Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mivel véditek a kutyáitokat a...

Mivel véditek a kutyáitokat a bolha, kullancs stb ellen? Ajánlanátok olyan termékeket, amik már beváltak? Többi lent

Figyelt kérdés

Sziasztok!:)


Tudom, a gugli a barátom, arra is sort kerítek majd, de sok mindent nem értek...

Mi az, hogy +/+, +/-, stb?

Hogy tudhatom meg, hogy az én kutyáim milyenek?


Ha lehet, spot on-t szeretnék, vagy legalábbis nem nyakörvet, mert játék közben leszednék egymásról...


A frontline-t már próbáltam, nem az igazi...

De lehet, hogy csak én csepegtettem bénán és túl sok ment szőrre - idén a doki fogja becsepegtetni őket.

És mivel elég drága, nem szeretnék hosszan kísérletezni a márkákkal...:(


4 kutyára kellene, 8, 15, 28 és 75 kg-osak, ha ez számít.


Nagyon jó lenne, ha olcsóbb, de hatékony spot on-t tudnátok ajánlani...álom álom, édes álom:D

Tudom, mindenkinél más válik be, de amit többen írnak, az nyilván nagyobb eséllyel jó az enyémeknek is...



Na kicsit zagyva mert sietek, de előre is nagyon köszönöm a válaszokat!:)


2012. márc. 20. 12:11
1 2
 11/19 anonim ***** válasza:

Miért gondolod, hogy a Frontline nem jó? Én 7 éve használom és semmi baja a kutyáknak. Az egyébként rá van írva, hogy a kullancs attól még belemehet a kutyába, csak megöli a szer, mielőtt megfertőzné a kutyát, valamint gyógyítja is a fertőzést.


Nekem akkor nem hatott a Frontline, amikor a spray-változatot használtam, akkor egyszer nagyon beteg lett a kutyám kullancstól. Akkor ajánlotta az állatorvos az ampullás Frontline-t, mert egyszerűbb beállítani a hatásos adagot.


Én 5 kutyára 2 ampullával veszek. Mind az 5 kutya 15-20 kg közt van. Tehát 1,34 ml kell nekik havonta.

Veszek 1 db 4,02 ml-eset (40-60 kg-os kutyára való), 1 db 2,68 ml-eset (20-40 kg), Egy 2 ml-es tű nélküli fecskenővel felszívok belőlük 1,34 ml-t és ezt rákenem a kutya nyakbőrére, széthúzva a szőrt. Nem egyszerű, de bevált. A 4,02 pontosan 3*1,34, a 2,68 ml pontosan 2*1,34 ml.


Bolhagondunk abszolút nincs, kullancs is ritkán van bennük. 7 év alatt egyszer sem lettek betegek kullancstól, pedig nagyon kullancsos környéken lakom.

2012. márc. 20. 23:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/19 anonim ***** válasza:
...fecskendővel...
2012. márc. 20. 23:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/19 A kérdező kommentje:

Mindenkinek nagyon köszönöm a választ!:)


Ez a +/- nagyon érdekes...

szerencsére egyik sem collie típus, úgyhogy azt hiszem, ilyen tesztet nem csináltatok:)


Utolsó!

Nem mondtam, hogy a frontline úgy ahogy van rossz, csak amikor én csepegtettem be a kutyáimat - feltehetőleg bénán -, akkor nem használt...

Csak már nem merek kísérletezni...

Mert azért eléggé figyeltem, hogy bőrre menjen.

Azt mondják, változó, hogy melyik kutyán mi válik be, de igazából én erről nem sokat tudok...

Lehet tényleg csak dokival kellene csepegtettetnem...:D


Na lesz miről tárgyalnom a dokival, az már tuti, kaptam ötleteket bőven!:)


Mégegyszer köszönöm mindenkinek!:)

2012. márc. 21. 00:00
 14/19 anonim ***** válasza:
De miből vetted észre, hogy nem használt? Csak mert néha én is szeretném tudni, tényleg védve vannak-e vagy csak mázlink van?
2012. márc. 22. 23:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/19 A kérdező kommentje:

hát, egyikükben többször is láttam élő bolhát, kullancsot pedig viszonylag sokat (kb. 15-öt) szedtem ki belőlük az elvileg védett időszak alatt.

(15-öt 4 kutyára oszd el...:))


Igazából a bolhán akadtam ki igazán...Akkor vettem egy vacak Bobby bolhairtó sampont,...hát, kihozott jó pár bolhát, de amint megszáradt a bundájuk, már láttam is a futkározó "bolhamaradékot"...

2012. márc. 23. 00:42
 16/19 anonim ***** válasza:

Ez durva, én Frontline-ozok vagy 10 éve, de soha nincs bolhánk. Igaz, macskánk sincs és azt hallottam, ők az egyik okozói a bolháknak, persze nem tudom ez igaz-e.

Kullancs sem igazán van bennük, ha néha találok is egyet-egyet, valóban döglöttek, talán 10 év alatt 3-4 alkalommal találtam bennük élőt, de nem lettek betegek. Viszont arról hallottam, hogy ellenállóvá válhatnak, talán a te környékeden már nem hatásos a Frontline. Ez lehetséges.

2012. márc. 27. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/19 A kérdező kommentje:

Tegnap végül mindenki Advantixot kapott, a kijárós macskám is, azóta csak egy döglött kullancsot találtam az egyik kutyában, de kicsit aggaszt, hogy a befúródás helyén kis kemény, majdnem borsó nagyságú gócot érzek és középen volt egy pirosas-gennyes pötty.

Remélem, csak a szervezete így próbálta kilökni az elhalt kullancsot és nem valami más okozza...


Amúgy ezt leszámítva nagyon jónak tűnik, amúgy is erdő mellett lakunk, de minden nap megyünk kirándulni és még nem találtam bennük semmit... igaz ez még csak a 2. nap:), de maradjon is így.:D



Mindenkinek köszönöm a tippeket!:)

2012. márc. 28. 13:30
 18/19 A kérdező kommentje:

ja, és végül így, hogy a dokinál vettem meg az Advantixot 5 állatra 3.000-rel olcsóbban jöttem ki, mint a Fressnapfban kapható Frontline-nal.


(Csak azért írom, hátha érdekel valakit, én nem tudtam, hogy a dokinál olcsóbb:))

2012. márc. 28. 13:32
 19/19 anonim ***** válasza:
Elvileg most már netről is meg lehet rendelni, úgy még olcsóbb :) A következő adagot biztos onnan rendelem. Igaz, egyszerre többe kerül, viszont darab árat nézve olcsóbb :)
2012. márc. 28. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!