Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Miért mondják a pedigree...

Miért mondják a pedigree kutyatápra h rossz minōségū?

Figyelt kérdés

Mi azzal etetünk ès butchers táppal. Konzervbōl is pedigreet esznek na meg persze csitkehúst ès csirkelábat is.

Tènyleg rossz amivel etetünk?


2012. márc. 7. 17:32
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
74%
Talán elsőre hihetetlenül fog hangzani, de azért mondják rá, hogy rossz minőségű, mert rossz minőségű.
2012. márc. 7. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
86%
Alig van tápértéke, tele van színezékkel és tartósítószerrel, na ezért mondják, hogy rossz.
2012. márc. 7. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
35%

Nekem is nagy meglepi volt a hír,mert én is azt hittem hogy jó!Ugyan így a macskáknak való whiskas is!

Igen,nagyon kevés a tápértékük,főleg színezékből állnak,és sokkal többet kell wc-nie a kutyának tőle mint egy normális táptól!


De amúgy nem vészes,szóval nem fog belehalni ha azt eszi!Ettől ne érezd magad rossz gazdinak!

Nagyon sok ismerősöm vesz Chappy-t meg még annál olcsóbb "gazdagásos" zsákos tápokat és semmi baja a kutyájának!

Igazából a kiskutyáknál fontos a minőségi táp hogy rendesen fejlődjön,aztán lehet olcsóbbat adni neki!

(az orvosunk is ezt mondta)

2012. márc. 7. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
85%
nincs benne szinte semmi hús.A kutya pedig húsevő, a szója kukoricával és csirkebőrdarálékkal (ami a pedigree)nem megfelelő
2012. márc. 7. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
80%

Elég ha megnézed az összetételét : maximum(4%) hússzármazék(!), gabonák, ízesítők, tartósítószerek. Egy ragadozónak 4% hússzármazék lenne a megfelelő étrend?

Ráadásul drága is. A pedigreenél olcsóbb tápok pl darling és társai annyival jobbak, hogy ugyanazt a szemetet olcsóbban adják és van amelyikből a színezékeket is kispórolják, akkor legalább azt nem eszi feleslegesen a kutya.

Itt össze lehet hasonlító táblázat, hogy mennyire is olcsó az olcsó (pedigree, darling, tesco gazdaságos is benne van):

[link]

2012. márc. 7. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
82%

igen, nagyon rossz minőségű.

mióta bejöttek ezek a szemetek kutyatáp néven, azóta ugrásszerűen megnőtt a daganatos elhullások száma... hmm, talán van összefüggés...?

2012. márc. 7. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
71%

Azért mondják rá mert az.

Nekünk a pedigree táptól megy a kutyák hasa a butchers tápot meg meg se szik. Egyszer vettünk de inkább elvittük a menhelynek mert a mieinknek nem kelett.

2012. márc. 7. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
0%
nem rosszabb mint pl. a R.C. (ugyanaz a gyártója is!) szója- és színezékmentes egyébként-kutyának ugyan én már nem adnám de R.C-t sem ha nem futi többre akkor megfelelő, amikor még ez volt a csúcsminőség (nem lehetett jobbat kapni) etettem vele a kutyáimat-tulajdonképpen nem volt semmi bajuk, de ma már sokkal jobb tápok is beszerezhetőek
2012. márc. 7. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 Akiteki ***** válasza:
69%

Nem kis zűrzavar lehet a fejedben, hogy a R.C-t és a pedigreet egy napon emlegeted.


Egyszer nyertünk egy zsák pedigreet. Gondoltam csak nem csinálok rosszat, ha megetetem a kutyákkal. 3. napon a tibetim lerágta magáról a szőrt. A táp landolt a kukában.

2012. márc. 7. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
17%

A kutyusom csak is kizárólag a pedigreet eszi meg. Semmi baja sincs. Egy nap egyszer kétszer kakil.

Ha valakinek nem tettszik ne nézzen rá. Ennyi a véleményem. Az összes többi kutyám ami eddig volt mind megérte a 15. életévét és pedigreet ettek. Gyönyörű egészséges kutyáim vannak szóval a pedigree ugyan olyan mint a többi.

2012. márc. 7. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!