Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hogyan nevelhetem meg?

Hogyan nevelhetem meg?

Figyelt kérdés

A kutyánk menhelyről való, éppen ezért rettentően el van kényeztetve. Sokszor próbáltam vinni sétálni, jó alkalomnak tűnt hogy közben neveljem. Meg is tanult sok parancsszót. De édesanyám annyira szereti a kutyát hogyha fegyelmezni próbáltam, rászóltam, akkor ő egyből védelmére kellt "ne beszéljek így vele, hagyjam had csinálja" stb... anyám felfogását (miszerint a gyerekének tekinti) nem lehet megváltoztatni, tegnap is nagyon összevesztünk mert konkrétan hála neki a kutyából egy neveletlen, hisztis és akaratos kutya lett.


Ha elviszem sétálni akkor ugrál, morog ha nem arra megyünk amerre ő akarja. megpróbálja átvenni mindig a vezető szerepet. Ha rászólok akkor nem csinálja amit mondok, elbújik fél. Nem csak tőlem, mindenkitől, és éppen ezért félelmében morog.


Hogyan lehetne megnevelni egy olyan kutyát aki ennyire makacs? (ráadásul nagytestű)



2012. febr. 29. 16:46
1 2
 11/12 A kérdező kommentje:
Köszi! Áttanulmányozom!
2012. febr. 29. 19:06
 12/12 anonim ***** válasza:

Falkavezérségről olvass sokat, a Cerbis cikk is nagyon jó, Cesar Millant is javaslom, esetleg Jan Fennelt, bár nekem az nem igazán jött be, de háhta neked pont belőle fog leesni a lényeg :)

A kutya nem hülye, fel fogja fogni, hogy ha anyáddal van, akkor mindent megtehet, veled szemben viszont alárendelt. Nem egyszerű, én is ilyen helyzetben vagyok, bár hála égnek nem durvultak el így a dolgok, nem domináns a kutya sem, meg anyósom sem kényezteti el nagyon.


Ha viszont félelmében csinál ilyeneket, akkor miután hiteles falkavezérré avanzsáltál a szemében, fel kell oldani a félelmeit is, nem fog menni automatikusan, vagy csak baromi lassan. Úgyhogy majd erre is figyelj oda :)

2012. márc. 1. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!