Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mit lehet tenni ha egy kutya...

Mit lehet tenni ha egy kutya agresszív?

Figyelt kérdés

Border Colliem 6 hónapos, felfedeztem az agresszivítás jeleit.

Próbálom, arra tanítani, hogy én menjek előbb ki az ajtón. De erre úgy bepipul, hogy belém harap. Ilyenkor mi a teendő?



2012. márc. 7. 13:54
1 2 3
 11/22 anonim ***** válasza:
67%

szilvi


mindkettő én voltam! :)


amúgy nem szúrja a szemem, csak nem értem, miét kell oltogatni emiatt? ha más fajtát ír, szimplán hülye, így viszont a border collie miatt még külön az :) nekem tk-s német juhászom is volt, most egy sima 13 kg-os keverékem van, ahol értelemszerűen nincseenek fajtajellemzők, mégis minden kutya közül, akit eddig személyesen ismertem, ő a legmakacsabb, akaratosabb és a legszívósabb is egyben...


uez a gazdi egy másik border collieval talán sose találkozna ezzel a problémával. nem felmenteni akarom. részben igazad van, uakkor könnyű mindent magas lóról, ezzel elintézni. ez minden csak nem segítség a gazdinak. minek savazni?

2012. márc. 7. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/22 anonim ***** válasza:
48%
Mi a teendő? Letiltani a harapásról.Azt pedig már milliom helyen leírták, kinek, mi jött be.
2012. márc. 7. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/22 Szilvi & Argos ***** válasza:
65%

Nem nézem magas lóról, de ilyen problémát nem lehet neten keresztül megoldani. Írtam, hogy keményen, azonnal zavarja el úgy, hogy a kutya ne "merjen" az ajtóhoz menni...


Harapásnál én azonnal elkapnám a grabancát és repülne pár métert, vagy elzárnám egy 10 percre másik helyiségbe, vagy lenyomnám a földre, amíg meg nem nyugszik...

Pont most fog próbálkozni, hiszen kamasz a kutyus. Ez viszont egyáltalán nem agresszió! Egyszerűen tudatosítani kell benne, hogy mindig, mindenben a gazdinak van igaza, ő az atyaúristen, akire mindig figyelni kell, akinek mindig szót kell fogadni.

Ennek a technikáját lehet olvasni könyvekben, neten, millió oldal van, csak rá kell(ene) keresni. De a gyakorlati részét kizárólag hozzáértő kiképző segítségével lehet kivitelezni, akár suliban, akár háznál!

Ennél több segítséget látatlanban szerintem nem lehet adni

2012. márc. 7. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/22 A kérdező kommentje:
Felfogadtam egy magán kutya oktatót.
2012. márc. 7. 17:13
 15/22 anonim ***** válasza:

vettem szilvi, egyet is értünk.


de ennek semmi köze ahhoz, h az illetőnek border collie-ja van. még akkor sem, ha a sárga földig lepontoztok :)


kérdező: jól tetted :)

2012. márc. 7. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/22 A kérdező kommentje:
Nagyon jó gondolata van Cesar Millan-nek, miszerint NEM fajtafüggő, a viselkedés dolog. Elsősorban KUTYA, s nem fajta szerint osztályozzuk. Bármelyik fajtánál előfordulhat probléma, ezt a kutya természetétől függ. Mennyire domináns.
2012. márc. 7. 20:02
 17/22 Szilvi & Argos ***** válasza:

Miért pontoználak le? :)

Igen, itt nem a border-nem border a lényeg, csak kibukott belőlem...

Kedves Kérdező, nagyon jól tetted, hogy Kiképzőt hívtál!

Igaz, hogy elsősorban kutya, másodsorban fajta és harmadsorban egyed...de azért nem mindegy, hogy egy palotapincsi, egy vizsla vagy egy közép-ázsiai uralkodik a gazdán morogva-harapdálva...

2012. márc. 7. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/22 anonim ***** válasza:

ma 17:13

Remélem, olyant, aki valóban érti is a dolgát.

Mert oktatókból ma már nemcsak a Dunát, de mellette a Tiszát is el lehetne rekeszteni.

2012. márc. 7. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/22 A kérdező kommentje:
Én is remélem.
2012. márc. 7. 21:31
 20/22 anonim ***** válasza:
Előre látom, hogy teljes szemléletváltást fog tanácsolni neked a kiképző! És nem a kutyát fogja tanítani, mert azzal nincs semmi baj, hanem téged!
2012. márc. 7. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!