Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Szerintetek rossz ember vagyok?

Szerintetek rossz ember vagyok?

Figyelt kérdés

Van egy kistestű kutyám olyan 3-3,5 éves lehet. A pontos korát nem tudom. Elhatároztam, hogy törekszem a legjobbat adni neki. Azért is, mert elég rossz helyről hoztam el szegényt.

Szóval mindig a legjobbat adtam neki. Tápból is minőségi ápot. Acana, Pro Plan, Royal Canin. Mivel szereti a nedvesebb kaját adtam neki Happy Dog konzervet. Emellett kapott csontot, főztem neki mindenfélét ami neki való.

De most sajnos sokkal rosszabbul állunk mint ezelőtt mondjuk fél évvel. Sajnos már nincs pénzem Happy Dog konzervet venni, csak noname vagy pedigreet venni. Mert hát azok 100-150 forint egy adagra való neki. A Happy Dog meg ha jól emlékszem 340 volt és az is csak 200g.

Tápból szintén ez a helyzet. Mert a fenti tápok 1400-1600ft/kg áron vannak. Most amit kap azt 500-600ft/kg áron veszem Dog Chow a neve. Úgy olvastam középkategóriás táp. Főzni még ugyanúgy szoktam neki, mert viszonylag olcsó így, hogy kistestű kutya. De a többiben már nem tudom azt a színvonalt teljesíteni mint volt.

Én olyan elven vagyok, hogy akinek nincs pénze a kutyát normálisan tartani, az ne vállaljon. Mert egy állat azért pénzzel jár. Persze tudom, hogy ő nem vet meg azért mert rosszabb minőségű kaját kap. De valahol engem is nyomaszt, hogy jobbat érdemelne, meg hogy nem ehhez volt hozzá szokva.

Ti mit gondoltok erről?


2012. márc. 2. 15:54
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
Miért lennél rossz ember? Nem tehetsz róla, hogy nincs pénzed minőségi tápokra. Ha önszántadból váltottál volna olcsóbbra, az valamivel rosszabb lenne, de hidd el, nem a kaján múlik. Neki inkább a törődés, gondoskodás, szeretet a fontos.
2012. márc. 2. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 A kérdező kommentje:
Tudom én, bár a táp például egyáltalán nem ízlik neki. De persze ő nem tudja, hogy ez rosszabb mint amit evett. Csak nekem olyan kis rossz érzés. De hátha lesz jobb.
2012. márc. 2. 16:01
 3/17 anonim ***** válasza:
100%

A Dog Chew-al nincsenek nagy gondok, nyugodtan, lelkiismeret furdalás nélkül adhatod. Még Josera tápokat találhatsz olcsóbb kiszerelésben.

Az otthoni főzés jó, de a konzervet nyugodtan hanyagolhatod. Leszámítva néhány nagyon jó minőségűt (Taste of the Wild, Belcando, stb.) a konzervek 80%-a csak víz. Szinte semmi tápértéke nincs, viszont sok cukrot és egyéb felesleges anyagot tartalmaznak. A fent leírt konzervek is ilyenek.

Ha puhább ételt adnál, akkor elég lenne főtt rizs, tészta, hús, leves.

2012. márc. 2. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
Nem vagy rossz ember. Lehetőségeidhez mérten a legjobbat próbálod adni a kutyusodnak. Sokan vannak így. Nincs semmi baj az eledelekkel amiket felsoroltál. Ismerek olyan tenyésztőt aki 2500 euróért ad el külföldre kutyát, minőségileg meg sem közelíti a kaja amit etet a kutyáival, az általad említetteket.
2012. márc. 2. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
33%

100000-böl egy ember eteti ilyenekkel a kutyáját....meg a gazdag réteg esetleg. minden átlagember házikosztot ad neki meg olcso kajákat.

a miénknek sincs semmi baja, az exkutya is tacsko volt és matuzsálemi kort ért meg. nem azzal vagy jo gazdi ha márkás kajával eteted. ez most olyan mintha te minden nap biokaját ennél...

mit gondolsz mit ettek a kutyák régen? vadásztak meg döghust ettek.akkor is éltek és virultak. sokan azért ássák el a csontot is hogy rohadjon egy kicsit és késöbb elöszedi.

csak nyershust nem szabad adni mert vérengzö lesz.azonkivül azt adsz neki amit akarsz. a mai világban nem mindenki teheti meg hogy jo minöségü kaját vesz. mindenki a szart a kinait az olcsot veszi mert arra van pénz.te se biokaján élsz gondolom.nincs aki megfizesse.

a legtöbb ember a saját gyerekét nem eteti ugy ahogy te a kutyádat. mégis felnönek és értelmes emberek lesznek.

egy kutya 10-15 évre szol. mi a garancia hogy nem kerülsz utcára?

ha bevállalsz egy kutyát nem arra fogsz gondolni hogy ooo ha élete végéig tarto betegsége lesz akkor azt is ki tudom fizetni. hanem csak az általános orvosi cuccra gondolsz meg az etetésre.nagyon kevés embernek fér bele egy élete végéig gyogyszerezés ilyen horror gyogyszerárak mellett.de erre nem lehet felkészülni. ah mindenki igy gondolná,településenként lenne egy kutya a világon.

2012. márc. 2. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 A kérdező kommentje:
Tudom ezért is vettem neki Happy Dog konzervet annak elég jó az összetétele. Imádta. Igyekszem neki többször főzni, így konzerv helyett. De néha bele csempészek neki egy kicsit. Köszönöm a válaszod.
2012. márc. 2. 16:05
 7/17 anonim ***** válasza:

Tudod, nagyon sok kutya él nem a legdrágább tápokon. Mégis egészségesek. Semmi lelkiismeret furdalásod ne legyen, hogy nem a "menő" táppal eteted.

Olyan ez, mint az embereknél az "egészséges" táplálkozás. Sokan nem tudják megtenni, hogy éppen az aktuális, ajánlott étrendet egyék. Mégis élnek, semmivel sem lesznek többet betegek, és nem fognak e miatt korán elhalálozni.

2012. márc. 2. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat :) A joserát majd kipróbálom, megnézem van-e itt kimérve valahol.
2012. márc. 2. 16:11
 9/17 anonim ***** válasza:
100%

ma 16:04

Egyet értek, de a nyers hús és a vérengzőség kissé sántít. Nem lesz vérengzős egy kutya sem tőle. Most van nálunk feljövőben a BARF etetés. Nyers húsról szól legfőképp.

2012. márc. 2. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:

Tényleg nem értelek. Amit tudsz megteszel a kutyáért, igaz hogy nem ugyanaz a színvonal, de nem hiszem, hogy panaszkodna. A konzervet akár el is hagyhatod, úgysincs benne semmi értékes, nagy része víz, az íze miatt szeretik. Ha helyette főző neki hús/csontlevest és azt adsz a táp mellé ugyanúgy örülni fog, sőt lehet még jobban.

A dog chow-al sincsen szerintem semmi baj, de mivel említetted az anyagiakat, a brittel/joserával jobban járnál (minősége is meg az ára is jobb) és neked sem lenne (még indokolatlanul sem) lelkiismeret furdalásod.

Esetleg nézd át ezt a táblázatot, igaz még elég hiányos de azért van benne jó pár táp árügyileg összehasonlítva (Dog, Chow, brit, josera, acana benne van meg viszonyításképp a darling, tesco... is):

[link]

2012. márc. 2. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!