Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » A szuka kutyák az egész...

A szuka kutyák az egész tüzelési időszakban csak 1 napon termékenyek?

Figyelt kérdés

Ezt most mondta nekem egy ismerős, hogy neki azt mondta az állatorvosa. Hogy ha a szuka kutya felveszi a kant x napon, de ugye még további 6 napon megáll neki. Akkor ha csak azon az x napon fedeztetted be a szukádat nem biztos, hogy lesznek kölykök, mert a kutya csak 1 napon termékeny, hiába áll meg a kannak több napon is. Ez valóban igy van?:O Mert én azt hittem,hogy azokon a napokon mikor megáll a kannak minden termékeny.

Csak tudni szeretném, mert nem tudom mit higgyek, nem szeretnék szaporitani, van épp elég kutyus a menhelyeken. Szegénykék.:(


2012. márc. 18. 15:44
 1/10 Bozsikrisz ***** válasza:
50%

Kb. 6-8 nap van, amikor termékenyülni tud a tüzelő szuka.

És nagyon örülök, hogy normálisan gondolkozol a szaporításról:)

2012. márc. 18. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
50%

a szuka 5-7 napig termékeny.de ahogy az embernél a spermiumok is tovább élnek a szervezeteében,valamint a pete is tovább "él".

akkor van gond, ha nem az elején,hanem csak a végén fedezteted (pl mert nem tudod, hogy hanyadik napon van a kutya)és akkor apetesejtek már nem élnek.

2012. márc. 18. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen. Akkor végül is én tudtam jól, hogy több napig is az, nem csak 1 napon, ezért is lepett meg annyira. Jó orvos lehet, aki ezt mondta neki.
2012. márc. 18. 16:01
 4/10 A kérdező kommentje:

ma 15:50

Egyébként nem szeretnék fedeztetni sem az elején, sem a végén. Csak érdekelt, hogy most hogy is van ez az egész.

Köszönöm a válaszod.:)

2012. márc. 18. 16:03
 5/10 anonim ***** válasza:
A megérett petesejt kb. 24 óráig termékenyülő képes. Pont ezért szoktak abban az időszakban, mikor felveszi a kant többször fedeztetni: így elég hosszú ideig lesz élő spermium a petevezetőben ahhoz, hogy megtermékenyüljön.
2012. márc. 18. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
Amiről ti beszéltek, az a tűrés reflex, nem pedig a petesejtek termékenyítésre alkalmas állapota. Az első napokig tart, a második csak kb. 24 órát.
2012. márc. 18. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:

Nah most akkor hogy?:D

Tegyük fel, hogy van egy tüzelő szuka. A tüzelésének 10. napján megáll a kannak, meg mondjuk valaki megismétli rá 24 órára megint a párzást, mivel irta valaki, hogy szokták többször fedeztetni. Akkor ezek után szerintem biztos lennének kölykök, mert, gondolom ha már megáll a kannak, akkor érett petesejtje is van nem? Gondolom akkor itt beszélünk arról, hogy ezek a bizonyos petesejtek, csak 24 óra alatt termékenyülnek meg? És nem úgy van, hogy hiába ragadtak össze kétszer is a kutyák, akkor sem lesznek kölykök, mert mondjuk a 14. napon van a szukában csak érett petesejt és hiába állt meg a 10.-11. napon.

Szeretem a bioszt, meg evvel foglalkozni, bár egy kicsit úgy nézem hülye vagyok hozzá.xD

2012. márc. 18. 16:41
 8/10 anonim ***** válasza:

a spermiumok 2-3 napig sőt akár 7 napig is életképesek. Befedezi a kan de még a petesejt nem érett (tüszőrepedés és LH csúcs) meg hanem mondjuk 3 napra rá akkor lesz kiskutya.. a tüszőrepedést pontos ciklus diagnosztikával be lehet mérni

ugye a szuka ovulál- utána a petesejt megérik (ez 3-4 nap)-ezek után megtermékenyíthető ez kb 24-36 óra

2012. márc. 18. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
A tüszőrepedés után a petesejtben kb. 2-3 nap alatt végbemegy egy második számfelező osztódás, a termékenyítésre alkalmas állapotot csak ekkor érik el, ami kb. 24 órát tart. A spermiumok élettartama viszont ennél hosszabb. Így többszöri fedeztetés esetén nagy valószínűséggel lesz élő ondósejt akkor a szuka nemi útjaiban, amikor a petesejtek a termékenyülésre alkalmas állapotot elérik.
2012. márc. 18. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

A pároztatásra a legalkalmasabb időpont a tüzelés 12-14. napja között van.

Általában 2x szokták de nem egy napon. Pl. 13. és a 14. napon.

2012. márc. 18. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!