Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » A kutyám begörcsöl, púposan...

A kutyám begörcsöl, púposan behúzza magát, és hányt is! Ez epilepszia lehet?

Figyelt kérdés
Egyszer csak eldűl, púposan összehúzza magát, és nem tud mozdulni, szegény meg kínjában hányt is. Csak halkan kicsit sír, de ilyen hangot kiad akkor is, ha semmi baja, csak fázik. Inkább remeg, mint rázkódik. Ez lehet epilepszia?
2012. febr. 29. 12:16
1 2 3
 11/24 A kérdező kommentje:
A szándék bennem van,a többi csak anyagi kérdés
2012. febr. 29. 21:18
 12/24 anonim ***** válasza:

Sajnos itt a szándék kevés, a kutyád fájdalmát az nem mulasztja el:(

A doki mit mondott a telefonba?

2012. febr. 29. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/24 anonim ***** válasza:

szerintem nem epilepszia csak egy félrenevelt, ideges, neurotikus kutya akinek emellett esetleg fizikai fájdalmai is vannak valamilyen egyéb betegségből kifolyólag-ha számít a kutyád sorsa élete akkor először orvosi kivizsgálás, majd egy-két nevelésről, kutyapszichológiáról szóló könyv

de a kérdésedből túlsokminden nem derül ki...!

milyen idős kutya, hogyan nevelitek, milyen napirendhez tartjátok magatokat, mennyit és hogyan sétáltok, mit eszik, milyen a családi légkör otthon? ....ezek mind fontos dolgok egy kutya életében, illetve ahhoz hogy valaki értelmes választ is tudjon adni itt!

2012. febr. 29. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/24 anonim ***** válasza:
Én se vagyok gazdag. Kerültem olyan helyzetbe, hogy kedden elvittem a kutyát a dokihoz, mert volt vmi a lábán. Ránéztek és kérdés nélkül mondták, hogy csütörtökön ötkor várnak műtétre. Nekem is alig volt pénzem. Hónap közepe volt, és volt 30.000Forintom 20 napra. És 20.000 volt a műtét. Utána tulajdonképpen szendvicsen éltem a következő fizetésig. De megműttettem mert ha magamhoz vettem, akkor tudnom kellett hogy ez előfordulhat. Értem én hogy szar az anyagi helyzet. Nekem is és még sokan vagyunk így, de csak azután eszek, hogy adtam a kutyámnak... Próbálj beszélni a dokival, hogy nézze meg, de valahogy meglehet-e oldani hogy később fizess, vagy részletben.
2012. febr. 29. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/24 anonim ***** válasza:
Szerintem nem epilepszia! Az én kutyámmal is ez volz, mindenféle kivizsgáláson voltunk vele, végül kiderült csak gyengébb az emésztése, ezért görcsöl be a pocija, figyeld meg miket eszik mielött ilyen gond adódik és ki tudod zárni azokat a kajákat amik rosszul esnek neki. Egyébként nekem azt mondta a doki ha mégis előfordulna nyugodtan adhatok neki Buscopant, nem kell azonnal rohanni görcsoldó injekcióra. Szerintem a tacsidbnak 1/2 tabi is elég lenne.Tudom írtad hogy nem állsz jól anyagilag, de nekem mióta a Royal cannin indestinált eszi, azóta semmi baja.
2012. márc. 1. 07:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/24 A kérdező kommentje:
A hajdúböszörményi állatkórházról tud esetleg valamit? royalt kapott egyszer, fajtatápot,nagyon szerette,de sajna nagyon drága.majd talán valahogy megpróbálok neki venni egy kisebb kiszerelést,amíg orvoshoz nem tudom vinni.étvágytalan volt mindig,nem tk-s,de honnan tudhattam volna,h egy agyonszaporított kutya.tudom h tk-sat kellene venni,de az megint nagyon sok lett volna. a körülményekről: az előszobában kosárban alszik 2 nagy kabáttal kibélelve,főzünk neki külön,farhátról leszedve a hús,bőr+rizs semmi fűszer.ezt pl napokig eszi,mert sok van belőle,és szereti is. gagyi tápot és konzervet nem kap,de drágát se.inkább emberi kaját kap,de azt úgy készítjük el,hogy neki jó legyen.nagyon sok foglalkozást kap,sok játéka van,imád játszani,trükköket is tud,bár kicsit el van kényesztetve.csak reggel van étvágya,egy kis májkrémes kenyeret elmajszol bent a melegben.
2012. márc. 1. 10:51
 17/24 A kérdező kommentje:
A táplálkozásáról még annyit, hogy nem egyoldalúan eszik, ez a farhátos cucc esetleg csak 2 hetente van mondjuk 2-3 napig, ha nagy tételben főzzük.
2012. márc. 1. 11:27
 18/24 anonim ***** válasza:
0%
simán lehet az alultápláltságától mindez-a kutyának szüksége van megfelelő arányú és mennyiségű vitaminokra , ásványi anyagokra, könnyen emészthető fehérjére stb.
2012. márc. 1. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/24 A kérdező kommentje:
Adok rendesen neki enni, de nem eszi meg! És szokott kapni vitamint, legutóbb a szőrére kapott bőrtápláló vitamint, mert kicsit korpás volt neki.
2012. márc. 1. 12:10
 20/24 anonim ***** válasza:

Kifejlett kutyák létfenntartó szükséglete testsúly-kilogrammonként:


Fehérje g 4,8

Zsír g 1,1

Linolsav g 0,22

Kalcium mg 242

Foszfor mg 198

Kálium mg 132

NaCl mg 242

Magnézium mg 8,8

Vas mg 1,32

Réz mg 0,16

Mangán mg 0,11

Cink mg 1,1

Jód mg 0,032

Szelén μg 2,42

A-vitamin NE 118

D-vitamin NE 11

E-vitamin NE 1,1

Tiamin μg 22

Riboflavin μg 48

Pantotensav μg 220

Niacin μg 250

Piridoxin μg 22

Folsav μg 4

Biotin μg 2

B12-vitamin μg 0,5

Kolin mg 26

mindezeket megkapja?

2012. márc. 2. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!