Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mit lehet csinálni a simogatós...

Mit lehet csinálni a simogatós emberekkel?

Figyelt kérdés

Nem tudom úgy elvinni a kutyámat sétálni, hogy ne állítanának meg emberek, hogy megsimogassák. Mondjuk ez még a jobbik eset, mert legtöbbször kérdezés nélkül odajönnek és szó nélkül megsimogatják a kutyát, mintha a sajátjuk lenne. Párszor már az is előfordult, hogy ölbe vették őt.

Próbáltam már kedvesen megkérni az embereket, hogy ne simogassák kérdezés nélkül, próbáltam már szó nélkül tovább menni, egy kicsit agresszívabban is elmondta, hogy nem kéne őt simogatni kérdezés nélkül, de semmi nem használ.

Kiskorától kezdve simogatja őt mindenki, arra gondoltam, hogy majd abba hagyják, ha felnő, de sajnos nem.

(Már olyat is mondtam, hogy bolhás, harap, beteg, de nem érdekli őket, mert tudják, hogy rendszeresen gondozom és ez csak hazugság)

Ti mit csináltok az ilyen emberekkel?


2012. febr. 27. 12:37
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:

Szólj rájuk. Ha a szép szó nem használ, akkor rondán. Nevelni kell az embereket sajnos.

Vagy ami még jobb, legyen a kutyád 100%-ig behívható, és ha látod, hogy simogatni akarják, hívd vissza.

2012. febr. 27. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 anonim ***** válasza:
100%

irigység, önzőség? miről beszélsz te?!


az Ő kutyája! had legyen már ez az ő döntése...


miért kellene az embernek hagynia, hogy boldog-boldogtalan az ő kutyáját macerálja? jött már oda a kutyádhoz olyan gyerek, akinek már a mozdulataiból láttad, hogy durva, erőszakos? hagynád, hogy "simogatás" címszóval odarohanjon (esetleg sikítva) a kutyádhoz, aztán elkezdje gyűrni, ütögetni, vagy a szemébe nyúlni? vagy amikor a félrészeg c*gány tántorog oda, hagynád, hogy hozzáérjen?

a gazda joga eldönteni, hogy mit enged meg az idegeneknek.

2012. febr. 27. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 anonim ***** válasza:
100%

Kedves 13:10-es!

Ezek szerint én is egy önző HP vagyok, mert kifejezetten utálom amikor csak úgy minden előzetes kérdezés nélkül "letámadják" a kutyámat. Két kutyánk van, az egyik egy törpe tacsi akit boldog-boldogtalan meg akar fogdosni, amivel nem lenne baj, ha megkérdeznék. De legtöbbször nem veszik erre a fáradtságot, én pedig nem a dísz vagyok a póráz másik végén, hanem a kutya gazdája. Alapjáraton nem bánt senkit, de amikor 2-3 visító gyerek megrohamoz (anyuka, apuka valahol mögöttük caplat és nem érdekli, mit csinál a gyereke) és rávetődik a kutyára azt nem igazán díjazom. Miért? Konkrét példát hozva ültünk a vonaton, kutya mellettem nyakörv, póráz rajta, a törölközőjébe bugyolálva alszik. Eljön mellettünk apuka a ránézésre 4 éves fiával. Egy szó nélkül lecsapott az alvó kutyámra, akinek a törcsi alatt volt a feje. Kutya morgott egyet, mert nem látta, honnan érkezik a "támadás" na ekkor apuka aki eddig nem igazán figyelt csemetéje foglalatosságra elkezd fennhangon kiosztani engem, hogy hogy merészelek a gyerekére uszítani egy ilyen kis izét. Ugyan ilyen eset megtörténhet akkor is, ha az utcán "lecsap" valaki rá felülről. Én meg nem fogom elvinni a balhét más hülyesége miatt.

2012. febr. 27. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 anonim válasza:

Vegyél nagytestű kutyát!

Nekem volt egy Német Dogom 3méteres körzetből kikerültek az emberek!


A kutya egy tálból evett a szomszéd macskákkal, és még csak rá se mordult senkire mégis tartottak tőle az emberek!

2012. febr. 27. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 anonim válasza:
Egyszerű: vágd pofán!!!
2013. márc. 8. 22:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!