Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Help! Most mit tegyek? Amit...

Help! Most mit tegyek? Amit tudtam már mindent kipróbáltam!

Figyelt kérdés

Van egy 9 hónapos Puli kanunk.

A probléma a következő:

Egyfolytában rágja kint a fákat. Már szinte az összes fánkat tönkretette.

Próbáltuk már a rágás ellni spry-t, a tiltást, járunk kutyasuliba. Naponta 3 órát mozog. Hátvégén 4-et. (ebben játék, futás is benne van). Naponta vannak szellemi fárasztású feladatok. 1 óra naponta. Van napközben is egy csomó játék előtte meg mindig van itthon valaki... meg nem is egyedüli kutya.

De ennek ellenére mindig vannak csíntevési amiből lassan már elegünk van. (a másik kutyánkal soha nem voltak ilyen problémák, az egy vadászkutya).

Mit próbálhatnánk ki még hogy ez megszűnjön?

Vagy legvégső esetben keressünk neki új gazdát? (De az nagy nem szeretnénk!)


A válaszokat előre is köszönöm!



2012. márc. 7. 18:17
1 2 3
 11/23 A kérdező kommentje:
Persze a rágásait leszámítva....
2012. márc. 7. 18:31
 12/23 anonim ***** válasza:
Szerintem egy pulinak kevés ennyi mozgás...
2012. márc. 7. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/23 anonim ***** válasza:
unatkozik. a puli munkakutya,több feladat kéne neki
2012. márc. 7. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/23 A kérdező kommentje:

Erre végül rájöttük. Hogy nem volt a legjobb választás a Puli. Mikor megvettük akkor még volt csirke amit napi 1x beterelt este az ólba, de már nincsen.

Sajnos már rájöttünk,hogy ez a fajta számunkra nem ideális választás volt.

Egyszer csak úgy felötlött hogy legyen Puli és vettünk... (Puli keverékünk már volt). De hát egy Puli keverék nem olyan mit egy Puli.....

Azóta már megtaláltuk azt a fajtát ami tényleg nekünk való és minden igényünknek 100%-ig megfelel. És arról már elég sokat olvastam is. Még most is szoktam + kikérem a tapasztalatokat a fajtával kapcsolatban.

Na de hát a Pulival ez már így van.....

Többet biztosan nem követünk el ilyen hibát!

2012. márc. 7. 18:55
 15/23 anonim ***** válasza:
Nemrég váltotta a fogait, kölyök, természetes, hogy rosszalkodik, ha nincs amivel lefoglalja magát. Főzzetek ki neki egy velőscsontot, vagy lapockacsontot, és azt adjátok oda. Az elég sok időre lefoglalja.
2012. márc. 7. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/23 A kérdező kommentje:
Szokott kapni csontot de azt nem igazán szokta lekötni több időre.
2012. márc. 7. 19:47
 17/23 anonim ***** válasza:

Fiatal még, benne van a pakliban a rágás, csintalankodás. Fogváltás időszaka, fájhat az ínye. Sokkal több feladat kell neki. Sokszor még szinte hajszolni is kell, mert nem szeret unatkozni. Ha rosszul választottatok, akkor se lenne jó elajándékozni, mert látom rajtatok, hogy megszerettétek. Valami haszonállat nincs a szomszédságban? Esetleg mehetne "segíteni".

Nekem 1 éve pusztult el egy pulim. Igaz ő pásztorkutyaként élt, mert tartok egy kisebb nyáj juhot.Terelte, őrizte őket, tavasztól őszig a nap nagyrészét kint töltötte a birtokon az állatokkal. Haza, ahol lakom nem sokszor jött. Persze télen, meg éjjel itthon volt. Reggel kimentünk ketten a hodályhoz, ott dolgozgatott délig, délutánig. Este behajtás után hazajöttünk. Nem fáradt el soha, mindig tudott teljesíteni. Nagyon nagy mozgásigénye és mozgás szeretete volt. sajnos megöregedett és tavaly elpusztult.

Nos, ezt azért írtam, hogy lásd, a pulinak rendszeres munka kell, lehetőleg az eredeti foglalkoztatásából.

2012. márc. 26. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/23 A kérdező kommentje:

A választ köszönöm!

Sajnos a szomszédunkban sincsen jelenleg haszonállat.

De mi jövő hónapban megint veszünk szóval újra lesz mire vigyázni.

2012. márc. 26. 21:48
 19/23 anonim ***** válasza:
vegyél neki büsöd csontot. Alphazooban vettünk és rá van gerjedve a kutya.
2012. márc. 27. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/23 anonim ***** válasza:
kicsit tudatosabban kellene nevelni, akár szakértői segítséget kérni! 3 óra alatt le lehet mozgatni a legtöbb kutyát, de ez önmagában kevés egyértelműsíteni kell a szabályokat, határokat az életében és csak ha valóban nyugodt-elfogadó akkor jutalmazni!
2012. márc. 27. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!