Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Pénteken meg kell válnom a...

Pénteken meg kell válnom a kutyámtól, ami iszonyatosan fáj! Új gazdihoz kerül. Hogyan tudnám megkönnyíteni mindkettőnk számára a búcsúzást? Neki mennyire és meddig fájhat?

Figyelt kérdés
:((((((((
2012. márc. 21. 08:48
1 2 3 4 5
 31/42 anonim válasza:

milyen fajta kutyus ? neme ? hány hetes terhes vagy ?

bocsi hogy ilyen kérdéseket teszek fel.. lehet már feltették nem tudom de engem ezek is érdekelnének mielőtt írnék bármi "tanácsot" !:)

2012. márc. 21. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/42 anonim ***** válasza:
93%

Mellettünk is lakik egy fiatal pár, nagyon hasonló a szitu. 7 hónapos kislányuk van, és egy 7 éves bolognese. Náluk az a gond, hogy egyszerűen képtelenek őket összeszoktatni. A kutya nem fogadja el a kislányt, és az anyukának már az is eszébe jutott, hogy új gazdit keres neki. De lebeszéltem róla:)

Elmesélte, hogy a kutya általában csak akkor morog és kapkod a gyerek felé, ha ő van mellette, a férje közelében nem. És elmondta, hogy képtelen bízni a kutyában és abban, hogy nem fogja megharapni, ezáltal a kutya iszonyatosan bizonytalanná válik. Mondtam, hogy nálunk is volt ilyen, amikor az unokaöcsémet szoktattuk össze a kutyámmal (szintén kistestű) Nála is volt, hogy odakapott a gyerek felé, amikor az rátenyerelt, vagy meghúzta a szőrét. DE! A sógornőm is, és én is tudtuk (nem reméltük, hanem TUDTUK) hogy nem fogja őt soha megharapni. Tudom, hogy kutya, és mégiscsak egy állatról beszélünk, de azt gondolom, hogy egy falkavezér tudja, hogy a kutyájának mik a határai.


Hol laktok? Nem gondolom, hogy a kutyádnak jót fog tenni egy idős néni, aki valószínűleg még ennyire sem lesz képes fegyelmezni.

2012. márc. 21. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/42 anonim ***** válasza:

Az utolsónak igaza van. Oké, hogy új gazdát kerestek neki, de tényleg nem egy idős néni mellé kellene kerülnie. Ennél szerintem jobbat is fogtok találni.

A búcsúzás úgy lesz könnyebb, ha előtte összeismerkedhet az új gazdával, látogatják őt. Neki nem sokáig fog fájni, bár ez függ a kutya természetétől is. A mi bolognese-ünk bárkivel elmenne első szóra. Nektek akkor lesz könnyebb, amikor képeket, híreket kaptok róla. Ám, ha az új gazdinál probléma mentes lesz, akkor nagyon fogjátok magatokat szégyellni. Már, ha tényleg szerettétek.

De ez legyen az utolsó, és csak akkor váljatok meg tőle, ha úgy érzitek mindent, és tényleg mindent megtettetek érte!

2012. márc. 21. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/42 anonim ***** válasza:
na meg ne egy idős néninek add a kutyát, ki tudja meddig fog élni vagy kórházba kerül és ki vigyáz a kutyára? és akkor marad magára a kutya vagy gyepre kerül?!mert sok olyat olvasni hogy a rokonoknak se kell a kutya. eszem megáll, gondolkozz már ember. fáj h nem értesz a kutyádhoz? fájhat is. utána kellett volna nézni mielőtt egy kutyát magadhoz veszel. gondolom már a gyerekkönyveket is bújod ezerrel mielőtt jön a baba a világra hogy ne legyél felkészületlen?!
2012. márc. 21. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/42 anonim ***** válasza:
70%
Mondjuk igen, ha az emberek csak feleannyit készülnének a kutyára, mint a gyerekre, nem lennének ilyen helyzetek...
2012. márc. 21. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/42 anonim ***** válasza:
Meglehet venni a Jan Fennel könyvet! Kiadták újra "Hallgasunk a kutyánkra" címmel. Ugyanaz, mint a kutyapszichológia csak nem ezen a címen van. 2000 Ft. Ezenkvül még van 2 további része a könyvének!
2012. márc. 21. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/42 anonim ***** válasza:
Kérdező, mi lett aztán?
2012. máj. 30. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/42 A kérdező kommentje:
velünk maradt, nem adtuk oda!
2012. máj. 31. 11:24
 39/42 anonim ***** válasza:

Helyes:)

És mi a helyzet azóta? Javult a dolog?

2012. máj. 31. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/42 anonim ***** válasza:
Ennek örülök, és engem is érdekelne, javult -e valami! És a babával minden rendben?
2012. máj. 31. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!