Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Van 2 dp-s kutyám, de nem...

Van 2 dp-s kutyám, de nem birom fent tartani őket sokáig, van valakinek valami elfogadható ötlete, hogy mit tegyek? Mikor vásároltam őket nem számítottam erre, hogy dp-s lesz mind a 2

Figyelt kérdés
2012. febr. 22. 18:54
1 2 3 4 5 6 7
 51/69 anonim ***** válasza:
Szerintem hagyjuk a francba. Tudod: okos enged... Úgysem fogja megérteni, mit akarsz elmagyarázni, már csak azért sem.....
2012. febr. 22. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 52/69 anonim ***** válasza:
48%
Nem, ne hagyjuk! Hogy dolgozik egy munkakutya, ha közben kímélni kell? Szerinted? Egyébként milyen fajtát tenyésztesz?
2012. febr. 22. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 53/69 anonim ***** válasza:
38%
Én ismerek olyan C s kutyát aki agilityzik, freezbizik most 9 éves és csak nem is sántít!!! egy C csípős kutyát nem kell kímélni. Kölyökkorban előszűrés után lehet kímélni a kutyát, hogy jobb csípőeredménye legyen később de egy C-s kutya teljes életet élhet!!!
2012. febr. 22. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 54/69 anonim ***** válasza:
Én pedig ismerek egy C-s bordert, aki dolgozna, de kímélni kell, mert ha annyit mozog amennyit ő akar, akkor sántít. Kész gyötrelem a gazdájának, hisz a kutya menne, hisz benne van a vérében.
2012. febr. 22. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 55/69 anonim ***** válasza:
38%

Aha én meg olyan HD E-s bordert ismerek aki a mai napig (11 éves) nem sántít és napi 3 km et fut a bicikli mellett...soroljuk még?

Általánosságban nem jellemző, hogy C csípőnek valaha is tünete lenne sőt bizonyos fajtáknál D-E csípőnek sincs a soha tünete és a kutya leél úgy 10+ egynéhány évet pl nyáj mellett dolgozva, hogy soha nem sántított (erre is tudok neked példát mondani)

2012. febr. 22. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 56/69 anonim ***** válasza:
74%

teljesen mindegy, ki mit mond. a tenyésztés arról szól, hogy csak a teljesen egészséges, jó wesenű, a fajta standarjéhez a legközelebb álló egyedek alkalmasak a továbbtenyésztésre. A dobermannál csak az A, és B tenyészthető. De én még B-vel sem fedeztetnék. Egy munkakutyánál a legfontosabb az egészség.

Kérdező. vegyél a kutyusoknak zöldkagyló port, figyelj oda, hogy ne legyenek dundik, és 1 éves korukig csak annyit fussanak, amennyit maguktól mozognak. nyáron szépen el kell vinni őket uszni, erősödjenek az inak, a tartószalagok. és télen fűtött helységre van szükségük, akkor esélyed van rá, hogy tünetmentesen sokáig , és boldogan veled maradjanak.

2012. febr. 22. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 57/69 anonim ***** válasza:
58! Erről beszélek! Végre egy IGAZI TENYÉSZTŐ! Tőled vennék kutyát!
2012. febr. 22. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 58/69 anonim ***** válasza:
34%

Azért azt ne felejtsük el, hogy ha az összes nem tökéletes kutyát kivonjuk a tenyésztésből (nem csak a dp-vel összefüggésben, van még egymillió 'betegség'), akkor vannak olyan fajták, amikben a kutyák 90 %-a megy a kukába. Tényleg ez a cél? Hogy teljesen lecsökkentsük a 'génkészletet'? Mérlegelni kell. S egy jó tenyésztő tud.

Az meg tény, hogy az orvosok sem tudják (még), hogy öröklődik a diszplázia.

2012. febr. 22. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 59/69 Akiteki ***** válasza:
Ez attól is függ, milyen fajtáról beszélünk. Szerencsés vagyok, mert van akkora választék, hogy nem kell ilyen kompromisszumot kötni.
2012. febr. 22. 23:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 60/69 A kérdező kommentje:
itt valaki azt mondta,hogy eltemetem a kutyáimat,ez nem igaz!!!az orvos mondta nincs mit tenni,azt se mondta milyen gyógyszer kell,mennyi mozgásra van szükségük.Én megkérdeztem szinte mindent ami akkor a fejembe volt.Annyit mondott,hogy gyógyíthatatlan betegség és ez az állapot csak roszabb lesz.Elvette a pénzt és viszont látásra.
2012. febr. 23. 07:28
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!