Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Miért tiltakoznak még mindig...

Miért tiltakoznak még mindig olyan sokan az ivartalanítás ellen, amikor az Állatorvosi Kamara is mellette kampányol?

Figyelt kérdés
2009. jún. 8. 23:20
1 2
 11/15 A kérdező kommentje:
Na még egy okos aki emberi tulajdonságokkal ruházza fel a kutyákat... Ez én kanjaim pl sosem keresték a golyóikat, és nem ültek szomorkodva hogy jajj nincsenek golyóim mi lesz most...
2009. jún. 9. 14:41
 12/15 anonim ***** válasza:
63%
Kedves kérdező mint mondtam (első vagyok) az én kutyáimat nem fogják semmilyen méhgyulladással stb-vel kezelni, mivel rendszeresen kivizsgálják őket, és én akkor viszem az orvoshoz ha két percig rossz a kedve, nem akkor amikor nem eszik egy hónapja, és genny folyik belőle. És ha csak felöltöik hogy akár ilyesmi is lehet a baja, akkor azonnal ki lesz ivartalanítva. És még egy dolgot nem értettél. Ez volt a másik feltételem. Ha a kutya szenved a tüzelés alatt akkor is ki lesz ivartalanítva. Az én kutyáim viszont nem szenvednek, jóformán hidegen hagyja őket a dolog, gondolom addig amíg a kan orra alá nem raknám. Addig viszont nem akarnak megszökni, nem akarnak maguktól a fiúkhoz menni. Bár természetesen ilyenkor nincs séta-nagy kertes házban laknak-, mivel zavarna a sok a kan a ház előtt, akik érdekes módon nem veszik észre ha tüzelnek a kutyáim, csak akkor ha kiengedem őket, és pisilnek valahol az utcán, tehát nem gyűlnek ránk kilométerekről mert a levegőben érezni a tüzelést... Igen vannak ilyen kutyák... Meg vannak olyanok is akik felnyársalják magukat a kerítésre, és majd ha nekem is lesz ilyen kutyám akkor kiivartalanítom. És változni sem nagyon fognak már, mert nem kamaszok, hanem több évesek.
2009. jún. 9. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 anonim ***** válasza:
58%

Az utolsó válaszokból nekem is eszembe jutottak dolgok. Nagyon sok ember a mai napig úgy gondolja, hogy a férfiasság a kukijának a méretétől függ, a nőiesség pedig attól, hogy mekkora a nő melle. És ez persze a kutyájára ugyanúgy igaz. Az a legférfiasabb, aki mindenkit megdug (persze a kutya is) és tele van a gyerekeivel a falu.

Ezekkel mi hogy tudnánk vitatkozni? Ezeket miért érdekelné az Állatorvosi Kamara, mikor még állatorvosról sem hallottak?

2009. jún. 9. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 anonim ***** válasza:
47%
Megint első vagyok. Erről beszéltem... Sosem fogtok szót érteni velük, ha semmit nemv esztek figyelembe, csak mindneki hülye, állatkínzó, tudatlan paraszt aki nem ivartalanít. Az nem baj, hogy nem árt vele a kutyáknak, mivel nem csinál semmi olyat ami a számuk növekedését okozná. Mégis olyan szinten vagyok a szemünkben, mint aki disznóólban tartja a kuytáit, minden évben kétszer elleti őket és 6 hetesen eladja 20ezerért. Ezért nem fogtok velük soha szótérteni, mert az ember nem szereti ha egyként kezelik... Ő egyén akar lenni, éás egyán is, mert mindenkinek más az esete, és minden egyént külön kell megtélni, és nem kulcsszavakból (pl ivaros, nem ivartalanított, nem tenyészállat stb. Állítom nektek a tudatotokig csak az a szó kutott el, hogy ivaros a kutyám. :D) amiket a net keresőjébe szokás beírni... Aki makacs az nem fejlődik sehova, a kutyák meg szenvednek tovább, mert az piszkálják akit nem kéne... A szomszédban meg a gyerek veri a kutyát aki terhes egy vizslától öleb létére. De a gazdinak van pénze, úgyhogy nem szólhatunk...
2009. jún. 9. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 anonim ***** válasza:

Nem Neked szólt a kirohanás, csak számba vettem a lehetőségeket, hogy kik lehetnek az ivartalanítás ellenesek:

-

-

-


+tisztelet a kivételnek, amilyen Te is vagy.


Az a gond, hogy az ember nem nagyon tud másra gondolni, amikor tények állnak szembe puszta érzelmekkel vagy mikkel.

Nekem akkor változott meg gyökeresen a véleményem az ivartalanítással kapcsolatban, amikor meglátogattam a 2 millió otthontalan kutyából a legszerencsésebb 150-et. Azóta úgy érzem, hogy felelősséggel tartozom értük én is(ezért ivartalanítom a sajátot, hogy példát és kiutat mutassak másoknak is ebből a helyzetből). A lobbanékonyan kampányolók nagyrésze szerintem hasonló cipőben jár, mint én. Szeretnénk, ha sokkal többen vállalnának felelősséget az otthontalanokért. Ne érts félre, nagyon nagy dolog, ha felelőséggel tartod a kutyáidat. Bárcsak mindenki ezt tenné. Nyilván jobb szép szóval véleményt hangoztatni, de szerintem a mi helyzetünk is érthető valahol...

2009. jún. 9. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!