Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Szükséges egy 8 évesnek egy...

Szükséges egy 8 évesnek egy kiskutya?

Figyelt kérdés

Kislányom a 8. születésnapjára kutyát szeretne. Párom már nézegette a hirdetéseket a neten. Én még nem egyeztem bele.

Félek attól, hogy a kutya az én nyakamra szakadna (6 órában dolgozom, a munkahelyem 5 percre van innen) a kutya gondozása. Nem akarok egy órával előbb felkelni a kutya miatt, munkaidőben hazarohanni sétáltatni (főnököm mondjuk engedné).

Pénzünk lenne rá, de ha a lányom 1-2 hónap után megunja, mihez kezdjünk vele? Reggelente nehezen kel fel, egyedül nem akar menni sehova (lépcsőház mellett 5 méterre van egy bolt, ablakbók rálátok,oda sem megy egyedül), sokat tévézik vagy ül a gép előtt. Emellett emeletes házban lakunk.


Hasonló cipőben járó szülők véleménye érdekelne leginkább.


2012. márc. 20. 12:07
1 2 3 4
 11/38 anonim ***** válasza:
82%
Beszéld rá egy cicára. Azt nem kell sétálni vinni.
2012. márc. 20. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/38 anonim ***** válasza:
83%

12:20 én családban élek, és csak az enyémek az állataim. Nem látom, hogy ezzel valami baj lenne, csak én már tudok értük felelősséget vállalni.

A harcikutyát nem kell félreérteni kérdező, az azt jelenti, hogy kutyákkal harcolt, az emberekkel tilos volt agresszívnak lenni, szóval ezek nagyon emberszerető kutyák, de egy kislány akkor sem tudna velük foglalkozni, legfeljebb játszani, úgyhogy mindenképpen rátok maradna. És én a párod helyében senkit nem kényszerítenék állattartásra, ha nem akarna, pedig én is imádom az állatokat.

2012. márc. 20. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/38 A kérdező kommentje:

Nem azt várom el a lányomtól, hogy a kutya élete végéig csak ő gondozza.

De pl. ha állatorvoshoz kell vinni, szálljon be a költségekbe. (zsebpénz, szülinapi, karácsonyi, húsvéti pénz). Ha sétáltatni kell, ne mondja hogy fáradt, filmet néz, barátnőzik.

Ergó csak akkor maradhatna ki a kutyasétáltatásból ha iskolába van vagy beteg.

2012. márc. 20. 12:27
 14/38 anonim ***** válasza:
88%
Csak akkor célszerűbb ha valamelyikőtök is gondozni tudná. Tehát időnként a párod is gondját viselné, meg sétáltatná meg te is foglalkoznál vele. Másrészt ahogyan nézem lépcsőházba egyáltalán nem való kutya. Nekem 13 évesen volt egy kis csivava kutyám ő elvolt ott ugyan de sok volt vele a macera még akkor is főleg ha jó idő volt így csak suli után tudtam levinni őt a hátsó kis udvarba a felügyeletem mellett. Ha családi házban lennétek saját kerttel akkor azért ott ilyen szép napos időben kint el lenne nappal egyedül is szerintem. Bár ha csak a 8 éves kislányodra bíznád a gondozását akkor nem való még neki a kutya, nem tudná úgy gondját viselni, a kutya se fogadna szót neki és amúgy se lenne túl előnyös. Ha ti is segíteni tudnátok a kutya foglalkozásába akkor azt mondom oké, meg ha ti is szeretnétek. Ha annyira szeretne kisállatot akkor egy tengerimalac vagy egy hörcsög inkább, azok elélnek a kis ketrecükbe néha játszhat vele illetve napi 2 szer eteti meg lecseréli az ivó vizüket és ennyi.
2012. márc. 20. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/38 anonim válasza:
2%

Harcikutyát gyerek mellé?? Hát, én biztos nem merném. A vérükben van az agresszió.


Az én szüleim nagyon egyedi módon oldották meg: amikor nagymamám nyugdíjba ment, kapott egy kutyát :-)) Így mi minden hétvégén tudtunk kutyázni, anyuéknak nem nagyon volt vele plusz munkájuk (állatorvoshoz ők vitték) a nagymamámnak pedig nagyon jót tett a sok séta és hogy nem volt egyedül.

2012. márc. 20. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/38 anonim ***** válasza:
43%

Harci kutyát semmiképp.

A gondozása mindenképpen a TI feladatotok lenne, egy 8 éves nem tud ellátni egy kutyát, nem is kell tudnia.

Szükségesnek nem szükséges, DE... írod, hogy nem megy egyedül 5 métert sem, ill. sokat tévézik, gépezik - magában. Elképzelhető, hogy egy kutya nyitottabbá tenné, és pozitívan befolyásolná a személyiségfejlődését. Illetve nem szabadna hagynotok, hogy amit meg tud csinálni a kutyával kapcsolatban, azt nem csinálja meg. Szóval már az elején felállítani a szabályokat, hogy nem a párod sétáltatja, hanem ő is megy a pároddal (egyedül ne menjen, legalábbis az elején ne), ő fogja a pórázt, a párod csak elkíséri. Odavinni a kutya ételét, cserélni a vizét, naponta foglalkozni (játszani) a kutyával. Ezeket el kell neki mondani, hogy ez a kötelessége, ha akar kutyát, és az időt a tévézésből és netezésből kell elvennie. Ha vállalja, akkor ragaszkodni, hogy csinálja is meg, nem felmentést adni neki. Így a felelősségvállalást is megtanulná. Ha megszereti a kutyát, akkor meg úgyis természetes lesz.


Amúgy szerintem fontos lenne, hogy ő válassza ki a kutyát, ne ti. Ill. veletek közösen, tehát pl. ne egy nagytestűt, ha kicsi a hely. De a kistestűek közül ő válasszon, akár egy menhelyen.

2012. márc. 20. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/38 A kérdező kommentje:

Nem az agressziótól félek, az nevelés kérdése.

De egy nagyobb testű kutya simán elhúzza a gyereket. Tudom, ez is nevelés kérdése :)

2012. márc. 20. 12:30
 18/38 A kérdező kommentje:
Azt mondta neki mindegy, csak lány kutya legyen. De nyilván kis vagy középtermetű kutya lenne.
2012. márc. 20. 12:32
 19/38 anonim ***** válasza:
100%

Nem tudom, hogy meg lehet-e oldani, hogy valakitől "kölcsönkérni" egy kutyát. Pl.: Neki már nem kell (pl.: költözés) vagy már idős és nem tud vele foglalkozni annyit és mondanátok, hogy nálatok lehet sokat. És akkor lenne rálátásod, ha hetekig vagy hónapokig lenne nálatok a kutya akkor, hogy áll hozzá. Ha meg elhanyagolja egy idő után akkor keresni kell neki másik/viszaadni az eredeti gazdinak. (Én szüleim ezt csinálták).

Amúgy sajnos én is elhanyagoltam a kutyám, de nem teljes mértékben. (Etettem meg sétáltattam bármikor kivéve a hajnalt, mondjuk nekem magasfoú alvásproblémám is volt/van és iszonyat nehéz a felkelés ha csak 3-kor meg 5kor tudtam elaludni, na mindegy)... 10-13 éves lehettem, meghalt szegény azóta, de a mai napig hiányzik! Pedig lassan 10 éve és azóta sincs kutyám. Ez a kölcsönkérős nálunk bevállt!

23/N

2012. márc. 20. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/38 anonim ***** válasza:
75%

Miért hiszitek,hogy a harcikutyák csak agresszívek lehetnek??Ez nem igaz.Nevelés kérdése az egész.Ha valaki állandóan veri,és harcra neveli akkor vad lesz.De ha szerető családban nő fel,akkor akár a kaját is elveheted tőle,egy morgás nem hagyja el a száját.

Nekem ilyen kutyám van

[link]


Ő is a kedvenc plüsmacijával alszik el.Az 5 éves fiam imádja,és annyira óvatosan játszik vele a kutya,mintha tudná,hogy a gyermek könnyen sérülhet.Sose bántotta.SŐT! Simán elfekszik,és hagyja hogy a fiam rajta másszon,lovagoljon stb..Mint két eleven kiskölyök úgy viselkednek.Ha valamiért leszidom a fiamat,mert valami rosszat csinált,akkor látni kéne,ahogy előttem áll a fiam lehajtott fejjel,a kutya mellette ül szintén lehajtott fejjel csendben ül,mintha őt is büntetném..

Szóval egy harci kutya semmiképpen sem vadabb mint egy yorki(a tacskó például többször akár ok nélkül is harap,ha olyanja van)

2012. márc. 20. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!