Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mit rontottam el a kutyámnál?...

Mit rontottam el a kutyámnál? Egyre agresszívabban viselkedik, ez mindenképp falkavezér-gond?

Figyelt kérdés
4,5éves, ivartalanított kan, labi-jellegű keverék. Lopkodja a cuccaimat, morog az idegenekre, odakap ha "nem jól" simogatják,néha kitámad séta közben, pl ha táskás fekete kabátos embert lát. nem tudom mit rontottam el, mivel soha nem bántotta senki,igaz 5 hetesen került hozzám, az anyja nagyon rossz állapotban volt, ezért hoztuk el mielőtt valaki megmondaná, h 8 hetes koráig alomban a helye. De mindig következetesen neveltük, soha nem engedtem az ágyba, előtte mentem ki az ajtón, nem hagytam neki elől ételt, hordtam suliba, mindennap kimozgatom,mindig volt kutyák és emberek között is. az összes ajánlott irodalmat elolvastam(jan fennel, ceasar millen, korom gábor),csináltam a gesztus-evést, nem veszek tudomást róla ha hazaérek, rendszeresen hordom orvoshoz, ápolom a szőrét. És egyre rosszabbul viselkedik, a családtagokkal nagyon barátságos, a kisbabánkkal is,de amúgy veszélyes. Séta közben is húz, akármit csinálok,ha falat van, akkor rendesen megy, ameddig látja a falatot. Próbáltam h ilyenkor megállok, és azt is hogy elindulok másik irányba,ezeket hónapokig csináltam, semmi eredménye. Az a legrosszabb az egészben, hogy amúgy nagyon kutyás vagyok, menhelyen segítek, és a sajátomon kívül minden kutya szótfogad, még a vadabbak is barátságosak velem. Valaki volt hasonló helyzetben? Ha ez falkavezér-gond, akkor mit kellene tennem? Kérem csak olyan írjon, aki nem oszt le, mivel arra nincs szükségem.előre is köszönöm a tippeket.
2012. márc. 11. 17:03
1 2 3
 11/24 A kérdező kommentje:
hát, ez 3.5éve volt, és nem is igazán voltam megelégedve, nem is vizsgáztunk le.
2012. márc. 11. 17:47
 12/24 anonim ***** válasza:
A többi kutyával, amik szót fogadnak, mit csinálsz, hogyan tanítod őket? Valami nagyon kusza itt, ha csak kajára működik a kutyád...
2012. márc. 11. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/24 A kérdező kommentje:

náluk elég az a néhány "alap-dolog". De menhelyen egész más, mivel ott nem érintkeznek idegenekkel, és hálásak a jó szóért meg a kajáért egyaránt.

Nem csak kajára működik, ezt nem mondtam, csak hogy akkor sétál rendesen.Persze vannak kivételek, de általában húz.Viszont én inkább az agresszivitását szeretném kezelni, csak nem tudom, hogyan.

2012. márc. 11. 17:52
 14/24 anonim ***** válasza:
100%

A dolgok összefüggnek... Ha húz, az azt jelenti, hogy irányítja a sétát, onnantól kezdve meg mindent, ami séta alatt történik. Ezért kell az alapoktól kezdeni, és kezelni a húzás problémáját, az agressziót utána sokkal hatékonyabban lehet majd leállítani.

Nem tudom egyébként, hogy indítjátok a sétát, de szokj át arra, hogy leülteted szépen az ajtó mögött, és ott kell ülnie, amíg te ki nem mentél és engedélyt nem adtál arra, hogy kijöjjön ő is. Ne erőszakkal nyomd vissza, ha esetleg furakodna, csak ültesd vissza, akárhányszor megindulna. Tartsa tiszteletben már a kezdetektől, hogy te viszed őt sétálni, nem ő téged.

2012. márc. 11. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/24 A kérdező kommentje:
Mindig így megyünk sétálni, mióta csak ülni tud. Tudom, hogy összetett a dolog, csak nem jövök rá, hogy kellene kezdeni.
2012. márc. 11. 18:29
 16/24 Szilvi & Argos ***** válasza:

Nem írnám le, amiket már előttem leírtak, az mind-mind eredményes lehet!


Egy dolgon megakadt a szemem:

Ezt írtad: "Ha egész séta alatt szólongatom, tudja h van nálam falat, akkor mint a kisangyal,de ha csak elakarok menni vele, és tudja, hova megyünk, akkor törtet, mint az őrült :D"

Akkor törtet, amikor céltudatosan mész valahova, pl a kutyafuttatóra, ahol tudja, hogy játék, szabadság várja?

Ha igen, akkor én a helyedben elindulnék vele LAZA!!! pórázon céltalanul...amint megfeszíti a pórázt, GYORS HÁTRA ARC, rántva magad után a kutyát. Ezt hetekig kell gyakorolni, hogy leessen az ebnek, hogy nem ő irányít, és nem mindig oda mentek, ahol szupi dolgokat művelhet :) Majd ha kiérdemli, akkor mehet ismét bandázni.

Az én kutyámnak egy évben van általában 2-3-szor olyan hete, hogy nem bandázhat szabadon, hanem direkt pórázon jön lábnál, amikor más kutyák játszanak...ekkor ráébred, hogy nem ő carta a spanyol viaszt, és ki kell érdemelni a szabadságot.


Próbáld ki, beválhat...

Ma pl még mi nem voltunk sétálni...pont esni kezdett, mikor indulni akartam, aztán kijött utánam engedély nélkül a kapun, de nem tudtam igazán megbüntetni, mert rokonok figyeltek :D

Azóta nem szóltam hozzá, nem voltam kint nála és nem is engedtem be...majd most elviszem egy bő órára pórázon...ez kicsit helyreteszi az agyát :D

2012. márc. 11. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/24 anonim ***** válasza:
[link] nézzél szét erre, kérj segítséget ha nem boldogulsz egyedül-a séta az alap dolog-ha az nem megy, akkor nem fog elfogadni vezetőjének a kutya
2012. márc. 11. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/24 anonim ***** válasza:
100%
Akkor próbáld a következőt: kiviszed sétálni, nem szólongatod, nem lóbálsz jutalomfalatot, egyáltalán ne is legyen nálad semmi, és amint megfeszíti a pórázt, rettentő gyorsan lábad mellé fogod (erővel, nem kajával, kicsit felhúzod a nyakörvét, hogy ne is tudjon máshova koncentrálni), és határozottan hazaviszed, és nincs séta. Ha ez a kapu előtt két méterrel van, akkor onnan, ha az első sarkon, akkor onnan, ha a szomszéd kerületben, akkor onnan. Tíz perc múlva lehet újra próbálni. Lehet, hogy rá fog menni egy hétvégéd, vagy kettő is, de a séta korai végét nagyon utálják a kutyák, és ha egyszer leesik neki, hogy mit okoz a húzás, oda fog figyelni.
2012. márc. 11. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/24 anonim ***** válasza:

A #4-es válaszoló vagyok. Nem értem, miért nem lehet túllépni a válaszolók többségének a domináns agresszióról. Talán hiányos ismeretekkel rendelkeznek, vagy csak ezt az egyet ismerik?!?!

Megharapja a kutya a családtagok kezét!! Szerintetek ez dominancia???? Nem, ez agresszió.

Mivel nem láttam még a kutyát, nem tudom eldönteni, hogy esetleg Te csinálsz-e valamit rosszul, a kutyában van-e a hiba, esetleg csak túl okos és teljesen kiismert titeket, és ezért kihasználja a helyzetet az adott pillanatban?! Nem büntetitek eléggé, azaz esetleg a büntetés mértékével van probléma, tehát esetleg ott a gond, hogy ugyanakkora büntetést kap minden helyzetben, akár kicsi, akár nagy az a "bűntett"?

Ezer okból eredhet a probléma, és majdnem mindre más a megoldás! Itt egy link, ebből kiindulva már elkezdheted a kutatást, mivel is van dolgod.

[link]


Jah, és mehet a lepontozás ÚJRA, mert le mertem írni a saját véleményem, és nem másoktól szedett mondatokat szajkózok, mint itt sokan teszik. Lesz még az 52%-ból 12% is! Hajrá!!!! :D

2012. márc. 11. 23:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/24 A kérdező kommentje:
4es és 19es, inkább én is veled értek egyet, mert sokszor meg abszolut jól viselkedik, jobban mint az "átlag", pl. ha több kutya jön szembe, akik morognak, ugatnak, akkor is szépen leül mellém, és feléjük se néz. tudom nem nagy szám, de sok "szuperkutya" nem tudja megcsinálni. Nagyon okos szerintem, de persze nem tudok objektív lenni. pl csináltam azt, hogy amint húzni kezdett, határozottan hátrarántottam kissé magam mögé, h ne menjen ő elől(lehet rossz módszer de a többi se hatott), erre a 20.alkalom után,húzott és amint csak megfeszítettem a pórázt, ugrott is hátra, hogy ne rángassam. Vagy ha mondom keressen labdát(szanaszét is szoktak lenni a futtatóban) már odaül a labdafa alá( pont olyan ágai vannak, h 6 teniszlabda elfér). vagy ha jön a lift, még nem nyílik, csak a belső ajtó, aminek hangja sincs, csak világosabb lesz, és már indul is. és megnézi az ugyanolyan kocsikat mint a mienk, hogy ki van benne(tehát nem szagról-hangról ismeri meg a kocsit) Lehet, hogy ezek nem nagy dolgok, de nem is mindennaposak sztem. A másik véglet pedig, hogy a 7 hónapos kisbaba a hátára is ülhet, belenyúlhat az orrába, az se baj.(persze nem hagyom ott vele, fogom, figyelek, mielőtt leoltana mindenki). a linket köszönöm, ha bárki még tud valamit, várom :)
2012. márc. 12. 15:57
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!