Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Milyen kutya való nekem?

Milyen kutya való nekem?

Figyelt kérdés

Nehezen szánom rá magam, hogy mindennap kimozduljak sétálni, viszont hamarosan munkába állok, és utána mindig jól szokott esni egy kis futás, úgy hogy arra elvinném a kutyát is.

Jó lenne ha tudná őrizni a házat is, amíg nem vagyok itthon, de bejöhetne a lakásba, ha nagyon hideg van.

Nem első kutya lenne, most is van kutyánk.


2012. febr. 20. 06:58
1 2
 11/20 anonim válasza:

[link]

ő szerintem kiválóan megfelelne a célnak mert kiváló örzővédő feladatokra és nagyon inteligens is és nagyon jól tanithatóak és akár házba is lehet tartani nekünk is ilyen kutyánk van és csak jókat tudok róla mondani

2012. febr. 20. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/20 anonim ***** válasza:
1. vagyok beszélhetünk róla hogy melyik a jó ház örző mikor barátnőmék cane corsoja meg se nyikkan ha AKÁRKI megy hozzájuk.............az apukájáé meg ugat és harap de nagyon :)))) nem minden kutya egyforma...itt egy néni golden retrieverje tök jó ház örző :)
2012. febr. 20. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/20 anonim válasza:

de ők tényleg azok a mi kutyánktól téleg nem jön be senki mert úgy félnek tőle a családot meg viccből sem harapná meg de azokat se akik bejönnek de az azonnali rettenetes csaholás és morgás miatt nagyon félnek tőle de ezt nem azért mondom hogy fényezzem ha jól szocializálják őket és jól vannak tanitva akkor tökéletesen megállják a helyüket

de lehetőleg ne kényesztessék el és ne legyen megkötve mert hajlamosak nagyon tutyimutyik lenni

2012. febr. 20. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/20 anonim ***** válasza:

Attól még hogy csahol meg morog és ugat, még nem jó házőrző...lehet ha valaki illetéktelen bejönne, a kerítés hátuljáról pattanna vissza a kutyád.


A fehérjuhász meg nem öv. fajta, hanem egy szép fehér szőrös kertitörpe. Még munkavizsgára sincs kötelezve...

2012. febr. 20. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/20 anonim ***** válasza:
de szerinted a nénik-bácsik gyerekek bemernek menni ettől a kutyától ha ugat meg csahol??? mert szerintem nem ....a mi kis pulinknak a csontjai nem jól nőttek és olyan kis ferde maradt az egész kutya...kábé 15 cm az egész kifejlett állat és olyan 15 embert már megharapott csak azért mert azok úgy gondolták hogy kicsi és nem bánt...ennyi a másik amelyik nagy és szép az is puli az meg nem olyan az szelídebb....NEVELÉSTŐL FÜGG
2012. febr. 21. 06:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/20 anonim ***** válasza:

Ami nincs benne a kutyában, azt nem tudod belenevelni.


Ha nevelés kérdése lenne, hogy mi lesz a kutyából, akkor nem lenne ennyi fajta, lenne kicsi kutya, közepes meg nagy és mindenki azt nevelne belőle, amit akar.

2012. febr. 21. 08:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/20 anonim ***** válasza:

Ez adott nénitől-bácsitól függ.


Én pl. bementem a nagybátyámékhoz a kerítésen keresztül az ugató-csaholó felnőtt bordeauxi dog mellé, aki akkor látott engem életében először.


A kerítésen belül 3-4 méternél közelebb nem mert hozzám jönni.

2012. febr. 21. 08:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/20 anonim válasza:
hát szerintem nem olyan picike ám ez a kutya mert ha látott már valaki németjuhászt az szerintem nem nagyon mondható kiskutyának és tökéletesen megegyezik vele csak ő fehér és szerintem nem valószínű hogy bemennél mellette olyan könnyen mert mi láncon tartjuk és még közel sincs a kapuhoz és senki nem mer egyedül bejönni az udvarra mert volt már rá példa hogy valakit hazáig kergetett amikor szabadon volt igaz hogy mi mint első ilyen kutya nagyon el lett kényesztetve de idegen nem hajlandó bejönni tőle az udvarra de szerintem nem is nagyon ajánlanám és őrző-védőként nagyon is megfelelnek nehogy azt higyjétek hogy nem
2012. febr. 21. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/20 anonim ***** válasza:
ok ...senki sem akart nagyot nevelni kicsiből...d én azt halottam ha kiskorában húst eszik (amin érzi a vér szagát) akkor sokkal agresszívabb lesz :)
2012. febr. 21. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/20 anonim ***** válasza:
Ha kergetni kell akkor persze hogy bátor minden kutya. De ha valaki határozottan elindul vele szemben, akkor dől el hogy a kutya őriz-e vagy nem.
2012. febr. 21. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!