Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mit rontottam el a kutyámnál?...

Mit rontottam el a kutyámnál? Egyre agresszívabban viselkedik, ez mindenképp falkavezér-gond?

Figyelt kérdés
4,5éves, ivartalanított kan, labi-jellegű keverék. Lopkodja a cuccaimat, morog az idegenekre, odakap ha "nem jól" simogatják,néha kitámad séta közben, pl ha táskás fekete kabátos embert lát. nem tudom mit rontottam el, mivel soha nem bántotta senki,igaz 5 hetesen került hozzám, az anyja nagyon rossz állapotban volt, ezért hoztuk el mielőtt valaki megmondaná, h 8 hetes koráig alomban a helye. De mindig következetesen neveltük, soha nem engedtem az ágyba, előtte mentem ki az ajtón, nem hagytam neki elől ételt, hordtam suliba, mindennap kimozgatom,mindig volt kutyák és emberek között is. az összes ajánlott irodalmat elolvastam(jan fennel, ceasar millen, korom gábor),csináltam a gesztus-evést, nem veszek tudomást róla ha hazaérek, rendszeresen hordom orvoshoz, ápolom a szőrét. És egyre rosszabbul viselkedik, a családtagokkal nagyon barátságos, a kisbabánkkal is,de amúgy veszélyes. Séta közben is húz, akármit csinálok,ha falat van, akkor rendesen megy, ameddig látja a falatot. Próbáltam h ilyenkor megállok, és azt is hogy elindulok másik irányba,ezeket hónapokig csináltam, semmi eredménye. Az a legrosszabb az egészben, hogy amúgy nagyon kutyás vagyok, menhelyen segítek, és a sajátomon kívül minden kutya szótfogad, még a vadabbak is barátságosak velem. Valaki volt hasonló helyzetben? Ha ez falkavezér-gond, akkor mit kellene tennem? Kérem csak olyan írjon, aki nem oszt le, mivel arra nincs szükségem.előre is köszönöm a tippeket.
2012. márc. 11. 17:03
1 2 3
 21/24 A kérdező kommentje:
Büntetésről meg annyit, hogy nem tudom, hogy kellene.ez a "zárjuk ki a falkából" nagyon jól hangzik,de gyakorlatilag nem mindig kivitelezhető: 50m2es lakásban előbb utóbb hozzá kell szólnom mert útban lesz, vagy csengetnek, vagy le kell vinni. ezért nem megy az se, amit javasolnak több helyen, hogy akár egy 7re is csak az alap dolgokat kapja meg, ami fiziológiailag szükséges, és semmi más figyelem. De a lifttben le kell ültetni, ha jön valaki, a helyére kell küldeni, ha fürdök ki kell zavarni ha megszaglász valami "szart" rá kell szólni...nem?
2012. márc. 12. 16:04
 22/24 anonim ***** válasza:
Kizavarni meg odébb rakni, leültetni lehet egyetlen mozdulattal is, nem kell közben foglalkozni vele. Van különbség a farba bökés meg a "cuncikám, ülj le kérlek, okos vagy" között. Mindkettővel leülteted, csak az egyik belefér a kizárásba, a másik nem. A kizavarás szintén, megfogod és kitolod egy szó nélkül. Meg lehet csinálni, csak akarni kell.
2012. márc. 12. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/24 A kérdező kommentje:
Nem voltam biztos benne, h belefér, akkor oké:) nem hívom Cuncikámnak :D
2012. márc. 12. 16:29
 24/24 anonim ***** válasza:
Azt mondod, akkor kap oda, ha hirtelen, előzmény nélkül simogatják meg. Szerintem úgy érzi, te nem tudod megvédeni őt, neki kell intézkednie. Az én fiatal mudimmal is hasonló gond volt, félt egy picit az emberektől a "lecsapós" simogatók miatt. Most már azt csinálom, hogy ha jön valaki "jajjecukikutyulihagysimogassalakmeg"-hozzáállással, meg se kérdez, csak nyúl felé, akkor határozottan a kutyám elé állok, és "elzavarom a támadót" (ne, mert fertőző bőrbetegsége van, az állatorvostól jövünk). A tudatlanok ettől lekopnak, aki meg ért egy kicsit a kutyákhoz, az úgy sem így közelít. Amióta így csinálom, rengeteget javult a helyzet, már odamegy szimatolni, és pár perc múlva elégedetten kényeztetteti magát. Tudja, hogy én megvédem, nem neki kell elzavarni azt, aki udvariatlanul letámadja (azóta találkoztunk ilyen sunyi, hátulról lecsapó simogatóval, de akkor se ugrott el, kapott oda). Szóval akárkinek ne engedd megsimogatni szocializáció címén, a letámadókat zavard el nyugodtan, lelkiismeret-furdalás nélkül, ezzel nagyot nő a tekintélyed a kutyád szemében! Aki meg megsimizné, az várjon egy kicsit, amíg az eb megszimatolja, megszokja a jelenlétét, és nem húzódik el. Eleinte ez több időt vesz igénybe, de ahogy telnek a napok, egyre barátságosabb lesz.
2012. márc. 25. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!