Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Szomszédom azért fejelentehet...

Szomszédom azért fejelentehet hogy a Rottweilerem leszedte róla a nadrágot mert véletlen nyitvahagytam a kaput?

Figyelt kérdés
De azt mondják a szembeszomszédok hogy a kutya akkor támad amikor elkezdett szórakozni vele.
2012. márc. 6. 20:44
1 2 3 4 5
 31/44 A kérdező kommentje:
Kölyök
2012. márc. 6. 23:22
 32/44 Rotis_lány ***** válasza:
100%

Az nálunk is egyértelmű, hogy ha ott vagyok, akkor a kutya nem fegyelmezhet senkit parancs nélkül.

De ... szerintetek az a normális, hogy ha a gazda távollétében valaki ütlegeli a kutyát, akkor a kutya elkullog? Ha bemegy a betörő, akkor a kutya kísérje az ajtóhoz is nem?

Ha ez így lenne, akkor nekem már nem lenne semmim, mert az a pár hiperpigmentált ellopta volna.

Nyilván a kérdező is hibázott, hogy nyitva hagyta a kaput, de azért nem kell a kutyát le ideggyengézni.

2012. márc. 6. 23:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/44 A kérdező kommentje:
Rotis lány na szerinted normális dolog az ha itt oltogatnak meg minden ?Jó hibáztam de ha nem nyúlt voln a kutyához semmi gond nem lett volna itt meg a sok állat ugat hogy gyereket is megtámadhatott volna ha olyan kicsi gyerek 1 az hogy szülő mellett van és gondolom rászól a gyerekre ne menny oda aki szerintem meg úgy neveli vagy nem neveli és olyan marad a kutya hogy ráütsz és elfut akk or az nem kutya.Szerintem 400szor 230 méteres telkünkön ha ugy lenne nevelve a kutya hogy ráütnek és elszalad akkor már mindenemet ellopták volna.
2012. márc. 6. 23:57
 34/44 anonim ***** válasza:

Ebben az esetben a kérdező hibás volt, egyértelmű. Nyitva hagyta a kaput, viselje a következményeit.


De! Azok akik azt mondják, hogy egy kutyának ha szánt szándékkal ráütnek nem szabad megvédenie magát, azok ostobák. A kutya, ha agresszívan közelítenek felé, igenis támadjon, harapjon, védje meg a gazdáját parancsszó nélkül is. Ha ennyi falkaösztön nincs a kutyában, az baj. Az viszont másik baj, ha a kutya a gazda parancsszavára nem hagyja abba a tevékenységet.

2012. márc. 7. 07:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/44 anonim ***** válasza:

tök mindegy, hogy ütötte-e a kutyát, vagy sem.

mert: a kutya az utcán volt, felügyelet nélkül!

az a helyzet, hogy kötelességed megvédeni a hülyéket is... vagyis ha olyan a kutyád, akkor biztosnak kell lenned benne, hogy 1. nem jut ki a telkedről 2. az emberek sem tudnak benyúlni a kerítésen! voltak már ilyen ügyek, és anno amikor az első kaukázusinkat megvettük körbejártam a témát, és bizony az én dolgom az is, hogy a debil kölykök ne nyúljanak be a kutyához... mert ha úgy leharapja az ujjukat, akkor is én fizetek.

ha pedig csak kiszabadul a kutya az utcára (még ha nem is csinál semmit, csak nézegeti a bárányfelhőket) akkor is feljelenthet bárki kutyával való veszélyeztetésért!

amúgy szerintem is normálisan viselkedett a kutya, de ez nem ment fel téged sem semmi alól, sőt, az, hogy ő helyesen reagált még inkább indokolja, hogy ezentúl ne juthasson ki egyedül a kertből...

2012. márc. 7. 08:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/44 anonim ***** válasza:
87%

Kérdező hibázott, elismerte. A kutya nincs megfelelően nevelve az is biztos, de azért az túlzás, hogy fusson el. Ha a kapuban volt akkor azt még a saját területének érezte, ha viszont már az utcán onnan igenis vissza kellett volna menni a kapun belülre, ha ütik, ha rúgják és onnan maximum ugatással jelezni. Ha a szomszéd gyerek még a kapu belül lévő kutyát is ütötte volna akkor maximum karra foghatott volna, amíg be nem fejezi a támadást, de amint mozdulatlan a "betolakodó" el kellett volna engednie és visszatérni a hangjelzéshez.

Egy nadrágot az utcán/kapuban lecibáló kutya nem mondható ilyen téren képzettnek, ezek a kutyák tépnek, ami igencsak veszélyes. Ügyelni kell arra, hogy a kutya többször ezt ne tehesse meg. Mert ha betörő is jár a házban és leszedi a fél arcát, kiharap egy darabot a lábából... akkor ti lesztek a felelősök és ti fogtok fizetni meg a kutya, valószínűleg az életével. Javaslom, hogy többet ilyen baleset ne forduljon elő, illetve vigyétek még el iskolába engedelmesre, ÖV foglalkozásokra/hívjatok házhoz kiképzőt, hogy tanulja meg hogy hol foghat és miként kell ilyen szituációban viselkednie.

2012. márc. 7. 08:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/44 A kérdező kommentje:
Direkt erre lett nevelve szedje le a fél arcát ha kell.A kapun belül én elismerem hogy hibáztam.De ha bejön valaki igenis szedje le a fél arcát úgy értem betörő.Mert nem kis értékek vannak a telken.
2012. márc. 7. 08:18
 38/44 anonim ***** válasza:
87%

Szerencsére változott a törvény. A betörőknek már nincsenek jogaik.

Nekem semmi lelkiismeret furdalásom nem lenne, ha a kutyám a betörőben maradandó kárt okozna. Megölni nem ölné meg, hacsak nem élet-halál harc lenne, mivel ha a támadó megáll, ő is ereszt. De az is biztos, hogy nem csak karra támadna, hanem ahol érné, ott harapna.


Ilyen az ideális kutya viselkedése, parancs nélkül.


http://www.youtube.com/watch?v=IvRCfdWvNuk

http://www.youtube.com/watch?v=UIeZc4gj1WU


És ezek a kutyák a rottweilernél jóval nagyobbak.


Semleges területen, ha nem piszkálják őket, nem szabad támadniuk. Ha beléjük kötnek, akkor viszont viseljék a következményeket.


A kérdező hibás volt, mert nyitva hagyta a kaput. Az ő felelőssége. Az más kérdés, hogy aki a kutyát ütötte, alapból ostoba volt. Normális ember nem tesz ilyet.

2012. márc. 7. 08:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/44 anonim ***** válasza:
100%

Senki nem mondta h a kutya fusson el, de ok nélkül, KINT ne támadjon. Az nem ok, h valaki piszkálja. Ha valaki megpróbálja felrúgni, az már az. De kint meg úgysem lehet egyedül, szóval kint max akkor szabad neki, ha én vagyok veszélyben.


A bent esete más, de tudtommal a kérdésben nem is ment be a srác a kerítésen belülre, hanem a kutya ment ki. Milyen kutya az, aki se szó, se beszéd, kimászkál?

2012. márc. 7. 08:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/44 anonim ***** válasza:
100%

Erről nem a kutya tehet, hanem a gazdája. A kutyák többsége ha nyitva a kapu, kimenne. Főleg a bátrabb vagy a nagyobb territoriális területre berendezkedett kutyák.

Ebben az esetben a gazda hibája volt, hogy nyitva hagyta a kaput, a kutya kiment. Gazda hibája, nem a kutyáé. A történet szerint a másik emberke nem piszkálta, hanem ütötte a kutya orrát. Ebben az esetben egy normális, karakán kutya jelezni fog, majd ha nem marad abba, tettlegességig fajulhat.

2012. márc. 7. 08:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!