Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mért nem támad a kutyám az...

Mért nem támad a kutyám az idegenekre?

Figyelt kérdés
Van egy 10 hónapos Rottweilerem és kutyaiskolába is jár meg minden de nem támad az idegenekre se esetleg vakant egyet de azis ritka valaki azt mondja hogy 1,5 éves korába csibiszeltesem be szerintetek megoldásokat??

2012. márc. 9. 19:24
1 2 3 4
 21/37 A kérdező kommentje:
Ugatni elugatja magát de amikor közelítenek hozzá menekül ugy értve hogy hátrál a Nj-aim azok már 10 hónaposan támadtak mindenkit aki nem énvoltam kivéve ha ott voltam.
2012. márc. 10. 09:03
 22/37 anonim válasza:
Hát ha a jó dolgokra van szoktatva akkor szerintem nem kell hogy támadjon
2012. márc. 10. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/37 anonim ***** válasza:
Én azt mondom,hogy jobb ha hátrál,mint hogy barátságosan üdvözölne mindenkit...Szakember segítségével megnőhet a bátorsága,önbizalma.De egy alapból emberimádó kutyából soha nem nevelsz jó őrzőkutyát.Ugat,tehát tudja,hogy mi az az idegen.Ez jó jel.Mindenképp kérd szaki segítségét,ő tudja hogyan kell a bátorságát növelni a kutyánál,anélkül.hogy elrontaná.Ismerek egy roti szukát,1 éves korában még nagyon kikerülős jelleme volt.Még egy palotapincsi elől is ugrott volna fel a gazdi ölébe...1 év 4 hónaposan,amikor újra láttam,már rendesen lerendezte a nála nagyobb pofátlan kan kutyákat is,és nem félelmi agresszió volt,hanem határozott,bátor fellépés.Ezzel csak azt akartam kifejezni,hogy idővel még alakulhat.A kutyáknál kb. 1 éves korig vannak ilyen hullámok.Ma nem fél a lépcsőn vagy porszívótól,holnap pedig reszket és szalad el,vagy nem akar a lépcsőn menni....Arra ügyelj,hogy ne ijessze meg senki egyelőre,mert elszalad,s megszokja,hogy ez a kikerülős(köznyelven félős)viselkedés a megoldás az idegenekkel szemben,nem pedig a bátor fellépés.Még egy kérdésem van:az a valaki,aki azt mondta neked,hogy "csibiszeltesd be",az mit ért ezen,miből áll neki ez?
2012. márc. 10. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/37 anonim ***** válasza:
Csak én vagyok.Amiért a 1O hónapos NJ-id támadtak,nem biztos hogy megvédték volna a helyet.Ebben a korban még nagyon bizonytalanok a kutyák.Csak próbálkoznak,s az ugatás nem mindig a bátorság jele,hanem sokszor a félelem álcázása...
2012. márc. 10. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/37 A kérdező kommentje:
Én azt mondom,hogy jobb ha hátrál,mint hogy barátságosan üdvözölne mindenkit...Szakember segítségével megnőhet a bátorsága,önbizalma.De egy alapból emberimádó kutyából soha nem nevelsz jó őrzőkutyát.Ugat,tehát tudja,hogy mi az az idegen.Ez jó jel.Mindenképp kérd szaki segítségét,ő tudja hogyan kell a bátorságát növelni a kutyánál,anélkül.hogy elrontaná.Ismerek egy roti szukát,1 éves korában még nagyon kikerülős jelleme volt.Még egy palotapincsi elől is ugrott volna fel a gazdi ölébe...1 év 4 hónaposan,amikor újra láttam,már rendesen lerendezte a nála nagyobb pofátlan kan kutyákat is,és nem félelmi agresszió volt,hanem határozott,bátor fellépés.Ezzel csak azt akartam kifejezni,hogy idővel még alakulhat.A kutyáknál kb. 1 éves korig vannak ilyen hullámok.Ma nem fél a lépcsőn vagy porszívótól,holnap pedig reszket és szalad el,vagy nem akar a lépcsőn menni....Arra ügyelj,hogy ne ijessze meg senki egyelőre,mert elszalad,s megszokja,hogy ez a kikerülős(köznyelven félős)viselkedés a megoldás az idegenekkel szemben,nem pedig a bátor fellépés.Még egy kérdésem van:az a valaki,aki azt mondta neked,hogy "csibiszeltesd be",az mit ért ezen,miből áll neki ez? Kösz a kommentet.A csibiszeltetés abba jelenül meg hogy fogadjak fel idegeneket és elverik a kutyát nem nagyon csak annyira hogy megjegyezze és utána az idegenekre nem lesz tekintettel támadni fog csak arra nem akit ismer jól. Ennyi tömören.
2012. márc. 10. 17:41
 26/37 A kérdező kommentje:
Kösz a kommentet.A csibiszeltetés abba jelenül meg hogy fogadjak fel idegeneket és elverik a kutyát nem nagyon csak annyira hogy megjegyezze és utána az idegenekre nem lesz tekintettel támadni fog csak arra nem akit ismer jól. Ennyi tömören.
2012. márc. 10. 17:41
 27/37 anonim ***** válasza:
Na,elég fura megoldás.....Sajnos az ilyen kúrától nem lesz egy bátor kutyád,hanem egy félős.Szerintem ez egyike a legrosszabb megoldásnak.S több mind valószínű,hogy támadni is csak akkor fog,amikor beszorítsák,s akkor sem profi módon,hanem ...Ahogy egérutat nyer,elszalad. Bizalmatlanná és bátorrá kell nevelni egy kutyát,nem félősre...Akik ezt ajánlották neked,valami eredményt tudnak felmutatni az ők "megoldásuk" után,esetleg más kutyánál?Kötve hiszem,hogy jó ŐV kutya lesz az ilyenfajta nevelés után...Nehogy még rosszabb legyen az a kutyu,mint most..
2012. márc. 10. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/37 anonim ***** válasza:
Semmi esetre sem ez az elverésdi a megoldás. Totál tönkre lehet tenni vele a kutyát.Van egy kor a kanoknál, a 8-9-10 hónap, amikor az ivarérés beindul. Sok kutya ilyenkor nem önmaga. De, sajnos, az is benne van a pakliban, hogy nem a megfelelő kutyát vetted. Egy jó segéd talán ki tud belőle hozni valamit, de sosem lesz az olyan kutya egyenértékű a megfelelő veleszületett ösztönűvel.
2012. márc. 10. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/37 anonim ***** válasza:
Nem tudod összeereszteni legalább egy nj-vel?
2012. márc. 10. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/37 A kérdező kommentje:
Nem mert egyből egymásnak ugranának
2012. márc. 10. 21:29
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!