Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Szükséges egy 8 évesnek egy...

Szükséges egy 8 évesnek egy kiskutya?

Figyelt kérdés

Kislányom a 8. születésnapjára kutyát szeretne. Párom már nézegette a hirdetéseket a neten. Én még nem egyeztem bele.

Félek attól, hogy a kutya az én nyakamra szakadna (6 órában dolgozom, a munkahelyem 5 percre van innen) a kutya gondozása. Nem akarok egy órával előbb felkelni a kutya miatt, munkaidőben hazarohanni sétáltatni (főnököm mondjuk engedné).

Pénzünk lenne rá, de ha a lányom 1-2 hónap után megunja, mihez kezdjünk vele? Reggelente nehezen kel fel, egyedül nem akar menni sehova (lépcsőház mellett 5 méterre van egy bolt, ablakbók rálátok,oda sem megy egyedül), sokat tévézik vagy ül a gép előtt. Emellett emeletes házban lakunk.


Hasonló cipőben járó szülők véleménye érdekelne leginkább.


2012. márc. 20. 12:07
1 2 3 4
 21/38 anonim ***** válasza:
100%

Nálunk van egy kislány a mellettünk levő lépcsőházban, 6-7 év körüli. Nagyon jól nevelik a szülei, hatalmas egyetértésben, szigorban (és persze szeretetben). A kislány kapott egy yorkit. Minden reggel/délben/délután és este a kislány sétáltatja a kutyát, akkor látni mást vele, ha beteg vagy nagyon-nagyon elfoglalt. Vannak olyan gyerekek, akikre már ennyi idősen rá lehet bízni egy kutyust, mert megértették vele, hogy nem játékszer.

De az ilyen kisgyerek szerintem ritka, mint a fehér holló. És megjegyzem, hogy a kutyust is nagyon jól nevelik, szótfogad a kislánynak :)

2012. márc. 20. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/38 anonim ***** válasza:
Off: Én nem venném el egy ennyi idős gyerek zsebpénzét. Ha Ti megengeditek és Ő gondozza 95%-ban az is bőven elég felelőségvállalás ennyi idősen. Még csak 8 éves, nem 14, hogy diákmunkát vállalhatna. :)
2012. márc. 20. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/38 anonim ***** válasza:
Szerintem is lényeg hogy a család kutyája legyen mert tudom,emlékszek hogy kiskoromban nekemis mindig volt valami lelkesedésem egy állat iránt és sajnos rá is untam(pl hörcsög,nyúl tengerimalac,teknős,gőte stb..) Kutyánál,macskánál viszont más volt. 4 éves voltam mikor melgett a család kutyája egy törpe uszkár és mi 3an voltunk testvérek és mindenki felváltva séltáltatta,annyi hogy édesapám bevállalta a reggel 6 órát. Nem tudom miért izélnek én már 5 évesen egyedül sétáltattam a kutyát semmi gond nem volt:) Megtanultam vele a felelősségvállalást,a gondozást és nagyon szerettem, 17 éves voltam mikor elpusztult a drága.. Szerintem jót fog tenni a prücsöknek ha megtanul gondoskodni valakiről,és nem fog félni késöbb a kutyáktól:) Egy kutya más mint egy hörcsög nem fogja megunni a kislány, én az uszkárt nagyon ajánlom most felnőtt fejjel is mert van mindenféle méretben,gyerekbarát,és rettentően értelmes kutya amúgy! Nem kell 8 éves gyereknek egy amstaff vagy egy pitbull vagy rotweiller.Pont pénteken volt a csodálatos kutyadokiban,hogy a kislánynak volt egy rotija,hát mulatságos volt ahogy rángatta a 60 kilós kutya a 30 kilós kislányt:) Amúgy meg lehet le is tudná szoktatni a lányodat a kutyus hogy otthon üljön és gépezzen,és ösztönözni fogja hogy többet legyen ilyen jó időben a szabadban, hisz szobatisztaságra kell majd nevelni, és a lányod nagyon fog örülni hogy ezt el tudja érni nála:) Most 21 évesen persze nekemis saját kutyám van,más mint gyerekkkoromban a család kutyája, de sokat tanultam akkoris és most is a kutyákról :) Sok sikert és sok boldog kutyás évet kívánok:)
2012. márc. 20. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/38 anonim ***** válasza:
96%

Én nem értem, hogy engedhetnek le 6-8 éves gyerekeket a kutyával. Mi történik ha elszökik, vagy rájuk támad egy kutya, vagy az ő kutyájuk csinál valami rosszat? Mit tud tenni egy kisgyerek?

Azzal főleg nem értek egyet hogy egy ennyi idős gyerek pénzét vegyétek el. Ilyen idősen én még nem is láttam zsebpénzt, főleg nem annyit amennyi a kutyára elég.

Ha akartok kutyát, vegyetek, de az nem a gyereké lesz hanem a tiétek.

2012. márc. 20. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/38 A kérdező kommentje:

Nem lesz baja a gyereknek, ha mondjuk csak 2 hetente eszik chipset/csokit, és az árát félrerakja.

Hetente 500 ft-t kap, ha havonta 1000et félrerak a kutyára, az már elég. Nyilván nem tudja 10 ezret összespórolni mindenre, de egy kis részét igenis fizesse ki.

Egy kutya áldozatokkal és lemondással jár.

2012. márc. 20. 12:52
 26/38 anonim ***** válasza:
47%

8 éves gyereknek zsebpénz??? Na erről meg van a véleményem....

Könyörgöm, ne vegyetek neki kutyát, csak szenvedne az a kiskutya!!!!2 hét alatt ráun, aztán meg mi lesz, kiteszitek az utcára? Ahogy olvastam, te sem vagy valami nagy kutyabarát...inkább nem kéne!!!!!

2012. márc. 20. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/38 anonim ***** válasza:
100%
hidd el nekem ha a kislány 100-200 ft-ot belead a zsebpénzéből neki már az nagy szám! Nem kellene szerintem ennyit beleadnia hiszen neki az az össz vagyona, és egy 8 éves gyereknek a 200 ft is nagy vagyon,szerintem túl szigorú vagy..
2012. márc. 20. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/38 A kérdező kommentje:

A heti 500 ft az 1 tábla csoki és 1 csomag chips. Általában ezt választja, nem a pénzt.

Kutyabarát vagyok, de szerintem állatkínzás lakásba kutyát hozni.

2012. márc. 20. 12:59
 29/38 anonim ***** válasza:
100%
Ha kutyabarát vagy az nem azt jelenti, hogy értesz is hozzá. :) Megfelelő foglalkozás mellett a kutya nagyon jól elvan lakásban. Inkább kint a kertben szenvednek ha senki nem foglalkozik velük.
2012. márc. 20. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/38 anonim ***** válasza:
90%

A hozzászólásokat nem olvastam végig, de nekem még hamarabb volt saját kutyám és tényleg a ritka kivételek közé tartozom, még így felnőtt fejjel is visszagondolva a gyerekkoromra, sok felnőtt nem képes áldozatokat hozni a kutyája érdekében nemhogy egy gyerek (kivételek persze vannak, csak ritkák).

8évesen milyen a hozzáállása a dolgokhoz? Azért egy szülő tudja, hogy a gyereke kitartó vagy csak addig élvezi a dolgokat amíg azok újak.

Szerintem ne vegyetek kutyát, nézzetek körül menhelyen és amíg ekkora a kétely benned örökbefogadás helyett jelentkezzetek ideiglenes befogadónak, ha ráun és nektek csak nyűg, akkor addig lesz nálatok a kutyus, amíg nem lesz végleges gazdája. Ha úgy látjátok, hogy működik a dolog akkor véglegesen is örökbe fogadhatjátok.

Szülinapra lehet venni pórázt, nyakörvet és egyéb alapfelszereléseket. Ha szeretnéd látni, hogy tényleg képes érettebben viselkedni, mint a többi gyerek ülj le, beszélgess el vele: pl. lesz kutyád, de ezek a feltételek, sétáltatás, etetés, napi foglalkozás felosztása...

Mivel említetted az anyagiakat is ezért akár azt is mondhatod, hogy innentől kezdve a zsebpénze felét kapja meg a másik felét bedobjátok egy külön perselybe, amiből a kutyás dolgokat fogjátok finanszírozni, vagy esetleg rábízod, hogy mennyit tesz félre. Neked jobban fel kell tudnod mérni a gyerkőcöd hozzáállását egy ilyen beszélgetés után, mint bárki idegennek. Ha szigorúan veszed/ tudod vetetni a kutyázást akkor nem lehet gond. Ha magadban is kételkednél, akkor halasszátok későbbre.

Amúgy nem szükséges egy kutya a gyereknek, 2féle reakciót válthat ki belőle: 1. amitől te is tartasz, hogy addig jó amíg új és meg nem unja, 2. kicsit önállósodik, reggel pattan ki az ágyból, többet sétál, kevesebbet ül a tv előtt, szert tesz pár kutyás barátra, rávesz hogy menjetek különböző kutyás túrákra/rendezvényekre...

2012. márc. 20. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!