akkor nem itt teszed fel a kérdésed, hanem egy állatorvosnál......
2009. jún. 6. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/39 anonim ***** válasza:
79%

Az utolsó kommentedből látszik, hogy mennyire buta vagy az ÉLEThez. :(

Buta és szűklátókörű, akit nem érdekel, mi folyik a Világban, csak a kis segge jó helyen legyen. Igen, valószínűleg téged nem csapnak be itt-ott, valószínűleg te csapsz be más embereket. Bár ha bízol az emberekben, akkor te is előbb-utóbb be leszel csapva. Az állatok is bíznak, mégis megalázás és kihasználás a sorsuk az egész Földön, a tengerektől, a szavannákon, cirkuszokon át a kertekig, a telepekig... Az ember vagy nem akarja őket, vagy nagyon is akarja...

Sajnálom a kutyáidat és kívánom a kölyköknek, sőt az összes kutyának a Világon, hogy nálad különbb gazdához kerüljenek.

2009. jún. 6. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/39 anonim válasza:
58%
Egyszerűen UNDORÍTÓ az életfelfogásod. Miértnem rendes munkával keresel pénzt, ahelyett hogy az állataidat kínoznád? Mert TE erőlteted a világra a kiskutyákat és egyáltalán nem biztos hogy felelős gazdi lesz az, akinek bizalomgerjesztő a kinézete. Biztos lehetsz benne hogy 8 kölyökből legalább 1-nek szar élete lesz. És ennek nemcsak a gazdája lesz az oka hanem te is. De gondolom inkább kivonod magad a felelősség alól ami nyilvánvalóan téged is terhel. A szókincsedből ítélve egy utolsó aljadék proletár lehetsz. A válaszolók többségét leparasztozod, akik nyilván jobban értenek a kutyákhoz mint te. Inkább dolgozz egy játékboltban ahol plüsskutyákat árulhatsz, ott nincs felelősség, mert neked érző lény (segítek: kutya) NEM való!! 18 évesen nagyobb a felelősségérzetem mint neked, az érett felfogású nőnek. Remélem a sorstól visszakapod egyszer valamilyen formában azokat a dolgokat amit most teszel a kutyáddal. üdv.
2009. jún. 14. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!