Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Németjuhász kutya akkor is...

Németjuhász kutya akkor is megvédi a gazdáját, ha a gazdi a főnök?

Figyelt kérdés

Konkrétan arra vagyok kíváncsi, hogyha pl megtámadják a gazdát, és pl nem ad a gazda parancsot, mert nem tud?

És ha pl nem jártak őrző-védő tanfolyamra? Akkor is számítani lehet a kutyára?


2012. márc. 13. 18:58
1 2 3
 11/28 anonim ***** válasza:
Őt nem fenyegette senki, oda se figyeltünk rá, szóval biztos nem félelemből támadott, hanem engem akart védeni. Nem volt biztos a dolgában, ezért körözött sokat, nem is vadult, csak jelezte, hogy itt van, ha esetleg eldurvulnának a dolgok, azért is nem állítottam le, kíváncsi voltam, mi lesz belőle... Ez amúgy évekkel ezelőtt volt, se előtte, sem utána nem fenyegetett soha semmilyen élőlényt, egy izgága jack russell kölyköt kivéve, aki az idegeire ment :))
2012. márc. 13. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/28 anonim ***** válasza:
És ha már itt tartunk, eleve nem nevezném támadásnak azt, amit levágott :)) Szerintem nem tudta eldönteni, hogy mi is folyik itt, ezért inkább figyelmeztette a srácot, biztos ami biztos.
2012. márc. 13. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/28 anonim ***** válasza:
72%

nekem labradorom van,aki a kismacskáktól is fél.

de egyszer vittem le hajnalban és a lépcsőházban sötétben jött ki a részeg szomszéd hörögve,úgy megijedtem tőle h mozdulni sem tudtam,-sötétben nem láttam,hogy ki az,mi az-erre a kutyám beállt elém keresztbe felborzolta a szőrét és úgy morgott,hogy azt hittem mindjárt az ember torkának ugrik

szóval szerintem simán megvédik a kutyák a gazdájukat,még azok a fajták is,akikből ki se néznénk..

2012. márc. 13. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/28 A kérdező kommentje:
EEEZAAAAZZZZZZZZZZZZZZ!!!! Nekem is labim van!!! Le sem akartam írni, mert annyira nem jellemző, hát mégis! Köszi, hogy leírtad!!!!! Jól jött!
2012. márc. 13. 22:51
 15/28 anonim ***** válasza:
50%
Én meg meséljem, hány őrző-védőző labit ismerek csak az isten háta mögötti kicsi iskolánkban, vagy az már felesleges is? Minden kutyában megvan minden ösztön, maximum nem olyan erősen, mint a többiben. A védőösztön meg aztán különösen ott van mindegyikben. Hiába a fajta, azért mindegyik elsősorban kutya :)
2012. márc. 13. 23:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/28 A kérdező kommentje:
MESÉLD! LÉGYSZI!!!
2012. márc. 13. 23:12
 17/28 anonim ***** válasza:
Én meg ismerek olyan labradort, aki beengedte a betörőt is aztán meg kikísérte. Aki őrző-védő kutyát akar, az vegyen olyat, ha biztosra akar menni. A legtöbb barátságos kutya nem fog megvédeni, vagy ha agresszív is lesz, más okokból teszi azt. Ezeknek a kutyáknak nem ez a feladata.
2012. márc. 13. 23:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/28 anonim ***** válasza:
2012. márc. 13. 23:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/28 anonim ***** válasza:
Na, ne keverjük a területvédelmet a személyvédelemmel :)
2012. márc. 13. 23:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/28 A kérdező kommentje:
23:21, ezt én is tudom, és ha jobban elolvasnád, látnád, hogy emiatt gondolkodom egy őrző-védőn IS! Mivel a másik vadászkutya. De attól még örülhetek neki, ha olyat hallok, hogy valakinek a labradorja megvédte a gazdáját. Tudom, hogy nem várható el feltétlenül tőle.
2012. márc. 14. 07:52
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!