Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Minden kutyám az árnyékom?

Minden kutyám az árnyékom?

Figyelt kérdés

Volt már 3 kutyám és mindegyik úgy követett mint ha az árnyékom lenne!

Most 3 hete van itt az új szerelmem és állandóan jön utánam!:)

De csak utánam!Párom után csak akkor ha zacskó csörgést vagy valami kajára emlékeztetőt hall!

De ha én kimegyek a szobából akkor jön!Főként ha a konyha felé megyek,de simán jön ha másik szobába vagy wc-re megyek!

Egyébként szuka kutyáról van szó!

Sokat vagyok vele és nagyon szeretem,de kicsit néha idegesít hogy utánam koslat!

Főleg ha csak egy pohár vízért megyek!

De miért pont utánam jön?Párom után miért nem?Engem jobban szeret?


2012. márc. 9. 07:28
1 2 3
 1/25 anonim ***** válasza:
100%

mert minden kutyádat ilyenre neveled.

Egy kutya akkor követi állandóan a gazdáját, ha nem érzi magát biztonságban és ha dominenciaproblémák vannak.

A kiegyensúlyozott kutya, aki elfogadja agazda dominenciáját nem követi a lakáson keresztül

2012. márc. 9. 07:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/25 anonim ***** válasza:
100%

1. : Csak kíváncsi vagyok, ezt honnan veszed?


A miénk is mágneskutya, mégsincs baj a dominanciával, világosan tudja hol a helye a rangsorban ( legalul).


Amúgy pl. akkor az összes vizsla bizonytalan?? Mert azok aztán tényleg mágneskutyák.

2012. márc. 9. 07:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/25 anonim ***** válasza:
100%

első vagyok és kiképzéssel foglalkozom.

a vizsla sem mágneskutya. bőven elég neki ha egy légtérben van a gazdájával. Ha kimész a helyiségből nem megy utánad, tudja, hogy a lakásban vagy.

Azért dominanciaprobléma, mert a kutya úgy érzi védelemre van szükséged és nem hagyhat egyedül (sokan félreértik, azt gondolják a kutya fél egyedül, de ez nem igaz).

tehát ő a dominánsabb, neki kell megvédenie.

Valamint nem tartja biztonságosnak a helyet, tehát nem te vagy a domináns, aki biztonságot ad az egész lakásnak.

2012. márc. 9. 07:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/25 anonim ***** válasza:
100%
Első jól tudja. Terepen teljesen normàlis ha a kutya követi a gazdáját. Otthon viszont nem kellene attól félnie, hogy szem elől veszíti az emberét:) Ők azok akik idegesek ha egyedül maradnak. Egyik látványosan csinálja, másik nem annyira. Egy farkas falkában sem rohangálnak a farkasok a vezér után megvédeni ha otthon vannak. A mágnes kutya nem azért követ az otthonában mert nem tud nélküled levegőt venni, hanem hogy lássa hogy jól vagy. Ez nagyon cukin hangzik, de igazából olyasmit érezhetnek mint az aggódós anyukák. Vigyázni akar rád, az pedig a rangsorban feletted álló feladata.
2012. márc. 9. 07:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/25 A kérdező kommentje:

1. válaszoló!

Valami biztos van abban amit mondasz a dominanciáról de

1.:én egy elég domináns ember vagyok

2.: a kutya 5 éves

3.:a 3 kutyából csak egy volt kölyök!

4.:Igaza van a 2. válaszolónak abban hogy igen is van mágnes kutya!Ismerek is egyet!


Nekem egyébként sokkal engedelmesebb és imád velem lenni!Csak engem néha kiakaszt hogy kimegyek és ugrik!

Egyébként nagyon is tudja hol a helye!

2012. márc. 9. 07:59
 6/25 anonim ***** válasza:
ha ez neked jó, akkor hidd ezt, de sajnos nemigaz
2012. márc. 9. 08:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/25 anonim ***** válasza:
50%

Sajnos igaza van az elsőnek, ez tényleg így van.

Engem is követett az egyik kutyám egy időben (de mondjuk őt akkor hoztam ki a menhelyről és BÁRMIT meglátott maga alá pisilt és remegve próbált felszívódni a sarokban...)

De ahogy helyreállt csórikám lelke le is állt a követéssel.

Bent fekhet a konyhaasztal alatt, én ki-be járkálhatok, csak akkor követ, ha hívom.

(mert félek a pincébe lemenni egyedül:D:D)


Persze ez csak házon belül van így!

Sétáknál az a jó, ha póráz nélkül is te mondod meg merre az arra.


ha gondolod, olvass utána kicsit a dolgoknak, Jan Fennell összes könyvét és a Bíró Andor de Pott György-féle Kutyakiképzők kézikönyvét nagyon tudom ajánlani!


(A Cesar Millan és társai szerintem pénzhajhász parasztvakítás, de van akink az jön be.)

2012. márc. 9. 08:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/25 anonim ***** válasza:
60%

Attól még, hogy megcsinálja a feladatokat, még félthet.

Lehet, csak jó bulinak tartja, vagy kell a jutalomfalat, a simogatás...

Ez tipikusan olyan tévedés, mint mikor azt hiszik, hogy a kutya akkor van alárendelve, ha csak engedélyre kezd enni.


Ezt nem én cáfolom, mert magamtól nincs ennyi eszem, a tükörsuliban mondták, hogy ez semmit nem jelent.

Ettől még nézheti a kutya a gazdát "h.lyének".



Ez az otthoni követés addig aranyos, amíg séta közben egy 70 kilós kutyával szemben nem érzi kötelességének, hogy megvédje a gyenge gazdit.

Amúgy nem lenne akkora tragédia, de így az életébe is kerülhet.

2012. márc. 9. 08:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/25 A kérdező kommentje:

Hát nem tudom!

Van hogy nem jön!Szóval ezt ne úgy képzeljétek el hogy tényleg állandóan akár mikor megmozdulok!Csak ez a jellemzőbb!Ez volt mindegyiknél a jellemzőbb!

Van hogy abszolút meg se mozdul,aztán ha látja hogy fel alá megyek a lakásban akkor se jön!

Lent akármikor szólok jön,póráz nélkül is jön lábnál,ha szólok azonnal vissza jön!Tudja mit szabad,mit nem!Az ajtón is én megyek ki és be először!

Szóval ezért nem hiszem hogy dominancia!

2012. márc. 9. 08:09
 10/25 anonim ***** válasza:
100%

az ajtót nagyon felülértékelik,igazából nem jelentős.

a kérdés pol hogyan viselkedik pórázon? ugat másokat?

mert akkor ő adomináns

2012. márc. 9. 08:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!