Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mért nem támad a kutyám az...

Mért nem támad a kutyám az idegenekre?

Figyelt kérdés
Van egy 10 hónapos Rottweilerem és kutyaiskolába is jár meg minden de nem támad az idegenekre se esetleg vakant egyet de azis ritka valaki azt mondja hogy 1,5 éves korába csibiszeltesem be szerintetek megoldásokat??

2012. márc. 9. 19:24
1 2 3 4
 1/37 anonim ***** válasza:
81%

Miért kellene támadnia emberekre?

Ráadásul kölyök korban van még. Az iskolában sem azt tanulják, hogy emberekre támadjon. Egyelőre valószínűleg csak zsákmányolást játszik.

Ha őriztetni akarod a házadat, akkor majd el lehet kezdeni 18 hónapos kor után otthon hozzáértő kiképzővel a munkát.

2012. márc. 9. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/37 anonim ***** válasza:
49%
ha ez a csibészeltetés az, amire én gondolok, akkor sehány éves korában se csibészeltesd be!
2012. márc. 9. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/37 anonim ***** válasza:
78%
Na ezt tisztázzuk: egy jó és megbízható kutyát akarsz, vagy egy "csőre töltött fegyvert", aki jó eséllyel előbb utóbb titeket is megtámad? Egy kutya nem akkor lesz jó házőrző, ha ész nélkül mindenkit meg akar enni, akkor simán csak életveszélyes.
2012. márc. 9. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/37 anonim ***** válasza:
67%

10 hónapos korára már bőven kéne lenni benne annyi egészséget területvédő ösztönnek, hogy ha otthon van, akkor megugassa az idegeneket.

Ennyi idős korára már ismertem a kutyáim ugatását, hogy csak bámészkodni állt meg valaki az utcán, vagy hozzánk jött valaki.


De azért rengeteget változhat még, komolyabb házőrzésre tényleg ivarérettség után, 18 hónapos kora körül érdemes nevelni.

2012. márc. 9. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/37 anonim ***** válasza:
72%
A kutya az engedelmességin semmiféle agressziót nem mutathat csak amikor a csibész hergeli. Ez az alap.
2012. márc. 9. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/37 anonim ***** válasza:
Azért, mert liberális nézeteket vall.
2012. márc. 9. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/37 A kérdező kommentje:
De akkor mindegy ha macskát viszek ki a hústelepre ennyi erővel....
2012. márc. 9. 19:46
 8/37 anonim ***** válasza:
83%

Lehet rosszul értem, de a telepen nem támad senkit?

Mert az teljesen érthető, ha nem otthon van, tutira nem fog támadni, (hívjuk inkább területvédésnek) mert nem tekinti a sajátjának.

Egy idegen hely őrzését meg kell tanítani egy kutyának, azt meg nem 10 hónaposan fogják, az is biztos.

2012. márc. 9. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/37 anonim ***** válasza:
67%

Szerintem, ha házőrzőt akarsz nevelni belőle nem feltétlen jó, hogy kiskorától kezdve kutyasuliba viszed. Ott hozzászokik az idegenekhez, és természetes számára az idegenek közelsége. Én a kuytámat magam tanítom képezem, rengeteg szakkönyv van, amiből felkészülhetsz.

" Csibészelésre" meg ráérsz elvinni 10-12 hónapos korában. Még változhat a kuytád viselkedése, mert Ő még csak egy nagy kölyök.

2012. márc. 9. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/37 anonim ***** válasza:
100%
A kutyád egy 10 hónapos kölyök. Mi a jó francot vársz tőle??? Majd ha felnőtt lesz akkor majd őrizni fogja a házat.
2012. márc. 9. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!