Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Van 2 dp-s kutyám, de nem...

Van 2 dp-s kutyám, de nem birom fent tartani őket sokáig, van valakinek valami elfogadható ötlete, hogy mit tegyek? Mikor vásároltam őket nem számítottam erre, hogy dp-s lesz mind a 2

Figyelt kérdés
2012. febr. 22. 18:54
1 2 3 4 5 6 7
 31/69 anonim ***** válasza:
69%

az az igazság, hogy a fajtaklubok hibája is.

ahogy írtam nálunk szigorúság van, csak A-s tenyészthető, nem is látott senki C-s kutyát évtizedek óta. De ahol minden kutyára rámondják,hogy tenyészthető....

2012. febr. 22. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/69 anonim ***** válasza:
53%
Miért ne lennék nyugodt? Ez nem végleges eredmény, ráadásul tudván tudom, hogy a C-s csípőjű kutya sem nyomorék... Ismerek nem egy ilyet (sőt D-set is), senki meg nem mondaná róluk, hogy nem A-s a csípőjük, olyan aktívak. Ez az eredmény egyre jó: figyelmeztetésnek, hogy ésszel kell a kutyát etetni és mozgatni, ennyi. Nem kellene a pánikot kelteni sem neked, sem másnak.
2012. febr. 22. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/69 anonim ***** válasza:
74%

A jobbra kell törekedni, nem belenyugodni és továbbvinni a rosszat, mert abból még rosszabbak születhetnek.

Kiderül itt lassan, hogy milyen hozzáállása van némelyik tenyésztőnek a kutyákhoz. Lehet, hogy egy C-s csípőjű szuka éppen tünetmentes, de egy vemhesség kihordása és az ellés után nagyon leromolhat az állapota. Aki ezt megkockáztatja, az nem tenyésztő!

2012. febr. 22. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/69 anonim ***** válasza:
54%
A fajtámban a világszinten első 5-ben benne lévő tenyésztők közül többen is tenyésztettek enyhe minősítésű szukával. És nem ment bele tönkre egyik szuka sem......
2012. febr. 22. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/69 anonim ***** válasza:
61%

a farkasok, rókák, sőt vadmacskák (oroszlán, tigris stb) nál is gyakori az enyhe csípő akkor őket is lőjük le? ez nem a kutya halálos ítélete és ha láttál már C csípőt akkor azt is látod, hogy alig különbözik a az A tól.

Pl igen nálunk simán tenyészthető egy C-s kutya és ezek a kutyák életük végéig tünetmentesek!

Vannak országok ahol E sőt F es kutya is tenyészthető és öröklési szempontból simán nekik is vannak A-s kiskutyáik...

Addig amíg a mai napig nincs meggyőző bizonyíték a DP öröklődő mivoltára pedig nincs miről beszélni.



Nem mellesleg minden nagytestű kölyöknek kell az ízület erősítő kölyökkorban aki nem adja az magára vessen. Mi minden kiskutyának 8 hetes kortól adjuk és B nél rosszabb felnőtt csípőt még nem szűrtünk..

2012. febr. 22. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/69 anonim ***** válasza:
Làtom összejött pàr tenyésztő. Megírnàtok nekem (akár priviben is), hogy milyen fajtàkat tenyésztetek és hogy az adott fajtànàl mi az elfogadott "fokozat"?
2012. febr. 22. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/69 anonim ***** válasza:
64%
Akkor azt mondjátok meg, hogy viccből találták ki a dp szűrést? Teljesen felesleges lenne a ti álláspontotok szerint, hiszen a súlyos rendellenességet szemmel is látni lehet, nem kell hozzá röntgen. Az eszem megáll!
2012. febr. 22. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/69 anonim ***** válasza:
Te következetesen és mindenáron félreérted amit írunk. A szűrés nem felesleges, de ilyen fiatal korban mindösszesen tájékoztató és nem több. Eltemetni egy szerencsétlen jószágot egy jelenleg C-s csípő miatt (ami akár hiszed akár nem simán lehet B, sőt A is) a világ legnagyobb marhasága. C-s csípővel a világon szinte mindenhol, minden fajtában lehet tenyészteni, mert (ahogy ezt is az unalomig ismételtem) idős korban sem okoz a kutyának problémát. Annyi, hogy C-s csípőjű kutyát nem rak össze az ember C-s csípőjű kutyával. Egyébként (ahogy előttem is írták) több esetben volt, hogy C/D-s (és rosszabb) párosításból A-s kölykök születtek, de olyan is, hogy A-s csípőjű kutyák utóda között D-s és rosszabb csípőjű utód született. Feltettem már a kérdező egy korábbi kérdésénél a Finn Kennel Klub adatbázisának, a Koiranetnek a linkjét. Ajánlom figyelmedbe, érdekes dolgokat lehet ott látni.
2012. febr. 22. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/69 Akiteki ***** válasza:

az biztos, hogy az állatorvosok is vitatkoznak a témáról, hallottam olyan előadást, ahol azt mondta az orvos, hogy valójában csak akkor lehetne biztosan kijelenteni, hogy a dp öröklődik, ha két súlyos dp-s kutyát összeraknának.

Szerencsére nálunk a fajta jellegéből adódóan nagyon ritka, nem is hallottam még huskyról, akinek B-nél rosszabb eredménye lett volna. Nem is tudom mit szólnék, ha valamelyik kutyám nem A-s lenne. Bár a szabályzat szerint a B-s még tenyészthető.

2012. febr. 22. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/69 anonim ***** válasza:

Nem vagyok tenyésztő. Mancs, a m iskolci mentőkutyát (német juhász) egy speciális kengyellel kezdőtőke ki, aztán több száz ember életét megrettent meg, majd felfekvéses tüdőgyulladás vitte el kB 14 évesen. A gazdája elérhető a miskolci önkéntes mentőknél. Régi ktyás, tudta, műt csinált.

Alternatív gyógymódok/kezelések?

2012. febr. 22. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!