Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Ez szerintetek fajtatiszta Yorki?

Ez szerintetek fajtatiszta Yorki?

Figyelt kérdés
[link]
2012. márc. 15. 10:24
1 2
 11/18 anonim ***** válasza:
100%
Ez úgy nevezett "igényes szaporító". Elég tág a szaporítóknak a fogalma. Mert amikor valaki meghallja ezt a szót olyan helyre gondol ahol kis ketrecekben tartanak vagy 20 kutyát és azokat fedeztetik összevissza. Ez a hirdetés azért nagyságrendekkel jobb, de szaporítónak nevezünk minden olyan embert, aki bizonytalan eredetű kutyát ad el, rendszeresen van náluk alom, illetve nincs célja a párosítással. Ugyan a szülők törzskönyvesek, de ebben közel sem lehetsz biztos, hogy az ő törzskönyvük. Én azért mindenképpen megnézném azt a tenyésszemlét is amit mondott az illető stb. Egy yorki egyébként is 2 kiló alatt nem yorki. Bár ezt sem értem mostanában... Rengeteg törzskönyves yorkit láttam 2kilóval néha annál kevesebbel is. Már a törzskönyves világba is becsusszant ez "mini" yorki...
2012. márc. 15. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 anonim ***** válasza:
100%
Utolsó: törzskönyv ugye normálisan minden kutyának jár, akkor is, ha nem tenyészthető. Ez önmagában még nem jelent semmit. A kis méret olyan, mint más fajtában mondjuk a színhiba.
2012. márc. 15. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 anonim ***** válasza:
Igen, csak színhibás kutya vonalát nem viszik tovább. A yorkinál a minit meg igen...
2012. márc. 15. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 anonim ***** válasza:
Azért sem logikus elspórolni a törzskönyvet, mert ahhoz alapból jár a chip is ami nélkül eladni se lehet a kutyát!
2012. márc. 15. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 anonim ***** válasza:
A szaporítók igen, mert a mai divat miatt sajnos komoly igény van a "mini" és "extra mini" kutyákra.... Normális tenyésztő, akinek a fajta a fontos 2 kiló alatti kutyát még véletlenül sem vesz tenyésztésbe. Nemrég volt téma egy netes oldalon egy expresszes hirdetés, amiben 2 yorkiet ajándékoztak el. Az egyik yorkie tenyésztő írt a hirdetőnek. Kiderült, hogy a kutyákat kiállításra-tenyésztésre vette, de kis méretűek lettek, a nagyobbik is épp csak elérte a 2 kilót ezért hirdette meg őket.....
2012. márc. 15. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 anonim ***** válasza:

3 hónappal később még ki lehet kérni a törzskönyvet?

Egyébként akinek ilyen jó címekkel rendelkező felmenői vannak, az egy pillanatig nem gondolkozna, hogy kiváltsa e a tk-et. Az oltásos duma meg felháborító.

Valami kaki tutira van a palacsintában.

2012. márc. 15. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 anonim ***** válasza:
Itt ott kezdődik a probléma,hogy minit árul azt pedig csak a szaporítóknál vehetsz. Egy percig sem lehetsz abban biztos,hogy beteg lesz a kutya,de abban sem,hogy az eladó nem e ver át láttunk már olyat: igen mini ja aztán az a mini lett 6 kg ami jóval standard felett van. De amúgy totál tök mindegy innen veszel vagy az expreszről bele lehet tenyerelni bármelyikbe. Amúgy mindenki okoskodik,hogy jó helyről vegyél ebben igazuk van,de itt úgy ír mindenki róla mintha több százezer forintot csak úgy kitudna szórni az ablakon és akkor jönnek a süket dumák,ha nincs annyi pénzed akkor ne vegyél. Tudok olyan kennel,ahol 80 törzskönyvel együtt sőt tudok olyan kennelt is ahol a hölgy tenyésztő és 60 ad kutyát tk nélkül. Na és akkor mi van. Bárhonnan veszed a kutyát a te felelősséged lesz,ha bármi történik vele. Neked a kérdésed az volt fajtiszta szerintem igen és nem néz ki úgy mint ami halálos beteg. A másik nem is a kérdésre felelnek nem az volt a kérdés honnan vegyél!!!Oké,hogy jót akarnak,de időnként egy kicsit túlzásba esnek a válaszolók. Onnan vegyél ahonnan te akarsz és pénzed van rá utána már a te problémád,hogy mi lesz a kutyáddal. Nyugodtan le lehet pontozni meg ilyenek csak unalmas,hogy minden kérdésnél meg akarjátok szabni azt,hogy mennyiért vegyen kutyát és ez már túl megy a jó akaráson. Nekem van olyan ismerősöm aki 50 vett makk egészséges a kutya a másik ismerősöm 60 vett annak sincs semmi baja. De ismerek olyat is akinek a 140-es kutyája csak úgy megdöglött. Ja amúgy minden egyes kutya fajtánál a legszívósabbak a keverékek azok szinte mindent kibírnak még egy fajtiszta vele szemben,ha a szél rá fúj azonnal össze esik :P
2012. márc. 16. 08:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 anonim ***** válasza:

Kiskorban ez nem derül ki!

Ha kutyát akarsz venni, tudom neked ajánlani: kobravölgyi őrség kennel. Ez garantált hely, én innen vettem fajtiszta yorkit. De más kutyusok is vannak itt. Törzskönyvel! Persze kicsit drágább!

2012. márc. 22. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!