Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Szeretnék venni egy labradort....

Szeretnék venni egy labradort. Hol vegyek?

Figyelt kérdés
Esetleg tudtok ajánlani helyet ami korábban nektek bejott? Vagy ismeroseiteknek?
2009. jún. 10. 18:43
 1/6 anonim ***** válasza:
96%
A család mindkét labradorja a retriever mentőktől van: www.retrieverhelp.hu
2009. jún. 10. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
95%

A miénk is a Retriever Rescuetól van - 1 évesen hoztuk el. Most 4 és fél éves, és idén kvalifikálta magát az FCI agility világbajnokságra. Azért nem rossz egy mentett kutyától...


Én a következő labimat is tőlük hoznám :o) Megbízhatóak, megnézik hová adják a kutyákat, tesztelik a kutyát, hogy bírja a többi kutyát, macskát, gyereket stb. Sokkal megbízhatóbbak, mint egy sehonnai szaporító, ahol zsákbamacskát vesz az ember - itt elmondanak neked mindent az adott kutyával kapcsolatban és az igényeitekhez mérten választanak, ha nem egy adott kutyura jelentkeztek. Nekik érdekük, h ne kerüljön vissza a kutya, hanem tényleg megtalálja az Igazi Gazdit!


(emellett természetesen van egy-két kennel akit ajánlanék...de azt tudni kell, hogy ott nem 25-30 ezer egy kutya)

2009. jún. 10. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%
az előttem íroknak igaza van, meg neten a google-n keresgélj, ott általaban msok dolgot leírnak az eladóról. :)
2009. júl. 16. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem menj el egy-két kiállításra, nézd meg, melyik kutyák tetszenek, keress szimpatikus tenyésztőt, beszélgess, ismerkedj, és úgy dönts.

És persze támogatom a retrievermentős ötletet is :)

2009. júl. 16. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Én is arra gondoltam, mint az előttem író.
2009. júl. 16. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

A retriver mentőknél is akad olykor kölyök kutya, egyébként meg írd be, h "labrador retriever kennel" és kidob egy csomó tenyésztőt.

Az e-dogon (www.e-dog.hu) is meg lehet nézni, de csak akkor vegyél kutyát, ha legalább honlapjuk van, ill. sokat írnak magukról, ne dőlj be az "alacsony áron fajtatiszta" jelmondatoknak, mert azok szaporítók és a labrador sokminden betegségre hajlamos, tehát szaporítótól venni, csak mert olcsó őrültség. Egy fajta tiszta kutyának megvan az ára, ha ez nem fér bele nem tudod fizetni a további költségeket, azaz nem érdemes kutyát tartanod. Ill. nem kell ragaszkodnod a fajtisztához, hobbi célra jó a keverék kutyus is, és majdnem garantált, h felnőve csak évenként látogatjátok az állatorvost. ;)

Persze ez nem csak a labradorra vonatkozik.


Sok sikert!

2009. júl. 17. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!