Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Puli panelba? Tapasztalatok...

Puli panelba? Tapasztalatok vélemények?

Figyelt kérdés
2012. márc. 7. 08:04
1 2 3
 11/26 A kérdező kommentje:

Bocsi!Tehát utolsó előtti!

Utolsó ott a pont és a többieknek is köszönöm az eddigi választ!:)

2012. márc. 7. 11:20
 12/26 anonim ***** válasza:
Én azon az állásponton vagyok, hogy nem a legideálisabb körülmény egy puli számára a panel. Inkább bármelyik másik öleb alkalmasabb lenne, pl.: törpe pincsi,westie,tacskó, törpe snaci és így tovább.
2012. márc. 7. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/26 anonim ***** válasza:
100%

Testvérem pulija hol lakik ? Na ? Egy panel házban a 4.-en.

Nála okosabb kutyát nem láttam még. Soha! Lehet hogy puli , de napi 5 séta és sok sok gondozás és kész.

2012. márc. 7. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/26 anonim ***** válasza:
Ja és a szőre gyönyörű semmi baja sincs és okos és szép.
2012. márc. 7. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/26 anonim ***** válasza:

12.

nincs olyan kutyafajta, hogy pincsi...

2012. márc. 7. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/26 anonim ***** válasza:

9:

Csúsztatsz, mert az, hogy udvaron tartanak egy kutyát, nem jelenti feltétlenül azt, hogy nem sétáltatják. Egy dolgot vetünk össze, tehát legyünk már korrektek, panelban kutyatartás és sétáltatás vs. családi ház udvarán kutyatartás és sétáltatás. Vagy összevethetjük azt is, hogy egyik esetben panelban tartják a kutyát és nem sétáltatják, másik esetben udvaron tartják és nem sétáltatják. A te összevetésed nem fair.


10:

"Minden ember azért tart állatot hogy az érzelmeit kivetítse!(és ezt értsd jól!) "


Így van. Ezzel egyetértek, de nem erről beszéltem, hanem arról, hogy az érzelmeink és a kutya igényei nem mindig függenek össze.


"Az más kérdés hogy ki mennyit mozgatja a kutyáját de merem állítani hogy egy kettő "lakáskutya" jobban él mint akármelyik ember! "


A kutyának mások az igényei, mint az embernek, mondjuk mozognia az emberek többségének is többet kellene, mint amennyit mozog.


"Nem mellesleg egy kertes házban alig pár négyzetméteres kennelbe bezárt kutyának nem tudom mivel jobb az élete?

Szóval az némi túlzással bír hogy lakásban állatkínzás(!!!) a kutya!Mert te ezt írtad!"


Mindkettő állatkínzás.

2012. márc. 7. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/26 anonim ***** válasza:
100%

" Egy dolgot vetünk össze, tehát legyünk már korrektek, panelban kutyatartás és sétáltatás vs. családi ház udvarán kutyatartás és sétáltatás. Vagy összevethetjük azt is, hogy egyik esetben panelban tartják a kutyát és nem sétáltatják, másik esetben udvaron tartják és nem sétáltatják."


Igen, ha már összehasonlítjuk a dolgokat, akkor ne keverjük őket, de az se mindegy, hogy:


- ha lakásban van, mekkora az a lakás

- hányszor viszik le sétálni

- mennyi időre viszik le sétálni

- hova viszik sétálni

- mennyit van pórázon, mennyit elengedve

- lakáson belül mennyit foglalkoznak vele

- mennyit van távol a gazdi

- ha kertben van, akkor mekkora a kert területe

- füves a kert vagy egy lebetonozott udvar, estleg virágok, veteményes, miegyéb van, így a kutya egyet lép és már jön a megfeddés, hogy mit csináltál, fujj, nem szabad

- egyedül van-e a kertben, vagy más kutyával, kutyákkal

- kerten belül mennyit foglalkoznak vele


Szóval, szerintem mindent össze kell vetni, és aztán a kutya helyébe képzelni magunkat, ezzel inkább jutunk eredményre, mintha szabályokat követnénk (persze azokra sem árt azért hallgatni.)

2012. márc. 7. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/26 anonim ***** válasza:

"nincs olyan kutyafajta, hogy pincsi..."


A pekingi palotakutyának nem az a másik neve, hogy palotapincsi?

2012. márc. 7. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/26 anonim ***** válasza:

17:

Ha egy tényezőt vetünk össze, ez esetben a lakásban vs. udvaron kutyatartást, akkor az a korrekt ha az ettől független tényezőket azonosnak vesszük(tehát pl. sétáltatás kérdése), a többinél pedig az átlagot vesszük(átlagos udvar, átlagos lakás, stb.).


A sétáltatás pedig kell, de napi legfeljebb néhány óra nem pótolja azt, amikor ezen felül szabadon mozoghat az udvaron.

2012. márc. 7. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/26 anonim ***** válasza:

16.

Igen, szándékosan csúsztattam. Akinek válaszoltam, annak az összevetése sem volt fair.

2012. márc. 7. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!