Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Szerintetek erre lenne igény?

Szerintetek erre lenne igény?

Figyelt kérdés

Szóval arra gondoltam vállalhatnék kutyakozmetikát. Nincs ilyen végzettségem, vagy ilyen OKJ-s szakmám, de nem egy kutyát vágtam már, meg az enyémet is szoktam egyébként rendszeresen. Szóval arra gondoltam, vállalnék körömvágást (van ollóm két féle is), fültisztítást (mert szoktam hallani, hogy sokak nem merik, vagy nem tudják megcsinálni), meg könnyebb fazonra vágást, igazítást. Ha lenne gépem vágnék rövidre is kutyát, csak az a baj, hogy nincs megfelelő nyíróm, hajnyíróval meg necces. Csináltam már hajnyíróval, de nehéz, belefulladhat, meg sokáig is tartana.

Olyasmire gondoltam, hogy egy nyírás lehetne 1000 forint, köröm vágás meg olyan 200 forintért, meg a fülpucolást.

Van itt egyébként a városban 2 kozmetikus, de ők olyan 3-4ezerért vágnak meg a köröm vágás is olyan 400-800 forint között van. Meg tudok egy lányról aki házhoz megy szintén, de neki biztos van végzettsége.

Vagy ez így nem lenne törvényes?


2012. márc. 9. 19:23
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

Nem lenne igény rá.

Amit te akarsz az fekete munka,és akárhogy nézzük nem értesz hozzá.Azért mert a kutyádnál megcsináltad,még messze nem vagy szakember-

Én ha lenne kutyám(most nincs) biztos nem fogok sajnálni 3-4 ezer forintot azért,hogy egy szakképzett kutyakozmetikushoz vigyem az ebemet.De semmi pénzért nem bíznám rá olyanra,aki se nem tanulta,se gyakorlata nincs benne.

2012. márc. 9. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Megvan az a veszélye, hogy lebuksz, és akkor tetemes büntetésre számíthatsz. Persze ismerősök közt megoldható, de ha idegeneket vonnál be, inkább váltsd ki a vállalkozói engedélyt és végezz el egy tanfolyamot.
2012. márc. 9. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat, csak ennyit szerettem volna.
2012. márc. 9. 19:37
 4/5 anonim ***** válasza:
100%
én 10 éves tenyésztő és kiállítási múlttal mentem el kutyakozmis tanfolyamra és nekem is tudtak újat mondani pedig 10 éve készítek fel saját/eladott és más tenyésztők kutyáit.. inkább végezd el a tanfolyamot
2012. márc. 9. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Semmiképp nem ajánlom, hogy szakértelem nélkül vágd a kuyták körmét, és pucold a fülét. Ebből még bajod is lehet, ha nem megfelelően csinálod, begyulladhat, fájdalmat okozhatsz az állatnak.....stb. A szőrét levágod, max. nem tetszik a gazdinak és nem hozza többet. Végezd el a sulit, ha van rá lehetőséged.
2012. márc. 9. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!