Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Van 2 dp-s kutyám, de nem...

Van 2 dp-s kutyám, de nem birom fent tartani őket sokáig, van valakinek valami elfogadható ötlete, hogy mit tegyek? Mikor vásároltam őket nem számítottam erre, hogy dp-s lesz mind a 2

Figyelt kérdés
2012. febr. 22. 18:54
1 2 3 4 5 6 7
 21/69 anonim ***** válasza:
33%
Én azt olvastam, hogy C csípőjű kutya A csípőjűvel még simán tenyészthető!
2012. febr. 22. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/69 anonim ***** válasza:
72%
A papír dolgokat neked meg a tenyésztődnek kell lerendeznetek én is tenyésztek és én úgy "tanultam" az első kutyámnál h 6 hónapos kortól lehet előszűrést csinálni ha az jó lehet még rossz de ha az rossz abból jó már nem lesz.
2012. febr. 22. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/69 anonim ***** válasza:
73%
kedves 23 milyen fajtárólbeszélsz? Mert ugye minden fajtának mások az előírásai. Az általam tenyésztettnél csak A-A párosítás tenyészthető. A B különleges esetben (pl multichampion kutya) külön engedéllyel. C-s kutya nincs is. Tehát nagyon nem mindegy a fajta
2012. febr. 22. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/69 anonim ***** válasza:

A C a legtöbb fajtában tenyészthető (az enyémben is), mivel még idős korban sem okoz problémát a kutyának. És nem csak nálunk: az USA-tól kezdve a Skandináv államokig gyakorlatilag mindenhol. Egyetlen helyen nem, a Dánoknál, de ott tudtom szerint ez kivétel nélkül minden fajtára igaz.


Kedves kérdező, ugye te vagy az, aki állandóan "temetni akarja" az előszűrésen C-s csípőjű kutyáját? Ha igen, akkor ismét csak azt tudom mondani, amit az előző 2 kérdésednél már leírtam:


http://www.gyakorikerdesek.hu/allatok__kutyak__2604317-milye..


http://www.gyakorikerdesek.hu/allatok__kutyak__2560457-1szer..

2012. febr. 22. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/69 anonim ***** válasza:
Általánosságban írták, fajtát nem neveztek meg. Pont ma olvastam. Megpróbálom megkeresni az oldalt, remélem sikerül, elég sokat átfutottam ma...
2012. febr. 22. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/69 Akiteki ***** válasza:
76%
Ezt most nem értem. Semmi tünet, csak a vizsgálat mutatta ki, ergo még semmiféle kezelés nem kell. Mit nem tudsz fenntartani rajtuk?
2012. febr. 22. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/69 anonim ***** válasza:
50%

26-os vagyok. Még egy: eszedbe ne jusson kalciumot nyomni a kutyába! Ahogyan az a Magyar Kisállat Ortopédiai Egyesület honlapján is olvasható egy cikkben, a túl sok kalcium az egyik dolog, amivel el lehet cs.szni egy kutya ízületeit. C vitamin, zöldkagyló, visszafogott táplálás. Ha meleg idő lesz, akkor vidd el gyakran úszni valahová.


"A táplálék kálcium tartalma jelentősen befolyásolja a csontrendszer fejlődését. A magas kálcium bevitel hatással van a homeosztázisra, befolyásolja a hormonális szabályozást. Ennek következtében hiperkalcémia, hipofoszfatémia alakul ki, a mellék pajzsmirigy működésének csökkenése, a pajzsmirigy C-sejt aktivitásának fokozódása jelentkezik. Az oszteoblast aktivitás fokozódik, az oszteoklast aktivitás csökken, megnő a csontok kálcium tartalma.

Ezek alapján megállapítható, hogy a kálcium túladagolás káros a nagytestű kutyák csontrendszerének fejlődésére.

A fenti folyamat hátterében a kutyák kálciumfelvételének bélbeli szabályozása áll. A magas kálcium tartalmú táplálék etetése esetén a kutya nem tudja csökkenteni a felesleges kálcium felszívódást, ilyenkor a kálcium jelentős passzív transzportja következik be.

Alacsony kálcium tartalmú táplálék etetése esetén azonban, fokozódik a kálcium felszívódás a bélből. Ilyenkor a bevitt kálcium akár 90 %-a is felszívódhat, tehát a kutya jobban tud védekezni a kálcium hiány , mint a kálcium túladagolás ellen."


[link]

2012. febr. 22. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/69 anonim ***** válasza:
73%

11-es

Szerintem arra számított, hogy az első éveikben egészségesek lesznek, hiszen nem kevés pénzt fizetett értük. Azért elég durva, hogy mindkettő C-s csípőjű.

Zöldkagyló:

[link]

Számold ki mennyibe kerül 2 kutyára. Kapásból min.20.000 az első hónapban és akkor még nem ettek a kutyák.

Diszplázia műtét a legrosszabb esetben, ha műteni kell (igaz ez itt ez még nem áll fent), 2 kutya 4 csípő = 500.000.


Gondolkodj!!!


Az, hogy mit enged a tenyésztési szabályzat és mi az etikus a születendő kutyákra nézve, az 2 különböző dolog. Lelkiismeretes tenyésztő ilyen csípővel nem tenyészt, hiszen a fajta javítása, nem a tönkretétele a cél!

2012. febr. 22. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/69 anonim ***** válasza:
C-s csípőt nem szoktak műteni. Ez a kutya meg eleve csak 7 hónapos, vagyis ha odafigyel rá, akkor simán lehet jobb is (ahogy ezt az egyik előző kérdésénél leírta valaki). Az első évben meg gyakorlatilag minden kutya benne van havi 10 rugóban, nem csak ő. Komolyan mondom, őrület az a hisztéria, ami ez a szerencsétlen körül van hetek óta.....
2012. febr. 22. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/69 anonim ***** válasza:
76%
Az az őrület, hogy lassan minden 2. kutya dp-s, tök mindegy honnan veszed. Valld be, hogy te se lennél nyugodt a kérdező helyében. Én biztos nem! Még hangoztatják is, hogy C-sel még lehet tenyészteni! Hát én nem vennék olyan kutyát biztos, amelyik felmenője C-s csípőjű!
2012. febr. 22. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!