Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Ilyenkor mi a legjobb, amit...

Ilyenkor mi a legjobb, amit tehetek? Jól csináltam, vagy nem?

Figyelt kérdés
4 hónapos kutyusommal már járunk 1 hete az egyik közeli kutyafuttatóra. Sajnos elég nagy hézag van a kapu alatt, meg van egy-két nagyobb lyuk a kerítésen is, amin kifér. Eddig vagy lefoglalta a többi kutya, vagy sikerült megakadályoznom, hogy kiszaladjon. Többek között sajnos ma sem találtunk ott egy kutyát sem, úgyhogy jobb híján én játszottam meg szaladgáltam vele. Egy óvatlan pillanatban viszont kidugta a fejét a kapu alatt és mikor rászóltam ki is szaladt. a futtató mellett 2 út keresztezi egymást és azokon szaladgált át össze-vissza. Kis híján szívrohamot kaptam és nem akartam utána szaladni, mert teljesen látszott, hogy játéknak fogja fel. Próbáltam a másik irányba szaladni, de rám se hederített. 2 utcán át követtem tehetetlenül és végül el kezdett követni két futót és az egyik felvette és ideadta nekem. Hirtelen azt sem tudtam, hogy mit csináljak mérgemben, szóval a legmérgesebb hangomon leszidtam és visszamentünk a futtatóhoz (mivel ott maradt a póráz) és rácsatoltam a pórázt és hazafelé még többször rászóltam, mikor húzott, de itthon nem néztem rá, nem szóltam hozzá, csak megfürdettem és a helyére vittem. Most kizártam az előszobába, hogy elkülönítsem a falkától. Úgy gondoltam, hogy ha a rossz cselekedet súlyosságát nézzük, akkor pár napig ki is lesz zárva a falkából, aztán fokozatosan visszaengedem. Érteni fogja, hogy miért van ez vagy hagyjam a fenébe és már elrontottam valamit? Mit tehetnék ilyen helyzetben? Hogy kezeljem, hogy máskor eszébe se jusson ilyet csinálni? Nagyon megijedtem, mivel több autó előtt is átszaladt és nem tudok még most sem gondolkodni!:(
2012. febr. 21. 17:35
1 2
 11/18 Kegyes Attila ***** válasza:
0%

Megnéztem egy két Jan Fennel videót a you tube-on

Egy diologban igaz van, hogy szerinte is a kutyának falkavezér kell de minden másban totál tévúton jár!

Egyik 9 perces videóban legalább 30 hibát vétett amit egy falkavezér nem vét! Az egyik videóban egy nagy bernáthegyi hiperaktív, túlfűtöt izgatott viselkedését ignorálással több hetes tréningel kezelte ami 5 perc alatt kezelhető Cesar Milan módszerével! A falka vezér nem ignorálja hanem fegyelmezi a falkatagot!

Ez a Jan Fennel messze elbújhat Cesar Milan mögött!

Cesar Milan megtanít hogyan lehetsz falkavezér!

Perszse ezt könyvből nehéz megtanulni, Mint ahogy autót vezetni sem lehet megtanulni könyvből!

Cesar Milan-t látni kell akció közben! Ezerszer értelmesebb és hatásosabb és gyorsabb és jobb mint Jan Fennel. Ja meg van egy másik angol idióta nő akit szintén nagy szakértőnek tartanak annak is van valami TV műsora. It amerikában is adtak pár epizódot, de annyira gyenge annyira hatástaslan annyira szar Cesar Milán után, hogy talán egyetlen szezont sem ért meg a műsor és levették az adásból. Azt hiszem Victoria Stillwell-nek hívták. Ha valaki belefut ebbe a névbe messziről kerülje el akár könyv akár TV műsor!

Cesar Milan módszereit viszont kötelezően tanítanám tanfolyam ketretén belül kutyatartási engedély megszerzéséhez! Mert az Ő módszerei természetresek, a kutyák természetes, ösztönös viselkedésének megértésén és annak megfelelő felhasználásán alapszik! És mi lehet jobb attól ami természetes?

2012. febr. 22. 23:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 Kegyes Attila ***** válasza:
0%

Cesar Milan nem rugdossa a kutyákat!

A földreszorítás meg igenis természetes módszer ezt csinálja a falkavezér is! Ilyen viszont csak akkor következik be amikor két egyforma energiájú, a falkavezér szerepére törő kutya kerül egy falkába! Ebben az esetben bizony meg verekszenek a fakavezér szerepoéért ami sokkal véresebb sőt végzetes is lehet a természetben. Cesar Milan az agresszív ahogy ő mondja a RED ZONE esetlekben ha erre szükség van akkor alkalmazza a földre fektetés módszerét. Ami lehet látszólag a földre szorításnak tűnik de nem szorítja és tartja erővel a kutyát a földön.

Ez ugyanolyan félreértés mint az, hogy sokan azt hiszik a folytónyakörv folytásra való, és azzal fogja vissza a kutyát, hogy folyta. Ez baromság! De hár sok a hülye és sajnos a nyakörv elnevezése is hibás! Helyes elnevezése, "harapást imitáló nyakörv" lenne.

Cesar Milán egyetlen kutyát nem bántott, nem vert meg nem rúgott meg. Ha ilyen tenne nem lenne több éven keresztül sikeres műsora itt az USA-ban mert itt méghülyébbek az emberek és méginkább hiszik, hogy minden állatot babusgatni kell mert hátha akkor majd hálából kitalálja, hogy hogyasn kellene viselkednie, ami a mi szemünkben jónak minősül.

De mivel Cesar Milan módszereit nem látják agreszívnak, vagy a kutyák számára bánmtónak viszont rettentően hatásosak mondhatini 100%-osak így több éve megy a műsora ami alatt már többszáz eseten keresztül mutatta be, hogy mennyire gyors és sikeres a módszere!

Ami teljesen logikus, hiszen kizárólag természetes módszereket használ! A kutyák természetes kommunikációját imitálja ember által kivitelezhető módszerekkel. És mi lehet jobb módszer mint a természetes módszer?

2012. febr. 22. 23:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 anonim ***** válasza:
Igen, pont ezaz, hogy eközben nem lehet büntetni, hanem ez elúszott, semmit sem ér. Ilyenkor nincs mit tenni, a kutya nem emlékszik, nem látjja az összefüggést, hanem a behívást kell gyakorolni, és míg nem lehet hibátlanul behívni, ne vidd olyan helyre ahol ez megtörténhet.
2012. febr. 23. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 anonim ***** válasza:
51%
Kegyes Attila, csak nem mindenkiben van meg Cesar tehetsége a bökdösésben, a legtöbben már a magabiztos energiánl elrontja
2012. febr. 23. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 A kérdező kommentje:

Már Cesar második könyvét olvasom. Először a Hogyan neveljünk tökéletes kutyát olvastam, mielőtt hazahoztam a kutyusomat. Nagyon jó dolgok vannak benne, ezért most olvasom a másik könyvét (Hogyan váljunk falkavezérré kutyánk számára). Nem mondom, hogy rossz a könyv, de a 100. oldalon járok és még csak azt tudtam meg belőle, hogy hogyan jutott Amerikába és mennyire másképpen viszonyulnak a kutyához a városi emberek. Nagyon várom már, hogy hasonlókat olvassak, mint az előző könyvben.:)

Sajnos nekünk nincs nat geo csatornánk, neten pedig nem találtam sok részt a műsorából.:( Ami van youtube-on, azokat már megnéztem. Én is nagyon jónak tartom a módszerét, de mivel közel sem rendelkezem olyan magabiztos energiával, mint ő, már eleve hátránnyal indulok. Ezért gondoltam, hogy több módszert is áttanulmányozok és majd vegyesen alkalmazom őket, saját magamhoz igazítva. Majd meglátjuk menni fog-e.:S De mindent módszer alkalmazása nehezebb a gyakorlatban, mint elméletben.:)

2012. febr. 23. 16:26
 16/18 anonim ***** válasza:
51%
Mi is így vegyítve alkalmazzuk, működik. Sok sikert
2012. febr. 23. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 Kegyes Attila ***** válasza:
48%

Hát igen, a megfelelő határozottság nélkül nem lehet vezér senki, de ebben az esetben más módszerek sem segítenek!

Ilyen esetben az egyetlen járható út, hogy az ilyen ember szakértő segítségével olyan kutyát választ amely szintén alacsony belső energiával rendelkezik, mert máskülönben a gazda "fejére fog nőni".

Több "szakértő" műsorát láttam akár TV-én akár Neten keresztül, és a probléma az velük, hogy pont a természetesse ellenkező így nem működő módszereket használnak.

Ilyen pl a kutya kizárása, kivezetése, a lakásból ha az nem fogad szót. Ebbőla kutya nem tanul meg semmit. A kutyatréning alapul jutalmazáson és büntetésen, azért tart sokáig, akár hónapokig mire a kutya megtanulja, hogy mit is kellene csinálnia. Viszont ahogy elmarad a jutalmazás a kívánt cselekedet végrehajtása után, minden visszaáll a régibe. És lehet kezdeni előről a hosszú tréninget.

Határozottnak nem olyan nehéz lenni! A baj az, hogy sokan azt hiszik, hogy határozottabb kiállással a kutya lelkivilágát bántják, ezért az szomorú lesz és nem fogja szeretni a gazdát. De ez hülyeség. Ha olvastad Cesar Milan könyvét, gondolom azt is olvastad, hogy az egyik legnagyobb probléma, hogy az emberek "humanizálják" a kutyákat, vagyis emberként tekintik. Azt gondolják a kutyának is az a jó ami nekünk, a kutyát is az bántja ami minket, stb. Ez hiba, és ebből kezdődnek a problmák 90%-a!


Cesar Milán módszere, tulajdonképpen nem az ő módszere hanem a TERMÉSZETÉ, ő csak lefordítja az ember által érthető és kivitelezhető nyelvezetre.

Ez a módszer gyakorlatilag nagyon egyszerű, akár pár mondatban is leírható, sőt pár szóban: LÉGY TE A FALKAVEZÉR! A többi megy magától! Pár mondatban leírható hogy miként és hogyan!

Miért írt cesar milan is akkor több könyvet? Két okból:

1.) Hosszú oldalakon kell a buta embereknek magyarázni, és bizonygatni, hogyan működik a természet, hogy egyáltalán elhigyjék, hogy a kutyájuk valójában nincsenek érzései meg lelkiproblémái, ezért amikor nekitámad a kutya egy másiknak akkor nem azért teszi, mert utálja a másik kutyát, hanem teljesen más az ok, ezért nem lehet ezt a problémát azzal orvosolni, hogy puszilgatva a kutyát elmondjuk neki tízszer, hogy a másik kutyus nem bánt, az csak jó barát nem szabad megharapni.

Ahogy Cesar Milán műsoraiban (mindet láttam vagyis többszáz esetet) is egyértelműen látszik, hogy Milán kb 5-10-15 perc alatt végez a kutya rehabilitásával, de órákat kell beszélnie az emberekhez mire azok megértik miről is van szó! Mivel demonstrálni tudja, hogy igenis akár 10 éve tartó viselkedési problémát is fél perc alatt korrigálni tud, így már valamennyire hisznek neki, de még így is nehéz a buta embert meggyőzni, hogy a "kutyuli mutyuli"-zás nem segít csak ront. Könyvben pedig mégnehezebb mindezt elérni, látható és gyakorlati demonstráció nélkül. Ezért jobb nézni a műsorát. Szerintem otthon is kapható DVD-én, keresd meg és vedd meg!


A másik ok amiért több könyvet írt, illetve esetleg egy-egy könyv túl sok rizsát vagy nem éppen kapcsolódó dolgot tartalmaz, az egyszerűen üzleti ok! Így több könyvet lehet eladni! :D

Azthiszem ennyit elnézhetünk neki!

A könyvekből megtanulhatod az alapelveket, és hogy miért is működik a dolog. A videókból megtanulhatod a gyakorlati kivitelezést.

2012. febr. 24. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 A kérdező kommentje:

Attila köszönöm, hogy ennyi időt fordítottál a válaszadásra!:) Mindenképpen megpróbálom beszerezni a műsorait, mert nagyon jónak tűntek azok is, amiket már láttam.


Igen, a könyvből én is kiszűrtem, hogy nem szabad emberként bánni a kutyával és mi nem is szoktunk. Ennek legalább megvan az eredménye: mindenki csodálkozik, hogy mennyire kiegyensúlyozott kutyus, pedig még csak 4 hónapos. Pedig tényleg nem csináltunk semmi különöset, egyszerűen hagytuk, hogy kutya legyen!:) A határok megszabásával sincs probléma, pont úgy csináltam, ahogy Cesar leírta és jéééé tényleg működik!:D De mivel még a falkavezérség nem eldöntött kérdés, természetes, hogy többször bepróbálkozik.:) Tudom, hogy nekem kell változnom, de egyszerűbb mondani, mint megtenni. Én 24 éves vagyok és amióta élek mindig az elkerülést preferáltam minden helyzetben és sajnos nem mondhatni, hogy a határozottság mintapéldánya lennék.:) Szóval ezt a magatartást nehéz megváltoztatni, mert eléggé rögzült már, de igyekszem. Mindkettőnknek jót fog tenni szerintem!:)


Még egyszer köszönöm neked is és a többieknek is a választ!

2012. febr. 25. 07:01
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!