Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Tanácsot kérek? Kutyát szeretnék?

Tanácsot kérek? Kutyát szeretnék?

Figyelt kérdés

Hamarosan különköltözöm a családomtól,olyan kutyát szeretnék,amelyik elvan egyedül,amíg dolgozom,utána pedig aktív,kirándulós.lehet vele futni bringázni..stb könnyen tanítható,és lehetőleg őrző-védő tulajdonságú,de bújós gazdiközpontú.vidéken lakom,de lakásom lesz,mellettünk erdő,hegy,patak..stb

(szabadidőmben több órát is tudok,és szeretnék rá fordítani)


2012. márc. 17. 01:38
1 2
 11/11 anonim ***** válasza:

én mindenképp menhelyit ajánlanék. Ott sok mindenben segítenek, tanácsot adnak..stb és többek közt megmenthetsz egy kutyust az altatástól. A tulajdonságok, amiket írtál, azokat így ebben a formában nagyon nehéz megtalálni, viszont nekem pont ilyen kutyusom van :D Keverék 6 kg-os- valami nagy kutya(szerintem valami terrier) és csivava. Csivaváktól örökölte az erős kötődést a gazdihoz, és azt hogy imád ölben feküdni órákon keresztül. Viszont ami nagyon nem csivavás, az az, hogy könnyen tanul, sok trükköt megtanítottam már neki, szeret szaladgálni a szabadban, bírja a strapát, de azért szerencsére lefárasztható, és amikor otthon van egyedül, simán alszik olyan 10 órát is :D


Ezeket azért írtam, mert jó tudni a keverékeknél, hogy milyen két kutya keveréke, mert meghatározza a jellemét. Mindenképp felnőtt kutyát ajánlanék, mert kb 7 hónaposan látszik meg az, hogy milyenek lesznek véglegesen (külsőleg és belsőleg ). És majd ha válogatsz, akkor olyat keress, ami barátságos, de nem túlzottan pörgős. Mert azok a kutyusok, amelyek már akkor amikor meglátják az idegent égig ugrálnak, nem állnak meg valóban aranyosak, viszont sokkal pörgősebbek, és több figyelem kell nekik, általában nem szeretnek egyedül lenni. Kicsit nyugodtabb, de azért aktív legyen

2012. márc. 17. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!