Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hogyan lehet megtanítani a...

Hogyan lehet megtanítani a kutyának menet közbeni ültetést fektetést?

Figyelt kérdés
Persze már az alap dolgokat tudja távolról ültetés fektetés is megy viszont menet közbe valahogy sose sikerül csak ha meg állok egy pillanatra.
2012. márc. 6. 19:33
 1/4 anonim ***** válasza:
51%
Pontosan úgy kell szerintem. Megállsz egy pillanatra, majd ezt a pillanatot egyre lerövidíted. Esetleg a pórázzal jelezhetsz is neki (nem kell nagyon agyonrángatni). Én így csináltam és megtanulta.
2012. márc. 6. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Először menet közben ültetsz és azonnal szorosan körbe járod. Aztán ültetés után ellépsz mellőle egyet és ráfordulsz.Próbáld úgy kiszámolni a lépésedet, hogy a vezényszó kiadásakor a bal lábaddal lépsz pont mellette. Akár még egy kicsit lassíthatod a következő lépést a jobb lábaddal.
2012. márc. 6. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 Hovarju ***** válasza:

Én azt találtam ki, hogy először a járda felé mentem (ahol mindig le kell ülnie), ő leült én meg tovább mentem.


Aztán gyakoroltuk úgy is, hogy póráz nélkül láb mellett jött, mentünk együtt pár lépást és amikor kimondtam az ül vezényszót , egy lépés után szembe fordultam vele és igy muszáj volt leülnie. Aztán mikor így már hellyel-közzel működött, akkor helyben jártam mellette. Aztán már léptem egy-két lépést és amikor már igy is ment akkor többet léptem.

Számomra a legnehezebb az volt, hogy az ül után ne álljak meg, hanem ha egy helyben is de mozogjak.

Sok sikert a gyakorláshoz.

2012. márc. 6. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 Szilvi & Argos ***** válasza:
100%

[link]


"1. A kutya egy vezényszóra meg kell, hogy tudja csinálni az adott pózt. (Ha pl. nem ül le azonnal az első vezényszóra, akkor odébb kell menni és újra kérni tőle, akár nagyobb segítséggel-pl.: kézjel-, amit aztán fokozatosan ki kell venni.)

2. Ezután úgy is meg kell tudnia csinálni, hogy mozgásban van, például ha te lassan hátrálsz és ő követ téged, veled szemben, és te kimondod, hogy ül, neki azonnal le kell ülnie. Ha nem sikerült, újra kell próbálkoznotok. Ha nem megy, adj neki több segítséget, de fontos, hogy a kutya legyen mozgásban, mielőtt leül."

2012. márc. 6. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!