Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Németjuhász kutya akkor is...

Németjuhász kutya akkor is megvédi a gazdáját, ha a gazdi a főnök?

Figyelt kérdés

Konkrétan arra vagyok kíváncsi, hogyha pl megtámadják a gazdát, és pl nem ad a gazda parancsot, mert nem tud?

És ha pl nem jártak őrző-védő tanfolyamra? Akkor is számítani lehet a kutyára?


2012. márc. 13. 18:58
1 2 3
 21/28 A kérdező kommentje:
23:25, remélem nem nekem céloztad a linket, OLVASD MÁR EL AZ EREDETI KÉRDÉSEMET!Nem úgy szól, hogy "hogyan képezhetem ki a labradoromat őrző-védésre" Ha nem nekem szántad, akkor az más dolog.
2012. márc. 14. 07:55
 22/28 anonim ***** válasza:
45%
Nekem bernim van. Egy nagyon jó barátommal járunk sétáltatni,a kutyám imádja őt is. A múltkor elkezdtünk hüyüni a parkba,és csapkodtuk egymást a pórázzal. A kutyám majdnem nekiment...Szerintem ez nem fajtafüggő.
2012. márc. 14. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/28 anonim ***** válasza:
48%
Így van. Az őrző-védő fajta csak azt jelzi, hogy könnyebben ki lehet képezni őrző-védő munkára, aminek meg amúgy nem sok köze van a személyvédelemhez kapcsolódó ösztönökhöz. A jó ŐV-s kutya engedelmes és szeret dolgozni, és van benne egy kis harcos hajlam, de ennyi. A társ megvédése általános kutyatulajdonság, némelyik kutyának jobban megy, mint másoknak, de mindegyikben benne van, hogy védjük egymást és kész.
2012. márc. 14. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/28 anonim ***** válasza:

Hát én nem örülnék neki a helyedben, de hát a te dolgod. Minden kutya maradjon a saját munkájánál. Nem véletlen hogy sok labrador lesz vakvezető, ugyanis annál a munkánál tilos bármilyen agressziót mutatni. Akkor is ha a vak gazdáját meg akarják támadni. Egy őrző-védő erre nem lenne képes. És egy labrador sem az őrz-védő munkájára.

Még egyszer mondom: agresszióból rengeteg fajta van, nem biztos, hogy a kutyának az az oka rá amit te gondolsz.

2012. márc. 14. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/28 anonim ***** válasza:
A linket meg általánosságban szántam.
2012. márc. 14. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/28 A kérdező kommentje:
Hát nem tudom, adott esetben én biztos örülnék, ha nekimenne a támadómnak és nem hagyná, hogy kiraboljanak vagy leüssenek :DDDDD vagy bosszankodnom kéne?
2012. márc. 14. 18:21
 27/28 anonim ***** válasza:
Nem úgy értettem, persze örülnék neki, hogy nem nyírtak ki meg minden. De ha valaki labradort vesz (gondolom én naív) azt azért teszi mert az a fajta kell neki a tulajdonságai miatt, amik között a barátságosság is van. Én biztos, nem örülnék, ha az őrző-védőm kezesbárány lenne mindenkivel. És fordítva sem, mert akkor nem azt kaptam amit a kutyavásárlással amit akartam. Meg aztán, sajnos bármelyik kutyát el lehet tenni láb alól, még egy profit is.
2012. márc. 14. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/28 anonim ***** válasza:
100%

A _vakvezető_ labradornak nem szabad támadni. Meg a _vakvezető_ németjuhásznak. Olyan is van, a két szememmel láttam pár éve a 4-6-oson. De ez csak azt jelenti, hogy baromi magas az ingerküszöbük. Kétlem, hogy szó nélkül végignéznék, ahogy megkéselik a gazdit, aztán farkcsóválva elmennének a támadóval.

Ezek a dolgok nem feketék meg fehérek, minden kutya meg akarja védeni magát és a falkáját, csak az ingerküszöbük és a fellépésük módja más.

2012. márc. 14. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!