Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Kutya nátha, vagy más? Kérlek...

Kutya nátha, vagy más? Kérlek adjatok tanácsot!

Figyelt kérdés
Egy örökbe fogadtam egy kutyust, és kb 2 hónapja van nálam. Már azóta hogy hozzám került, megfigyeltem, hogy gyakran tüsszög, de nem vettem észre semmi komolyabbat.Sokszor szokott fetrengeni a földön és dörgölni az orrát a két tappancsával, mintha viszketne. Azóta már 2x is voltunk állatorvosnál, volt egy teljes kivizsgáláson, szóval nem beteg, oltásokat megkapta, mégis azóta nem múlt el a tüsszögés, és észrevettem, hogy néha nedvesebb az orra, de alapvetően semmi baja, jókedvű, eszik iszik. Mitől lehet ez? Mit adjak neki? Köszönöm a válaszokat!
2012. márc. 17. 17:31
1 2
 11/14 A kérdező kommentje:
Nagyon köszönöm a sok választ! Hálás vagyok mindenkinek. Lehet hogy akkor elmegyek majd az ajánlott állatorvoshoz, és jó alaposan kivizsgáltatom, mert az nem árt neki, hiszen nem tudhatom mi volt azelőtt, hogy hozzám került. Én azért nem gondoltam, hogy van más élősködő is, mert rövid fekete szőre van, és szép fényes.Gyakran átnézegetem, amikor simogatom, de se bolha, sem más élősködőt még nem láttam. Az viszont biztos feltűnt volna, ha kipirosodik a bőre valahol, szóval legalább a rüheket kizárhatom. Az atka tünete a korpás szőr, és a tüsszögés?És az atkát tudom otthon kezelni, vagy ahhoz is orvos kell? Mondjuk van valami szer (pl frontline combo, vagy más) amit ha veszek, és ha pl nem voltak atkái, akkor nem gond,hogy kezeltem vele, de ha voltak, akkor megoldódhat az egész. Inkább bent szokott tüsszögni, kint néha, de csak akkor amikor elindulunk otthonról, akkor tüsszent 1-2-őt, aztán kb 1 órás séta alatt sosem. Ha allergia, akkor mostantól mindig gyógyszert kell szednie? Még egyszer köszi a válaszokat. Sokat segítettetek már most!
2012. márc. 17. 19:15
 12/14 anonim ***** válasza:

hmm.. a rüh és az atka ugyanaz, rühatka a pontos név...

nem biztos, hogy az, ez csak egy ötlet volt...

de a rühatka szabad szemmel nem látható.

ha van hozzá gyomrod, keress rá gugliban, miket tud csinálni - de ez nagyon hosszú idő alatt alakul ki!

A bőr alatt kis vájatokat váj magának.


De lehet, rád is átterjedt volna már.


Kikezelni nagyon nehéz, nagymamám kiskorában volt rühatkás...

Amikor másodszor is elkapta sírt, hisztérikus rohamot kapott hogy ő ezt nem hiszi el stb...


Szóval ez nem biztos...


De annyi más parazita van, hogy ihajj!


Allergiára nem gondolnék, de ki tudja?...


Hát, minden esetre sok sikert a kiderítéshez!:)


Ha gondolod, előtte telefonálj rá a Soós dokira, hogy mit gondol, érdemes-e kivinned hozzá.

Nem fog morcoskodni, hogy de spúr család...

(Tőlem borravalót sem fogad el, és sokszor ingyen vizsgálja át a 7 fős falkámat.:D)

Tényleg tündér!:)

2012. márc. 17. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 anonim ***** válasza:

Lehet a lakásban is olyasmi, ami irritálja a kutyádat.

Végül is egy alapos kivizsgálással tudni fogod, a kutyád milyen egészséges, vagy van-e valamilyen gondja.

A másik orvosnak mondd el, milyen vizsgálatokon vagytok túl.

2012. márc. 17. 23:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen mindenkinek! Akkor remélhetőleg megoldódik. Nem is tudtam, hogy a kutya rühatkája aemberre is áterjedhet. Azt hogy venném észre?
2012. márc. 18. 00:37
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!