Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Kölyök kutyának milyen jutalom...

Kölyök kutyának milyen jutalomfalatot?

Figyelt kérdés
Sziasztok, van egy 3 hós kutyánk és jutalomfalattal tanítgatjuk már. Férjemmel azt beszéltük meg, hogy egy másik fajta száraz kutyatápot veszünk neki erre a célra, így nem a megszokott kajából kapja a jutalmat. Csakhogy a férjem felnőtt száraztápot vett jutalomfalatnak. Én kicsit félek, hogy ezt nem lenne szabad adni neki még, ha kb egy marokkal kap belőle egy nap, akkor sem. Mi a véleményetek erről? Illetve még olyan kérdésem van, hogy a Friskies junior tápja mellé kell-e még neki bármi más kiegészítőt adni és mit?
2012. febr. 19. 15:20
1 2
 11/19 A kérdező kommentje:
Köszi, még az a kérdésem, hogy néztem ezt is és a sima brit tápot, és mind a 2 azt írja, hogy a junior nagytestű kutyáknak való. Az enyém viszont középtermet lesz...
2012. febr. 20. 11:21
 12/19 anonim ***** válasza:

Egy labi már belefér a "nagy" kategóriába :)

Amit linkeltem neked, ott is fel van sorolva a retriever és ez is a nagy testű kutyáknak van :)

2012. febr. 20. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/19 A kérdező kommentje:
Ja már látom, csak én a sima britből az extra large-őt néztem, de már látom, a sima large való neki. Azt rendetlem meg. Köszi!
2012. febr. 20. 12:55
 14/19 A kérdező kommentje:
Bocs a félre ütésekért, fekve írtam... :)))
2012. febr. 20. 12:55
 15/19 A kérdező kommentje:
Csak még azt nem értem, hogy az egyik helyen azt írják, a juniort lehet 3 hós kortól adni, máshol meg, hogy 4...
2012. febr. 20. 13:05
 16/19 anonim ***** válasza:
Ugyanarra a tápra írják?
2012. febr. 20. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/19 A kérdező kommentje:
Nem, a sima brit juniornál láttam egy helyen, hogy 4 hós kortól. De most meg nem találom... de a junior méret az akkor most 3 vagy 4 hótól van? Mert amit Te linkeltél, ott meg 3 hót ír...
2012. febr. 21. 07:54
 18/19 anonim ***** válasza:
Táponként változik. Adott tápnál nézd meg és úgy kövesd. Pl. amíg Happy Doggal etettem, ott 6 hónapos kortól volt a junior.
2012. febr. 21. 08:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 anonim ***** válasza:

Tényleg táptól függ, de szerintem semmi baja nem lesz, ha 3hónaposan kezded neki adni, nem 4. Főleg ha azt vesszük figyelembe, hogy előtte sokkal rosszabb minőségű tápot kapott. Egy picivel adj neki kevesebbet (pl. 20-30g), mint amit 4hónapos korában kéne kapnia, ha szépen fejlődik akkor jó, ha nagyon hízik vedd még lejjebb, ha fogyni kezd, akkor emeld a mennyiséget.

Sok tápra rá van írva, főleg nagytestűeknél, hogy 18hónapos koráig ajánlott, de rengetegen még a tenyésztők közül is felnőtt tápra váltanak 8-12hónapos kora körül a kutyának. Nem egy szentírás ami rajta van etetési a zsákon, csak útmutató, ad egy jó kiindulási pontot az etetéshez.

2012. febr. 21. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!