Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Fél a kutyám a póráztól. Ha...

Fél a kutyám a póráztól. Ha ráteszem meg sem mozdul. Hogyan lehet ezen változtatni?

Figyelt kérdés

Szántó menti úton találtuk 2 évvel ezelőtt lefogyva, csimbókos szőrrel, tele kullancsokkal, bolhásan. Eredeti gazdáját nem találtuk meg, így nálunk maradt. Rendbe hoztuk, orvoshoz vittük és törpe schnauzernek gondoljuk(törzskönyv nélkül találgatás, maximum a jelleme miatt lehet lényeges). Nagyon kedves, ragaszkodó, játékos kutya, aki rettentően fél a póráztól, tart a labdától, játékokkal nem foglalkozik. Előéletét nem ismerjük, így nem tudjuk milyen negatív hatások érhették, hogy így reagál a pórázra. Emiatt a játék, mozgás az udvarra korlátozódik. Szeretnék vele sétálni menni, család is szívesen látná a látogatásokkor. A póráz látványától is megdermed(próbáltam fokozatosan hozzászoktatni, amikor etettem a pórázt egyre közelebb tettem a tálhoz, úgy játszottam vele hogy a kezemben volt a póráz, először csak a nyakörvet raktam rá . . .hogy pozitív élményt tudjon csatolni hozzá) Ha rajta van az udvaron lépdel néhányat ha folyamatosan dicsérem, jutalmazom falatokkal, de az utcára kilépve nem mozdul, kivétel ha a 10 éves unokahúgom fogja a pórázt és én előtte megyek. Mi lehet ennek az oka? Hogyan tudnék ezen változtatni? (Fizikai "ráhatás" kizárva.) Nyáron lesz lehetőségem kutyasuliba menni.

Köszönöm ha elolvastad és megpróbálsz segíteni!



2012. márc. 8. 20:30
1 2
 11/18 anonim ***** válasza:
Na hopsz,ugyanazt írtam,mint a szakértő,pedig csak akkor mutatta azt a választ,mikor már elküldtem az enyémet. Hidd el,beválik!Inkább legyen rossz a kutyának 3 másodpercig,amíg húzod,és aztán legyen boldog tizen akárhány éve sétával,minthogy mindig feladod,éss séta nélkül,udvarra bezárva élje le az életét.
2012. márc. 9. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 anonim ***** válasza:
És én nem azt mondom,hogy rángasd,akkor a kutya félni fog tőled,hanem ha nem akar jönni,határozottan húzd előre,amíg meg nem moccan,aztán érezni fogja,hogy laza póráz az jó dolog! Remélem nem tapostam senki állatvédő lelkébe ezzel a módszerrel,énis nagyon szeretem az állatokat,különben nem fogadtunk volna már be egy csomót,és ennek a módszernek látom az eredményét,és ennek hála van egy boldog kutyám :)
2012. márc. 9. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 A kérdező kommentje:
És mitől lehet az, hogy csak utánam jön?
2012. márc. 9. 13:04
 14/18 anonim ***** válasza:
100%

Ahány szakértő, annyi vélemény, de én sem húznám vagy rángatnám az biztos.

A ráncigálás nálam maximum büntetés, de az sem pórázon, hanem a nyakbőrnél fogva (az más, hogy a még nem teljesen tökéletesen sétáló kutyát az ember visszarántja, vagy fordulásnál ránt egyet). Mivel türelemmel meg vagy áldva, azt tudom mondani, hogy csak így tovább.

Esetleg nem tudom milyen vastag és nehéz a póráz, de egy vékonyabb kötéldarabra lecserélhetnéd kezdésnek (pl. szárítókötél), annak súlya tényleg nincs az udvarban gyakorolni meg tökéletes.

Hagyd ki a reggelit, délután tedd rá a nyakörvet, majd vagy egy ilyen vékony kötelet vagy a rendes pórázt és az udvarban próbálj meg vele, úgy sétálni, hogy a reggelijét adod neki kézből, ha megy utánad. Majd úgy, hogy a póráz/kötél a kezedben van és így sétáltok bent. Ha ez nem elég ösztönzés, akkor majd próbáld meg később, vacsora időben. Ha idáig sikerül eljutni és az udvaron már szépen megy, akkor fokozatosan elkezdhettek kimerészkedni az utcára. Kertben gyakorlás, közelítetek a kapuhoz, talán ki is mentek 1-2lépésnyire... Ha kiértek, akkor lehet visszaesik picit, de az nem baj, ott olyan, mintha újra kezdenéd.

Vagy unokatesód megkéred, hogy segítsen és mentek párszor 3asban sétálni, elölről jutalmazod, majd fokozatosan áttértek arra, hogy nem mögötted, hanem melletted menjen a kutya és te tartsd a pórázt.

2012. márc. 9. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 A kérdező kommentje:
Nem tapostál a lelkembe :) Minden normális, segítő válasznak örülök. Nem ő az első kutyánk(Előtte német juhász kanjaink voltak, 10 hetesen vásároltuk őket. Volt hogy ők is makacskodtak eleinte, de az teljesen más helyzet volt mint ez-náluk volt hogy húztam a pórázt, de ők nem féltek tőle. . .).
2012. márc. 9. 13:10
 16/18 A kérdező kommentje:

Készítem a falatokat, jön a mai gyakorlás. Remélem még kapok olyan ötletet, ami fizikai ráhatásoktól mentes.

Ettől függetlenül köszönöm mindenkinek aki segíteni próbál!

2012. márc. 9. 13:15
 17/18 A kérdező kommentje:
Könnyű, vékony bőr nyakörve és póráza van.
2012. márc. 9. 13:16
 18/18 anonim ***** válasza:
100%
6 vagyok én nem vagyok híve az erőszaknak, a felrántást nem úgy értettem, hogy rángasd a kutyát, csak indítsd el.... épp annyi elég, hogy egy pillanatra a két első lába ne érje a földet, meglátod rögtön elindul. Ez egyáltalán nem fáj neki + érzi, te vagy a főnök. Márpedig azért ez nem egy elhanyagolandó dolog.
2012. márc. 9. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!